Moje storczykowe skarby

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nieinna
200p
200p
Posty: 455
Od: 9 wrz 2010, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Witam Odwiedzających :wit

Kasiu (kasiunieczka32) jeszcze nie poczułam jego zapachu, ale sądzę, że to z powodu deficytu słońca. Niestety moje storczyki źle znoszą tą pogodę :(

Kasiu (kasia74) pooglądałam już sobie ten "bezpiecznik" ze wszystkich stron, śliczny jest.

U moich reanimowanych niewesoło:( Wczoraj robiłam porządek w storczykowym szpitalu, zdecydowałam jednak przenieść go na parapet, gdyś w kuchni, na oknie dachowym ostatnio zalegał śnieg i myślę, że dla reanimków trochę za ciemno było. Liście ciągle bez turgoru, na dodatek u półminiaturki żółkną kolejne liście (też bez turgoru), jeden już usunęłam, drugi jest jeszcze trochę zielony wiec na razie zostawiam. Poza tym mam wrażenie, że nowy (i właściwie jedyny) korzonek, który wypuściła stanął w miejscu. Codziennie spryskuję, nawet kilkakrotnie kamienie i liście uważając na stożek wzrostu, więc nie wiem dlaczego tak się dzieje... Jedyną nadzieję u tej roślinki daje keiki, które ładnie rośnie - tzn zauważam postępy, widać już drugi listek korzonków na razie "ani widu ani słychu" ale w tym przypadku jestem dobrej myśli.
Od wczoraj reanimki są osłonięte workami foliowymi, może to pomoże, zobaczymy.
Maluszka w bocianim gnieździe odcięłam wczoraj z kawałkiem pędu (został w tym gnieździe), od pozostałości rośliny matecznej, już kompletnie suchej. Korzonek też ani drgnął przez cały ten czas... Za to dziś zauważyłam, że zrobił się wklęsły :( Chyba z maluszka nic nie będzie już, ale będę o niego walczyć dopóty, dopóki będzie zielony. No to się pożaliłam... ;:4 Proszę trzymajcie kciuki :) ;:180
Pozdrawiam, Agata
Moje storczykowe skarby
Awatar użytkownika
Henrykbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1660
Od: 28 lut 2010, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Agatko,pora roku reanimkom nie sprzyja,ale kciuki oczywiście trzymam.Tak ;:333 a nawet ;:215
Pozdrawiam,Henryk

Moje Storczyki
Awatar użytkownika
marwes
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1176
Od: 28 lip 2010, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Turek

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Ta pora roku i pogoda jest naprawdę kiepska nie tylko dla reanimek jak zauważył Henryk, ale także dla pozostałych storczyków też.
Trzymam kciuki za Twoje reanimowane storczysie ?. :uszy
Awatar użytkownika
nieinna
200p
200p
Posty: 455
Od: 9 wrz 2010, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Henryku, Marku, dziękuję Wam :) :)

jednego już właściwie spisałam na straty, zrzucił ostatniego liścia :( zopstaly mu jakies niedobitki korzeni, ale stożek wzrostu chyba już jest do niczego..suchy jakiś ;:223
Pozdrawiam, Agata
Moje storczykowe skarby
Awatar użytkownika
nieinna
200p
200p
Posty: 455
Od: 9 wrz 2010, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Oj sporo czasu (jak na mnie) mnie tutaj nie było... jakos ani ochoty ani czasu na forum (ani nic innego w sieci) ostatnio nie miewałam. Dziś trochę pochodziłam przy storczysiach i melduję co następuje :wink: : Sabotek zakończył przed Świętami kwitnienie, wiele Pahlaenpsisów zrzuciło pąki, spośród kilku na każdym pędzie zostały po 2-3, żal, ale cóż, cieszy że choć troszkę kolorku na parapetach dla oczu zostało. Ogólnie pędy i pąki rosną baaaardzo wolno. Jeszcze na jednym, który zaczął rosnąć wczesną jesienią w ogóle nie zawiązały się pąki. Na innym zawiązały się ale wszystkie opadły... Pozostaje mi czekać na lepsze czasy. Keiki w bocianim gnieździe niestety nie przetrwało, co definitywnie stwierdziłam wczoraj :( . Za to drugie z reanimowanego falka ma się dobrze i ładnie rośnie. No ale przejdźmy do prezentacji obrazkowej tego, co u mnie :) Niebo dzisiaj było cudowne, więc część zdjęć na tle nieba...


