Agita- kolejne sezony storczykowe

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kasiunieczka_32
1000p
1000p
Posty: 1632
Od: 19 maja 2010, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: SOPOT

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Witaj Agnieszko, masz cudne kwiatuszki ;:63 Widzę też, że jesteś z Trójmiasta. :tan A zdradzisz dokładniejszą lokalizację :?: :?: ;:224
Awatar użytkownika
-ewelina-
500p
500p
Posty: 677
Od: 14 sie 2007, o 23:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Witaj Agnieszko w drugim odcinku :)

Phal. Mini Mark ma swój urok niezależnie od ilości pąków :), a keiki ...
To zdjęcie kompletnie mnie zaskoczyło !
Oczywiście wierzyłam, że ślicznotka prędzej czy później pokaże na co ją stać, ale tak szybko :roll:
Przyznaj, co za tajemną miksturę sporządziłaś do podlewania :wink:. "Miszczuniowi" też coś zapodałaś ?

Poza tym "dziwaczek", "ciapek" i ostatni rekordzista ;:224 - marzenie wielu z nas.

Na zakończenie życzę, by wszelkie choróbska odeszły w zapomnienie i nie powtórzyły się więcej ;:215


Pozdrawiam,
Ewelina
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Agita witam w nowym wątku. Ten z pierwszego zdjęcia przepiękny.
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Justynko, tak, "dziwaczek" ma właśnie taki bardzo ciemny odcień bordo wpadający niemal w czerń, kolor przekrojonego swieżego buraka- w połączeniu z bielą i ciemną żółcią warżki dla mnie rewelacja ;)
Gratuluję pędzika na MM, z moim nie wiem co będzie po kwitnieniu- 2 dni temu musiałam obciąć mu liścia, bo podłapał niestety chorobę... :?

Aniu, Justynko, Dusiu dzięki! "Długodystansowiec" najpierw kwitł ponad rok na 1-wszym rozgałęzionym pędzie, potem wypuścił drugi i kwitł na obu bo ten pierwszy wciąż przedłużał, teraz kwitnie dalej na tym drugim... Fajna roślinka, co lepsze, stoi w pokoju północnym :shock: Kwiaty ok. 9-9,5cm.

Kasiu, dzięki za wizytę- muszę do Ciebie wymodzić jakiegoś p.w.'a, bo też byłam u Ciebie w wątku i mam kilka pytań co do cen, zwłaszcza tych wytargowanych ;), i nie tylko. Nawet się nie odezwałam, niestety ciągły brak czasu powoduje, że tak się zbieram i zbieram... Postaram się zebrać wkrótce do kupy ;)

Ewelinko, wbrew pozorom ten pędzik rósł niemal 3 m-ce do czasu rozwinięcia pąków, czyli klasyka, mimo że pędzik krótki. Szybko zleciało, co? ;) Już od kilku dni ma otwarte wszystkie 3 kwiaty i wygląda pięknie, i tak nieco kosmicznie nawet w tym swoim małym pojemniczku z tak wielkimi kwiatami :D , muszę koniecznie cyknąć fotkę. Raz jeszcze dzięki za niego, to taki idealny biały klasyk, jakiego mi brakowało! I na szczęście stoi w pokoju, gdzie choroba nie doszła (tfu tfu)... :)
Aha, co do "miszcza"- nic specjalnego, chyba jakieś fajne geny ma, niestety obecnie już cały w plamach... :(

Joane, dzięki wielkie, cieszę się, zwłaszcza, że on też się ostał zdrowy :)
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Blue Monkey
500p
500p
Posty: 501
Od: 31 gru 2008, o 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Na prawdę niesamowity jest ten długodystansowiec ;:63 ;:63 ;:63 I to tego ma śliczne kolory :D
Pozdrawiam, Basia:)
Awatar użytkownika
-ewelina-
500p
500p
Posty: 677
Od: 14 sie 2007, o 23:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Agnieszko, po pierwsze domagam się zdjęć keiki - obiecałaś :)

Po drugie ... bardzo chciałam sprezentować Ci kolejne dziecię, ale chyba się nie uda :(
Wpadłam na jeden dzień po urlopie, chciałam podlać wszystkie na raz i stało się ...
Spadająca doniczka strąciła pokaźne keiki !
Nie miało jeszcze korzeni ... na próbę włożyłam to maleństwo do sphagnum.
Moja wina. Wściekłość zabrzmi skromnie ...


