Moje storczyki - Patryk

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
patrykgiel
500p
500p
Posty: 581
Od: 10 lut 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pleszew / Miami Beach

Re: Moje storczyki - Patryk

Post »

Cymbidium pisze:
patrykgiel pisze:teraz kwitnie 4/ 15 czyli 4 kwitną a 15 posiadam, z tego 4 - 5 to inne gatunki m.in Iwanagara, Vuylsetekeara, Miltonia, Dendrobium, i już w krainie storczyków Burrageara Nelly ister - z dnia na dzień zżółkły wszystkie liście i odpadły, po pewnym czasie psb też padła :cry:


jeśli mówisz o gatunkach to Vuylsetekeara nie jest gatunkiem a wielorodzajową hybrydą lub jak kto woli mieszańcem.
Wiem, że są to mieszańce :D tak jak Iwanagara, Vuylstekeara, Miltoniopsis itd. chodziło mi tylko o wyjaśnienie jakie storczyki posiadam !

Miltonie i Dendrobium żyją dobrze, jednej miltoni tylko coś się dzieje, ale mam do tego inny wątek pod nazwą "Miltoniopsis - pomocy"
Po co mam pisać o dendrobium, jeżeli czuje się dobrze, nie kwitnie, myślisz że dla forumowiczów ciekawe będzie oglądanie zdjęć roślinek jak nie kwitną tylko samej zieleni, jakby każdy miał tak robić to to forum musiałoby być jednym wielkim pobojowiskiem !!

Cymbidium jesteś tu nowy, więc nie gań doświadczonych bardziej od ciebie w uprawie storczyków, lepiej pokaż swoje, i nie czepiaj się bez powodu !

PATRYK
x -C - m

Re: Moje storczyki - Patryk

Post »

doświadczonych bardziej-nie ganie nikogo tylko wypowiadam się a o to na forum chyba chodzi i mogę wyrażać swoje opinie na każdy temat. Jeśli mówisz bardziej ode mnie doświadczonych to mam nadzieję że nie mówisz o sobie bo to dla mnie byłaby obelga.

a co do Burrageary Nelly isler która odeszła w zaświaty to pewne była chora od samego początku
x -C - m

Re: Moje storczyki - Patryk

Post »

To kilka moich egzemplarzy bo nie wszystkim zdjęcia robię.


http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=32174
Awatar użytkownika
patrykgiel
500p
500p
Posty: 581
Od: 10 lut 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pleszew / Miami Beach

Re: Moje storczyki - Patryk

Post »

Mam duży dylemat, chcę kupić sobie storczyka, i mam do wyboru
Cattleya Warneri i Phalaenopsis bellina, co poradzicie ???? :roll: :roll:
Awatar użytkownika
harpia411
200p
200p
Posty: 411
Od: 8 paź 2009, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje storczyki - Patryk

Post »

witaj

Storczyki masz piękne ;) ale oglądając twoje orchidarium uważam ze jest za małe!, chyba ze będą rosły w nim miniaturki. Tym za mgławieniem to narobisz sobie więcej szkody niż pożytku.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=29378" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
patrykgiel
500p
500p
Posty: 581
Od: 10 lut 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pleszew / Miami Beach

Re: Moje storczyki - Patryk

Post »

Nasunęło mi się pytanie, dlaczego Phalaenopsis jest sprzedawany w przeźroczystych doniczkach, a np. Miltonie, dendrobia itp. w białych, czy jest to spowodowane tym, że Phalaenopsis prowadzi fotosyntezę przez korzenie, a Miltonie itd. nie ??
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Moje storczyki - Patryk

Post »

Moim zdaniem zależne jest to od tego, że u Phal. mokre korzenie są zielone. U innych lekko zielenieją, ale nie jest to zauważalne.
Jak przesadzam moje storczyki to staram się wykorzystać doniczki przejrzyste z czystej wygody, widzę stan korzeni i m/w jaka wilgotność jest w doniczce :)
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
patrykgiel
500p
500p
Posty: 581
Od: 10 lut 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pleszew / Miami Beach

Re: Moje storczyki - Patryk

Post »

Witajcie, wczoraj doszła do mnie Phalaenopsis bellina, myślę, że niedługo zakwitnie, a torebka nasienna na Phal. uschła z niewiadomego powodu, ale szczęście oddały mi już pokaźne protokormy Galeandry, a zapylę kiedyś sobie jeszcze tę bellinkę żeby mieć więcej tych pięknych roślinek ! pozdrawiam. :wit
Awatar użytkownika
pani_storczyk
500p
500p
Posty: 778
Od: 15 mar 2010, o 14:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Moje storczyki - Patryk

Post »

Śliczniutkie te Twoje kwiatuchy ;:63 Ciapatek słodziutki ,poluję na takiego :lol:
Gdyby tak każdego dnia na drogę naszego bliźniego rzucali jeden kwiatek
, to drogi ziemi byłyby pełne radości.:)

Pozdrawiam Ania
Awatar użytkownika
patrykgiel
500p
500p
Posty: 581
Od: 10 lut 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pleszew / Miami Beach

Re: Moje storczyki - Patryk

Post »

Witam, wstawiam zdjęcie protokormów na pożywce z Galeandrą, zdjęcie troche nie wyraźne ale przez słoik inne nie chciało wyjść
Obrazek
x -C - m

Re: Moje storczyki - Patryk

Post »

Dlaczego tylko jedno zdjęcie? Zrobiłeś je z zoomem?
Awatar użytkownika
patrykgiel
500p
500p
Posty: 581
Od: 10 lut 2009, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pleszew / Miami Beach

Re: Moje storczyki - Patryk

Post »

Tylko jedno bo reszta jest bardziej zamazana i nie chciałem zaśmiecać forum niewyraźnymi fotkami, ale jak tylko się nauczę robić to wstawię więcej !
olcia1
200p
200p
Posty: 201
Od: 29 cze 2010, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Moje storczyki - Patryk

Post »

witaj Paryku, co tutaj taka cisza? Jak tam Twój King Artur? Zakwitł ?Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”