Domowe orchidarium

Zablokowany
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Domowe orchidarium

Post »

Reniu :wit właśnie liczę na to,że dendrobium jest wytrzymałe więc mam nadzieję,że się z nim dogadam. Na razie próbuję go przeprosić za mój nietakt w ekstradycji na strych :wink: A maleńkie na masdewalli pomału robi się większe więc...

Justynko :wit ja też go podobnie traktowałam ale ponieważ nie chciało kwitnąć to chciałam go ukarać a chyba tylko sobie zrobiłam kłopotu ;:223
Awatar użytkownika
jolcia_82
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 8 lis 2010, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Domowe orchidarium

Post »

Ślicznie Ci Małgosiu kwitnie Colmanara, też by się chciało taki piękny kwiat mieć na parapecie. Phal. tęczowego chyba mam takiego samego ale w tej chwili dopiero zbiera siły do zakwitnięcia.
Pozdrawiam
Jola
moje storczyki http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=39875" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Domowe orchidarium

Post »

Malgosiu- ściskam kciuki za masdevallię i za dendrobium. Niech oba odżyją ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
arlet3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8013
Od: 5 maja 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Domowe orchidarium

Post »

:wit Małgosiu przyszłam z rewizytą i same piękne okazy zobaczyłam ;:138 choć najbardziej w oko wpadła mi ta tęczowa miniaturka ;:224 (mam słabość do nich).
Też trzymam kciuki za dendrobium i masdevallię ;:215 no i wygraną walkę z wełnowcem ;:108
Awatar użytkownika
Mysz_ka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 30 wrz 2010, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Domowe orchidarium

Post »

Dendrobium najlepiej wystawić od wiosny do jesieni na taras czy do ogrodu. Naturalna różnica temperatur i większa wilgotność niż w mieszkaniu dobrze mu robi :) zimą obficie kwitnie:)
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Domowe orchidarium

Post »

:wit i ;:196 Dziękuję za wizytę. Mam nadzieję,że reanimacja się powiedzie.
Pokażę Wam jak wyglądają te nieszczęsne dendrobium phal. W sumie to :oops: :oops:
Obrazek
A teraz reanimacja cattleyi. Podpatrzyłam u kogoś na forum. Stoi już rok więc teraz pozostał wóz albo...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Woda jest lekko ciemna ze względu na węgiel drzewny.

Młode pędziki - pokazuję dwa ale jest ich więcej
Obrazek

Obrazek
Moje maluchy
Phal. equestris var. apari,
Obrazek
Phal. Mok Choi Yew,
Obrazek
Phal. gigabell
Obrazek
Bulbophyllum grandiflora
Obrazek
Phal. deliciosa
Obrazek
Na razie trzymają się dzielnie i rosną im korzonki a niektórym listki...

I na koniec to coś na Masdevallia nidifica - mam nadzieję,że wypuści listek i odżyje ;:224
Obrazek

Obrazek

Mysz_ko wiem o tym tylko potem niepotrzebnie pozostawiłam na chłodnym strychu i taki mam efekt. Postaram się od wiosny poprawić :wink:

Arletko, dziękuję i mam nadzieje,że to był tylko jeden jedyny. Do zobaczenia w tym czy innym kątku :wink: A tęczowa mini phal. może kiedyś puści keiki ;:224
Awatar użytkownika
jolcia_82
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 8 lis 2010, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Domowe orchidarium

Post »

Małgosiu moje jedno dendrobium wygląda bardzo podobnie jak Twoje tylko, że moje już nie ma ani jednego liścia. Moje nie stało w chłodnym pomieszczeniu a i tak straciło liście. Ale i widać na Twoim zdjęciu jeden nowy przyrościk, jeśli dobrze widzę :) więc pewnie za jakiś czas i kwiaty się pojawią :)
Pozdrawiam
Jola
moje storczyki http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=39875" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Domowe orchidarium

Post »

Witaj Beatko ;:196

Jolu, mam nadzieję,że wszystko będzie dobrze, rzeczywiście jest jeden przyrościk, tylko żal,że kwiatuszków nie będzie, trzeba na nie poczekać :|
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Domowe orchidarium

Post »

Dendrobia rzeczywiście kiepsko wyglądają, ale za to masz ładne Phal. i sadzonki. Ile cm mają sadzonki?
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Domowe orchidarium

Post »

A ja myślę, że dendrobia wszystkie dadzą radę ;) Mają grubiutkie psby. Puszczą, albo nowe przyrościki z boku lub keiki na starych psb. To "mocne" roślinki.
Widzę, coś zielonego na masdevallii, rzeczywiście jest nadzieja, że da radę ;:108

Ściskam kciuki za katlejkę ;)
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
kasiunieczka_32
1000p
1000p
Posty: 1632
Od: 19 maja 2010, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: SOPOT

Re: Domowe orchidarium

Post »

Małgosiu witam się u Ciebie :wit
Widzę, że cudownie czują się u Ciebie camriowate o czym świadczyć może ta obłędna colmanara z pierwszej strony wątku.
Życzę powodzenia w przygodzie z maluszkami - jest to świetne doświadczenie, które przede wszystkim uczy systematyczności i cierpliwości :wink:
Trzymam kciuki za cattleyę i masdevallię :uszy
Awatar użytkownika
arlet3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8013
Od: 5 maja 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Domowe orchidarium

Post »

Gosiu :wink: no ten czy inny kącik zawsze dobry do poznania :wink:
Dendrobia też myślę tak jak Justynka, że dadzą radę albo puszczą nowe keiki tak czy siak roślinki będziesz mieć ;:108 powodzenia z cattleyą, zapowiadają się kwitnienia ;:224 no i cała masa maluszków ;:180 za masdevallię też trzymam kciuki aby dała radę się zregenerować :uszy
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Domowe orchidarium

Post »

Dużo ;:3 dla odwiedzających i kwiatuszków ;:196

Storczykowa największę sadzonką jest phal. equestris jego jeden listek ma ok. 5-6 cm, inne sadzonki są dużo mniejsze, zakupione jesienią, prawdopodobnie zaraz po wyciągnięciu z agaru. Najbardziej upartym jest phal. Mok Choi Yew - po wypuszczeniu listka stoi w miejscu i nie ma ochoty na jakś ruch. Może czeka na wiosnę...

Justynko wkoncu je tuczyłam całe lato...na kwiatki. Niech o mi padną tylko :evil: Ale jakoś z nimi nie mogę się dogadać choć tak bym chciała ;:224

Kasiu z cambriowatymi jestem w przeciwieństwie do dendrobiowatych w bliższej przyjaźni i chyba pałamy do siebie miłością odwajemnioną, nawet wtedy gdy im nastąpię na odcisk zapominając podlać to przypominają się pseudobulwkami i kwiatuchami. Teraz następne obrastają w zielone - może więc i kwiatuchy się pojawią. Nowością dla mnie jest miltonia ale chyba też się polubimy. Ja już ją lubię

Arleto dziękuję za życzenia z katlejką. Chciałabym choć raz zobaczyć jej kwiatuszki... Zobaczymy czy ona zechce mi je pokazać ;:224
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”