Domowe orchidarium

Zablokowany
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Domowe orchidarium

Post »

Zaglądając do Ciebie nigdy nie można się zawieść zawsze znajdzie się piękny storczyk do podziwiania.
Orchidarium ładnie Ci przyrasta i rozrasta się niedługo pewnie kwitnienia w nim:)
Pozdrawiam ;:168
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Domowe orchidarium

Post »

Niesamowite kwiaty ;:oj ale u Ciebie to mnie nic nie dziwi wszystko masz super :tan
Awatar użytkownika
Dinda
50p
50p
Posty: 56
Od: 8 sie 2012, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Domowe orchidarium

Post »

Orchidarium robi wrażenie ;:215 .Ja jednak najbardziej lubię phalaenopsisy a ten z trzeciego zdjęcia bardzo, bardzo mi się podoba ;:173 .
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Domowe orchidarium

Post »

Witaj Małgosiu, tak przeglądam Twój watek i zastanawiam sie czy tolumnia variegata jeszcze Ci nie zakwitła, czy po prostu nie wstawiłąś zdjecia :( Jeszcze w lutym pisałaś o pojawiających się pędach a jest czerwiec i nic nie widzę. Czy roślinka już zakwitła, a jeśli tak to czy mogę prosić zdjęcie ;:180
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Domowe orchidarium

Post »

Dziękuję, że mnie odwiedzacie.

Kasiu, dalej nie wiem czy to są pędy kwiatowe czy nowe roślinki więc czekam...
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Domowe orchidarium

Post »

Ja swoją przygodę ze storczykami dopiero zaczynam :) Będę miała większą kolekcję to się pochwalę :p
Trafiłam ostatnio na tą stronkę http://mybubblebath.blogspot.com/2013/0 ... czyli.html tam storczyk jest bez żadnego podłoża bardzo mnie ten sposób zaciekawił , póki co nie zaryzykuję.Co Wy o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
dorotakol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1551
Od: 30 maja 2009, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Domowe orchidarium

Post »

Małgosiu przepraszam za zaśmiecanie wątku :oops:

Gapapl nie do końca się zgadzam z właścicielem tych wazonowców. Co mnie ubodło najbardziej to to, że polskie słońce nie jest w stanie spalić storczyka - otóż jest i wie to każdy kto próbował je hodować na południowym parapecie :roll: U mnie w okresie od kwietnia do października cieniowane są też parapety wschodnie i zachodnie. Drugi aspekt to nawożenie roślin, które nie są w żadnym podłożu, skąd roślina ma czerpać niezbędne minerały?
Myślę, że w naszych warunkach (przy tak niskiej wilgotności zimą) najlepiej jednak hodować phalaenopsisy w korze, co innego vandy, które właśnie takie wazony uwielbiają.
Pozdrawiam Dorota!
cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=45150" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Domowe orchidarium

Post »

Pochwalę się moim a właściwie już córki Storczykiem :) mieszka u niej w pokoju na parapecie :p
Mi szczególnie kolor się nie podoba,ale im częściej na niego patrze już ten żółty mi tak nie przeszkadza :wink: .Najważniejsze że córci się podoba.Zdjęcie z bardziej żółtymi kwiatami bardziej oddaje faktyczny kolorek ;p dorotakol także się z Tobą zgodzę,troszkę czytałam i nie zdecyduję się na taką uprawę. Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Domowe orchidarium

Post »

Dorotko, żadne zaśmiecanie. Cieszę się, że coś się tu dzieje bo ja ostatnio go bardzo zaniedbuję. Postanowiłam, że ja i rośliny od siebie odpoczniemy i zajęłam się handmade'em. I im i mnie jest teraz lepiej.

Witaj Gapapl :D Każdy storczyk ma coś w sobie co przyciąga uwagę a dla mnie żółte to te najpiękniejsze, niektóre z nich też delikatnie pachną.

Jeśli chodzi o cieniowanie to ja podobnie jak Dorota cieniuję od października do kwietnia okno południowe choć tam jest balkon. Mieszkam jednak dość wysoko i w zimie zagląda tam dość mocno słońce. I choć na parapecie stoją przede wszystkim cattleya, szczególnie te lubiące dużą ilość światła to jednak muszę cieniować by nie popalić im liści. Inne storczyki stoją wtedy głębiej. Moja znajoma uprawia phalaenopsisa bez ziemi, jak vandę ale ma bardziej cieniowane okno i często wyjeżdża więc nie przelewa rośliny tylko przed wyjazdem nalewa na dno trochę wody. Jak na razie pięknie jej rośnie i kwitnie. Jednak ja bym tak nie próbowała. Myślę, że każdy musi znaleźć swój sposób na uprawę. U mnie dla phalaenopsisów sprawdza się uprawa w koszach w tzw, semihydro. Jak na razie traci sezon i świetnie rosną i kwitną. Pamiętam jak były dyskusje o tym czy będzie to dobry sposób, przestrzegano przed chorobami i innymi problemami. U mnie działa ale nie polecam tego dalej bo u innych może nie zadziałać. I próbowałam na hybrydach marketowych, na drogich odmianach botanicznych lub krzyżówkach nie byłabym tak odważna. Jednak po to są fora by wymieniać się i porażkami i zwycięstwami a każdy wybiera sposób uprawy, z którym najlepiej mu idzie albo raczej, do którego ma najlepsze warunki.
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Domowe orchidarium

Post »

Phalaenopsisy w koszach nadal kwitną. Dołączyły do nich następne
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dodatkowo tworzą się pochewki u cattleya więc mam nadzieję na następne kwiaty. Do kwitnienia szykuje się vanda z przeceny. Pączki są duże więc może dowiem się jaki kolor kupiłam.
Awatar użytkownika
NIKA 2011
500p
500p
Posty: 634
Od: 6 cze 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ełk

Re: Domowe orchidarium

Post »

Witaj. :wit
Przejrzałam cały wątek. Pięknie kwiatki kiedy moje takie będą. ;:174 ;:65
Szkoda że parapety nie są z gumy
Pozdrawiam Iza
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=78078
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Domowe orchidarium

Post »

Wspaniałe kwitnienia u ciebie, i widzę że mają jeszcze dużo pączków :wit długo jeszcze pokwitną.
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Domowe orchidarium

Post »

Nigdy bym nie pomyślała, że storczyki będą tak dobrze rosnąć w tych koszach. Podziwiam Twoje umiejętności.
Piękne kwitnienia ;:333 .
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”