Agita- kolejne sezony storczykowe

Lolivette
500p
500p
Posty: 666
Od: 21 cze 2013, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Pomaranczowa zdecydowanie moja ulubiona ;:167
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Zatęskniłam, zajrzałam ;:oj
Po takim czasie co tu pisać, co mówić...
Żyję (wbrew pozorom), kwiaty również. Noo, w każdym razie zdecydowana większość. Raz- dwa razy na rok coś padnie, ale to naturalne, poza tym rośliny w dobrej formie. Choroby niet.

Rok 2014- tylko kilka zdjęć. Jak widać, wciąż to samo:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedyny nabytek: nie mogłam go zostawić w sklepie, te listki... ;:173

Obrazek

Obrazek

[Niestety na listkach, które u mnie wyrosły, żółta obwódka zaczyna zanikać- może ktoś wie dlaczego??]

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec wielkokwiatowa vanda raz jeszcze:

Obrazek

Pozdrawiam tych, co mnie jeszcze kojarzą i tych, co o mnie nigdy nie słyszeli; szkoda, że tych drugich jest zdecydowanie więcej, ale cóż, życie :wink:
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Piękne kwitnienia ;:167 też mam phal variegate ale od niedawna i nie pomogę z kolorem liści.
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Dziękuję, Natko, za wizytę :) Szkoda, że nie możesz mi nic podpowiedzieć z tymi listkami... Może chodzi o odczyn wody, podłoża, może o ilość światła..? Nie wiem. Zajrzałam w internet, ale nie umiem nic znaleźć na ten temat...
Może odezwie się ktoś, kto ma tego storczyka długo i "wyhodował" sporo swoich listków, mam nadzieję, że ktoś coś zaobserwował. Najnowszy listek (drugi, który wyrósł u mnie) jest już prawie całkiem zielony, wygląda to tak:

Obrazek

Dlaczego? ;:145


Dorzucam jeszcze kilka zdjęć, starszych i nowszych, zapraszam do oglądania:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu nabytek sprzed kilku dni; tak, jak lubię najbardziej; okazyjnie, z przeceny, grzech było nie wziąć: miniaturka "dziwaczek", trochę zadziera nosa :wink: :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak, że tego... takie klimaty, proszę Państwa :)
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Wow Agnieszko, ale kwitnień u Ciebie, pięknie ;:63 ;:63 ;:63 I ile katlei widzę, super ze Ci kwitną, ja uwielbiam ich falbaniaste kwiaty. Ten Twój nowy nabytek też kupiłam ostatnio, bardzo mi sie te falbanki na płatkach spodobały.
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Przepiękne kwitnienia ;:oj a dziwaczek ekstra!! ;:oj ;:oj
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Piękne zdjęcia, aż z zachwytu zaniemówiłam. Masz tyle cudnych storczy, że szok ;:oj Co do mini z kolorowymi listkami to mogę Ci powiedzieć tylko tyle, że ja swoją mam od lutego, stoi na północnym parapecie, podlewam przegotowaną wodą, raz na miesiąc daję nawóz. Liścia wypuszcza kolorowego.
actus
1000p
1000p
Posty: 4193
Od: 13 sty 2013, o 13:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reims FR

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Agita ,te liscie sa calkiem normalne ,to phal.Sogo vivien golden vivien,on ma takie dwukolorowe liscie. :D.Ten ,ktorego wypuscil u Ciebie tez powinien zmienic kolor jak "dojrzeje" :D
Awatar użytkownika
Iwona 0103
500p
500p
Posty: 979
Od: 9 sie 2014, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pruszków

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

aktus - Agicie chodziło o to, że najnowszy liść jej miniaturki ma mało żółtych przebarwień i pytała czy ktoś może jej powiedzieć dlaczego tak się dzieje. Moim zdaniem ten liść pozostanie już taki. Trzeba zmienić warunki uprawy temu storczykowi a wtedy najprawdopodobniej nowo wyrastające liście będą bardziej żółte. Ja mogę tylko powiedzieć jak uprawiam moją mini tylko o nazwie
Sogo Vivien Yang Yong. U mnie chłodny północny parapet, podlewanie przegotowaną wodą, nawóz do wody max. co miesiąc.

Agitko wcześniej z braku czasu nie napisałam, ale teraz Ci powiem. Masz bardzo dużo ciapiastych storczyków, które uuuuuuwielbiam ;:167 Teraz widzę jak dużo mam jeszcze chciejstw ;:223
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Agnieszko, niezwykle cenne i radosne są dla mnie powroty (choćby po roku ;:108 )
Widzę, że nie do końca jednak pozostałaś przy tym co masz, bo co jakiś czas Twoje dobre ;:167 potrafi się zlitować nad jakimś nieboraczkiem z jednym kwiatkiem, a po roku u Ciebie ma już burzę kwiatów :uszy
I tak trzymaj.
Piszesz - " jak widać, u mnie wciąż to samo..." Ale właśnie to w storczykowej pasji jest najtrudniejsze !
Utrzymać przez wiele lat dobrą kondycję roślin, bogate kwitnienia i ich powtarzalność, to nie lada umiejętność.
Wielkie brawa dla Ciebie ;:138
Poznaję wśród kwitnień pewną cattleję :) Widzę, że traci z czasem na wybarwieniu. Albo starzeje sie, albo to kwestia światła i nawożenia.
Z czasem sobie pewnie 'odejdzie'. Jestem pod wrażeniem, że w ogóle u Ciebie wciąż kwitnie :shock:
A ogólnie, to wygląda u Ciebie jak w storczykowym buszu - plątanina liści, kwiatów, korzeni PIĘKNIE ;:224
Fajnie Agnieszko, ze choć rzadko, ale wciąż jesteś z nami i wciąż masz takie cudowne wyniki.
Vanda o ogromnych kwiatach, ascocenda, falenopsisy i i wszystkie inne.... marzenie ;:215
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Bardzo ciekawe płatki ma ten"dziwaczek".

Cudownie kwitną ci storczyki :wit
Awatar użytkownika
ajania
1000p
1000p
Posty: 1184
Od: 10 lut 2011, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Agnieszko, bardzo się cieszę, że pokazałaś co u Ciebie ;:138 . Rośliny w świetnej kondycji, kwitnienia cudowne, mam nadzieję na częstsze relacje z Twoich parapetów :wit .
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Agita- kolejne sezony storczykowe

Post »

Agnieszko, pojawił się u mnie pierwszy nowy listek na phal variegata na razie jest kolor książkowy, będę Ci pisać jeśli i u mnie kolor będzie zanikał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”