wspomniane keiki, roślinie matecznej niestety został już tylko jeden listek, a ja ciągle mam nadzieję że dzięki temu jednemu korzonkowi odżyje...
Obrazek

Łososiowy, ma dwa przedłużenia, które mają po dwa kwiatki i do tego nowy pęd poniżej
Obrazek
Obrazek

Ostatni zakup, który juz prezentowałam, rozwinął dwa pączki zasuszył trzy, ale przedłuża pędzik :)
Obrazek
Obrazek

Ciapek który zakwitł na odbiciu pędu niedługo po tym jak przekwitł główny pęd
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Niezawodny "mężowy"
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pierworodny z moich ciapków otwiera w żółwim tempie trzeciego kwiatuszka
Obrazek Obrazek Obrazek
Keiki dendrobium wypuszcza nowe korzonki, bardzo mnie cieszą ;:138
Obrazek

Pistacjowy otwiera pączuszki
Obrazek Obrazek Obrazek

Keiki (i dwa "cosie", które myślę że tez będą keiki) na fioletowym Phal. bo kwiatek jest w trochę kiepskiej kondycji. Na szczęście zauważyłam, że zaczynają przyrastać mu korzonki
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pączki na Phal w odcieniu różu
Obrazek

I dwa sklepowe kwitnienia, które jakiś czas już u mnie stoją :)
Obrazek Obrazek

I przekwitający już Phal. z keiki
Obrazek
Pozdrawiam, Agata
Moje storczykowe skarby
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Piekne kwitnienia i keiki :). A to na pierwszym zdjęciu keiki raczej powinno przeżyć, choć jeśli roślina mateczna jest tak zżołknięta, to ona uschnie, ale keiki zostanie.
Awatar użytkownika
nieinna
200p
200p
Posty: 455
Od: 9 wrz 2010, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Dusiu dziękuję ;:167 , zżółknięcie to pozostałość po liściu który odpadła, nastepny pod spodem jest zielony (sercowy) i choc został jej tylko jeden mam nadzieje ze i ona przetrwa...
Pozdrawiam, Agata
Moje storczykowe skarby
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Jeśli ma sercowy i jest zielony, to może jest jakaś szansa, że obie przeżyją... Ale trochę potrwa, zanim puszczą nowe korzenie.
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Agatko, pięknie kolorowo u Ciebie mój faworyt to oczywiście ten zółto-pomarańczowy woskowy
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Cudne kwiatuszki ;) i piękne keiki.

Niestety pora zimowa jest najgorsza dla naszych podopiecznych. Każdy z nas ma jakieś straty, niestety. Zatem, byle do wiosny ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Henrykbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1660
Od: 28 lut 2010, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

No,no,ruch u Ciebie jakby to była wiosna.Nawet niebo jakieś takie nie zimowe.
Piękne kwitnienia,a łososiowy ;:94
Pozdrawiam,Henryk

Moje Storczyki
Awatar użytkownika
akwarybka
500p
500p
Posty: 577
Od: 23 maja 2010, o 01:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Norwich / Anglia

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Przyrościki cudne ;:138 I kwiatuszki przepiękne, o dziwo wszystkie to moje chciejstwa :;230
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Pomalutku zaglądam do wszystkich wątków i Twój też już prześledziłam. Ciekawie opisujesz i pokazujesz na zdjęciach reanimację phal. hybryd. Takie działania nie zawsze kończą się sukcesem, też coś na ten temat wiem - dwa reanimki też odeszły we wspomnienia ale wiele się przy nich nauczyłam. Życzę powodzenia w działalności szpitalnej i wielu kwitnień ;:3 ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”