Moje storczykowe skarby

ODPOWIEDZ
katarzynka575
1000p
1000p
Posty: 3241
Od: 15 mar 2010, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Aż musiałam jeszcze raz dokładnie obejrzeć te zdjęcia za tle nieba. Agatko nie przesadzaj, jaka firanka :shock: ja myślałam że to tak fajnie chmurki się rozłożyły .
Awatar użytkownika
nieinna
200p
200p
Posty: 455
Od: 9 wrz 2010, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Dobra, dla mojej spokojności i Waszego lepszego odbioru niech będzie, że to chmurki :;230 :;230

Darku, Jutynko, Kasiu ;:167 ;:167 ;:167
Pozdrawiam, Agata
Moje storczykowe skarby
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Agato, nadrobiłam znów olbrzymie zaległości i podziwiałam Twoje cudowne nabytki. Ostatni ma taki energrtyzujący kolorek,że od razu zrobiło mi się ciepło na serduszku. ;:138 Za piękne zdjęcia również.
Awatar użytkownika
marwes
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1176
Od: 28 lip 2010, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Turek

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Agatko - ale rozszalały się u Ciebie falenopsisy. Istny kolorowy, na dodatek storczykowy zawrót głowy nic tylko gratulować. ;:63
Zakup bajeczny ;:224 , a na zdjęciach bardzo ładnie wyglądające zroszone storczyki przyozdobione w kropelki wody ;:180 .
Agatko walentynkowe ;:167 z rzyczeniami jak największych sukcesów w realizacji najbliższych planów storczykowych?. ;:196
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Agatko piękne zdjęcia pokazujesz, widzę ze przybyło Ci storczyków woskowych. Ostatni zakup piękny ;:167 . Co do zakupów to uważam, ze nie powinnaś mieć wyrzutów że wciąż spotykasz storczyki, które Ci się bardzo podobają i które oczywiście kupujesz. Zauważyłam z własnego doświadczenia, że w okresie od lutego do maja po sklepach jest najwięcej różnorodnych storczyków i można coś wybrać, później już niestety gorzej, bo kwiaty ogrodowe zaczynają dominować w sklepach. Więc korzystaj póki się da ;:170 . Sama też dzisiaj dorwałam ładnego pieguska w Castoramie, oczywiście nie zastanawiałam się długo i po sprawdzeniu czy nie jest zarobaczony wylądował w koszyku. :heja
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Agatko, pokazujesz swoje " storczykowe skarby " w sposób niesamowity ;:63
Zauważasz ciekawe szczegóły, kolorystykę kwiatu. Robisz wspaniałe zdjęcia. Na pewno nas nie zanudzą ;:138

A jak się ma Odontonia ?
Awatar użytkownika
nieinna
200p
200p
Posty: 455
Od: 9 wrz 2010, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Małgosiu(Merghen)...mi też się zrobiło ciepło, jak go zobaczyłam. Teraz ciągle do niego podchodzę i przyglądam mu się z każdej strony, zachwyca mnie :)

Marku, dziękuję, za ;:167 walentynkowe również ;:196

Kasiu(kasia74) oj przybyło tych woskowych ostatnio, przybyło :tan DObrze,że w styczniu i lutym, mam trochę mniej lub bardziej prywatnych świąt - przynajmniej sobie tłumaczę, że ten - to na urodziny, ten - na rocznicę, ten - na walentynki...itd :;230 :;230 . Dobrze że napisałaś o tych swoich obserwacjach odnośnie storczykowego asortymentu - to cenna uwaga :), dziękuję

