Baryczkowe Storczyki cz. II

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Baryczkowe Storczyki cz. II

Post »

Henryku- takie przykłady można by mnożyć :) Oczywiście lekkie zaniedbanie może posłużyć naszym roślinom, ale co wtedy, gdy pojawi się jakiś szkodnik czy choroba (jak u mnie) i nie zareagujemy w odpowiednim czasie?


Dziś pokażę Wam moje dendrobium nobile, które otwarło już wszystkie kwatuszki i cudnie, dość mocno pachnie :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Baryczkowe Storczyki cz. II

Post »

Ale sliczne, więcej kwiatów niż samego Dendrobium...
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Baryczkowe Storczyki cz. II

Post »

Ale pięknie Ci zakwitło ;:138 ;:138 ;:138 ;:196 zapach czuję jak przytknę nosa do swojego na balkonie :tan
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
Zabka_Monis
1000p
1000p
Posty: 1060
Od: 17 maja 2010, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Baryczkowe Storczyki cz. II

Post »

OJ Ty Szczęściaro :wink: Taki Cudek u Ciebie zakwitł achhh moje ukochane Dendrobia :) Ciekawe kiedy moje tak zakwitną ;)
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Baryczkowe Storczyki cz. II

Post »

Dusiu, bo ono jest szczerze dane :) Na mnie też robi wrażenie, nie spodziewałam się, że aż tak obficie zakwitnie, szczególnie, że to moje pierwsze dendrobium. Dziękuję :)

Aniu, moje od rana (jest na wsch parapecie) pachnie na cały pokój, gdy przechodzę obok zastanawiam się co tak pachnie i przypominam sobie o nim :) Sprawiło mi naprawdę ogromną radość! Jeszcze raz Ci za nie dziękuję ;:196

Monia, dzięki! Gdyby coś kiedyś, to dam znać, a może jakąś wymianke zrobimy (ewentualnie się przypomnij!) :) Na razie niech kwitnie :)
Ciekawi mnie czy już rozkwitło to dend. phal., o które się założyłyśmy :)Jutro jadę do domu, to się dowiem.
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Zabka_Monis
1000p
1000p
Posty: 1060
Od: 17 maja 2010, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Baryczkowe Storczyki cz. II

Post »

Kamilko z chęcią z Tobą wymiankuję kiedyś ;) Sama mam Dendrobium nobile Stardust Chyiomi oraz Dendrobium nobile Star Class białe z zielonym środkiem ;) Chyba, że inne storczyki będą Cię interesować to jeszcze się zgadamy;) A swoją drogą to zastanawiam się czy można włożyć do jednej doniczki dwa różne kolorki Dendrobium nobile :D Ale chyba tak? ;)
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Baryczkowe Storczyki cz. II

Post »

A wiesz, też myślałam o tym, by posadzić dwa razem (jaka oszczędność miejsca), nie wiem tylko czy rośliny nie będą się "zwalczały". Z drugiej strony- jak nie spróbujesz to się nie dowiesz :)

Co do wymiany to się jeszcze umówimy, na razie niech dend. trochę podrośnie, na chwile obecną nie ma co dzielić :(
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Zabka_Monis
1000p
1000p
Posty: 1060
Od: 17 maja 2010, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Baryczkowe Storczyki cz. II

Post »

Moje też niech jeszcze rosną w siłę :wink: Ja raczej kiedyś zaryzykuję i posadzę np Dendrobium nobile białe i Dendrobium nobile fioletowe w jedną doniczkę. Efekt będzie nieziemski gdy zakwitną i dodatkowe miejsce na parapecie ;) Ciekawe czy już ktoś kiedyś takie działania podjął ;) Widziałam kompozycje z czterech MM więc może i Dendrobia by żyły zgodnie ;)
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Baryczkowe Storczyki cz. II

Post »

Dusiu, bo ono jest szczerze dane Na mnie też robi wrażenie, nie spodziewałam się, że aż tak obficie zakwitnie, szczególnie, że to moje pierwsze dendrobium. Dziękuję
Zakwitło wyjątkowo pięknie, zwłaszcza, ze to te storczyki raczej do najlrostszych nie należą. Miałam Dendrobium nobile 5 lat temu, ale nie chciało kwitnąc, puszczalo za to niezliczone ilości keików. A twoje takie malutkie, a całe w kwiatach. Pachnie?
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Baryczkowe Storczyki cz. II

Post »

To chyba i ja mam to samo dendr. nobile. Twoje - ślicznie zakwitlo ;) Daj powąchać ;:224
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Baryczkowe Storczyki cz. II

Post »

Kamilo, gratuluję kwiatków na dendrobium ;:63 Ostatnio stałam się szczęśliwą właścicielką takiego samego, choć wcześniej nie bardzo mi się ten storczyk podobał ;:223
Awatar użytkownika
Henrykbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1660
Od: 28 lut 2010, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Baryczkowe Storczyki cz. II

Post »

No i zrobiły nam się piękne zimowe klimaty.
Takie maleństwo a tyle kwiatów.Super widok ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiam,Henryk

Moje Storczyki
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Baryczkowe Storczyki cz. II

Post »

Monia, też widziałam takie kompozycje i bardzo mi się spodobały. Gdy posadzisz dwa dendrobia n. razem to koniecznie pokaż fotki, chętnie zobaczę :)

Dusiu, pachnie cudnie! Właśnie teraz jego zapach rozsiewa się po pokoju :) To dend. jest moim pierwszym, mam nadzieję, że współpraca z resztą dendrobiów też będzie owocna.

Justuś, bardzo chętnie dam powąchać. Ech, gdyby tylko można było podzielić się zapachem...Trzymam kciuki za to, byś już niedługo mogła powąchać i zobaczyć te cudne kwiaty z bliska :)

Mambo, mnie też nie bardzo podobają się sterczące "patyki" dendrobiów, ale kwiaty wynagradzają wszystko. Aż nie chce się wierzyć, że z tych nieładnych psb wyrastają tak piękne kwiaty. Jestem nimi zauroczona :) Trzymam kciuki za Twoje dend. niech rośnie zdrowo i pięknie!

Henryku, chyba dla równowagi powinnam pokazać Rudego, ale nie chcę Was zarzucać wciąż takimi samymi fotkami. Jutro jadę do Rodziców, Mama mówiła, że Uszatek rozkwitła na całego, ale zapomniałam spytać o dend. phal.

Poza tym moje Phal. znów są o kilka liści mniejsze, wiecie o co chodzi, nie będę się rozpisywać.
Werandowane dend. nobile od Grażynki Widery puszcza nowy przyrost (na razie jest maleńki), katleje w akwa też ruszają do przodu co mnie bardzo cieszy :)
Zauważyłam też nowy przyrost na encykli. I tu mam pytanie, jedna z psb wygląda na dorosłą, kiedy mogę spodziewać się pędu? Czy powinnam ją wcześniej lekko "przeziębić"? W sumie stoi w akwarium, ale przy otwartym oknie, więc zmiana temp. wydaje się dostateczna. Co mogę jeszcze zrobić??

Reanimowane oncidium przy młodej psb tworzy zaczątek nowej i ma ładne korzonki, siedzi w sphagnum, często je spryskuję. Chcę przesadzić je do większej doniczki do mieszanki kory i mchu, ale nie wiem czy powinnam wydłubać sphagnum spomiędzy korzonków? Boję się, że z czasem przez ten mech korzenie zgniją.

Bardzo proszę o pomoc :)
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”