Pozdrawiam,
Ewelina
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Upss, trzeba działać, bo się Ewelinka obrazi i wypadnę z łask...! :D ;)

Bardzo proszę, obiecana sesja:

Tu widać jak "młodziak" góruje nad akwarium:

Obrazek

Obrazek

Tu piękniś w całej okazałości:

Obrazek

I 2 ostatnie to porównanie z normalnej wielkości "falem"; doniczka i listki 3x mniejsze, ale kwiaty już wyraźnie większe, to się nazywa klasa! :)

Obrazek

Obrazek

Ewelinko, myślę, że z tym maluszkiem powinno się udać, ja dostałam od ciotki 2 keiki bez korzeni i właśnie w sphagnum i w akwa dały radę, dziś są już sporymi roślinkami ;:108 [Ja tam chętnie przyjmę to biedne "dziecię" nawet już, może ze starszymi kolegami w akwa by mu się spodobało... ;) ]

Przy okazji: dowiedziałam się niedawno, że roślinka, która wypuściła u cioci 4 keiki jeden za drugim, cały czas obficie kwitnąc, chwilę potem padła. Coś jednak było z nią nie tak- straasznie szkoda, ale przynajmniej potomstwo po sobie zostawiła.

Basiu, dzięki- powyżej długodystansowiec raz jeszcze :)

W przygotowaniu zdjęcia moich chorych falków- zdjęcia już mam, jednak obróbka jakoś nie idzie, to nie to samo co fotografowanie pięknych kwitnień i zdrowych przyrostów... :x
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
tishja
50p
50p
Posty: 53
Od: 20 maja 2008, o 15:58
Lokalizacja: Bytom

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Taki młodzieniec a już taki przystojniaczek ;:138 . Śliczny.
Ciekawi mnie jedna rzecz.... zasadzony jest w kubku?
Pozdrawiam
Justyna
Awatar użytkownika
orange30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1935
Od: 27 paź 2007, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zabrze

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Ja swoje maluchy wszystkie też sadzę do kubków wszelkiego rodzaju, np. po deserach jakie mój wnusio spałaszuje ;:113 ;:92
"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówki do życia" - Halina
Mój spis wątków
Moje robótki
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Cudowne Phalaenopsis! Ten biały taki mały, a kwiaty ma takie wielkie...
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Młodzieniec śliczniusi ;:138 ;:196
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Agatko, cudowny ten maluszek. Mam takiego samego Phal, który wypuścił basalkeiki. Mogę spytać jak długo u Ciebie potrzebował do zakwitnięcia?
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Dziewczynki, dzięki- zasługa moja jest tylko połowiczna, bo to keiki dostałam od Ewelinki w październiku 2009r- od tamtej pory wypuścił u mnie kilka korzonków, urósł mu listek, no i pojawił się pędzik- szczerze mówiąc nie wiem ile to keiki ma; trochę ponad rok miało jak je dostałam? To jest raczej pytanie do Eweliny ;)
Joane, to było keiki na pędzie, nie basal, więc to też trochę inaczej. "Basalki" podobno kwitną dość szybko, nawet w pierwszym roku- ja mam tylko jedno przy zmarniałej roślince-matce, ma rok i jakoś się nie garnie, nawet rośnie słabo.
Tishja, zgadza się, w pojemniczku po deserze budyniowym, kupowanym specjalnie z tej okazji :lol: Jeśli szukasz takich małych "doniczek", to zawsze można coś znaleść wśród deserów mlecznych, są też musztardy w takich kubeczkach ;)

Dziś niestety nie będzie już tak pięknie, przyszedł czas na pokazanie tego, co mnie tak dołuje od 3 miesięcy- storczyków z drugiego pokoju :( - tylko dla osób o mocnych nerwach:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przyjrzyjcie się pędom:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ten najmłodszy liść tutaj wyglądał od spodu tak jak u Ciebie Kamilko (Baryczko)- niestety nie zrobiłam mu zdjęcia przed wyrzuceniem- za to widać na górze te ciemne zapadniete plamki, też masz takie. Miałam ze 2 albo 3 takie liście, ale już obcięte albo wyrzucone:

Obrazek

Obrazek

I wcale nie są to wszystkie najgorsze przypadki- niektórym nie miałam już siły robić zdjęć.
Część z nich jest już na śmietniku, pozostałe "poobrzynane" z chorych liści i pędów czekają na wyrok.
Chyba tyle, co tu mówić- nikomu nie życzę... :x
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”