Asiu(Art) dziękuję, dziękuję, dziękuję ;:167 A odontonia...z obciętym listkiem na młodej psb i po oprysku póki co ma się dobrze. Justynka(justus27) pocieszyła mnie, że cambriowate zwykle zimą marnieją, moja po zakupie od razu wypuściła dwie nowe psb a teraz miałam wrażenie ze przystopowała ze wzrostem, jak się ociepli wystawię ją do ogrodu.
Pozdrawiam, Agata
Moje storczykowe skarby
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Ależ u Ciebie kolorowo oczopląsu można dostać :) co jeden to ładniejszy :)
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Różnorodność zdjęć Twoich podopiecznych powalająca! Na dodatek piękne kwitnienia. :D
Awatar użytkownika
Venus9
1000p
1000p
Posty: 1277
Od: 31 paź 2010, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Agatko jestem zachwycona nowościami ;:180 ;:180 Twój mąż też ma piękny okaz ;:152 ;:152 .
Zdjęcia zrobione woskowym cudom bardzo mi się podobają tylko ja jakoś nie mam szczęścia, żeby je dostać ;:223 ;:223
Pozdrawiam Julita
Moje Storczyki
Awatar użytkownika
nieinna
200p
200p
Posty: 455
Od: 9 wrz 2010, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Celinko, dziękuje ;:167

Grażynko witam Cie u siebie i dziękuje za miły komplement ;:167

Julitko ja też nimi jeszcze ciągle się zachwycam ;:171

Ostatnio nie jest u mnie zbyt optymistycznie. Jedynie to że ostatnio udało mi się spotykać takie cuda trochę mnie pociesza... W środę wzięłam się za wielkokwiatową śliczną hybrydę Phal., której w krótkim odstępie czasu odpadły dwa dolne liście. Widziałam, że korzonki też zaczęły się zmieniać, ale jako, że ciągle jeszcze wydaje mi się że bardziej swoim storczykom szkodzę (przesadzając) niż pomagam, nie chciałam zbyt wcześnie ingerować w doniczkę, zwłaszcza że widziałam że korzenie miejscami puszczają nowe odnóżki. Więc w końcu się zebrałam...i to co ujrzałam mnie przeraziło i zasmuciło. Praktycznie wszystkie korzenie puste w środku
Obrazek Obrazek
Praktycznie zostały dwa powietrzne zdrowe i jakiś jeden chudziutki niedobitek.
Obrazek

Wsadziłam storczyka w kamyki (choć do tej pory próby jakiejkolwiek reanimacji w kamykach nie przyniosły oczekiwanych skutków), bo nic lepszego nie przyszło mi do głowy i teraz chodzę, pryskam i chucham na niego.
Jakby tego było mało to wykończyłam też basal keiki miniaturki, która także od października siedziała w kamieniach. Wydawało mi się, że rośnie dobrze, choć wolno...urosły dwa listki i wyłaniał się trzeci, korzonków zero, złapałam roślinę macierzystą, która w międzyczasie zasuszyła wszystkie liście i tym sposobem jej ostatni listek został w mojej dłoni, a reszta spadła na podłogę, keiki się odłamało od pozostałości rośliny matecznej ;:223 ;:223 ;:223 Widać było na nim malutki zaczątek korzonka, ale widać tez na samym spodzie jego malutkiego trzonu że zaczynał podgniwać, na liściu też jakaś malutka przezroczysta pod światło plamka...położyłam je na wilgotne sphagnum i postawiłam w ciepełku pod przykryciem. Dziś odpadł mu jeden listek, został ten z plamką? Normalnie doły ostatnio łapie przez to wszystko, mam wrażenie że nic przy storczykach mi nie wychodzi :?
Pozdrawiam, Agata
Moje storczykowe skarby
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

Ale zdechlaczek :(. Niestety bardzo rzadko takie da się odratowac, przynajmniej u mnie...
Awatar użytkownika
lucynaf
1000p
1000p
Posty: 2112
Od: 30 sty 2011, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Moje storczykowe skarby

Post »

:wit Agatko, bądź dobrej myśli, mnie się udało storczyki w gorszym stanie uratować, dzięki radom Trzynastki i innych ;:108 Wiosna nadchodzi i Twój chory szybko wyzdrowieje, zobaczysz. ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”