Miniaturka i inne moje ulubione

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Miniaturka i inne moje ulubione

Post »

Przepiękne :D
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Alusia61
200p
200p
Posty: 386
Od: 11 paź 2009, o 22:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Miniaturka i inne moje ulubione

Post »

Agnieszko piękne te twoje cymbidium. ;:138
Moje nie ma ochoty w tym roku na kwitnienie dlatego będę chociaż u ciebie sobie na kwiatuszki patrzeć.
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: Miniaturka i inne moje ulubione

Post »

Ale fantastyczne cymbidium ja czekam na swoje żeby puściło pęd kwiatowy
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Re: Miniaturka i inne moje ulubione

Post »

Ale cudo przepiękne!
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
agnieszka__
500p
500p
Posty: 657
Od: 22 paź 2009, o 23:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: słoneczne południe

Re: Miniaturka i inne moje ulubione

Post »

Nie mogłam się już dzisiaj powstrzymać i wklejam ,wklejam co tylko kwitnie ,może wiosna szybciej przyjdzie jak zarzucimy nasze watki kolorami. :heja Obrazek

Obrazek
na oncidium jeszcze pięć pędów ,szkoda ,że wszystkie nie kwitną równocześni ale byłby widok ;:224 ;:224


Obrazek


Obrazek


Obrazek
zielone jest piekne
pozdrawiam Agnieszka
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 18&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
akwarybka
500p
500p
Posty: 577
Od: 23 maja 2010, o 01:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Norwich / Anglia

Re: Miniaturka i inne moje ulubione

Post »

Agnieszko, ale u Ciebie pięknie! Wszystko w bieli ;:3

Oncidium bardzo przypomina mi... Bez :D
Faktycznie wyglądałoby pięknie z wszystkimi pędami kwitnącymi, ale spójrz na to z drugiej strony. Będziesz mogła cieszyć się nim dłużej! :tan
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Miniaturka i inne moje ulubione

Post »

agnieszka__ pisze:Nie mogłam się już dzisiaj powstrzymać i wklejam ,wklejam co tylko kwitnie ,może wiosna szybciej przyjdzie jak zarzucimy nasze watki kolorami. :heja
Bardzo spodobało mi się Agnieszko to zdanie ;:215

Brawa za wszystkie kwitnienia ;:138
Z zainteresowaniem podglądam Twoje śliczne Oncidium, bo czekam również na moje kwitnienie 'cztero-pędowca' :)
Basia ma rację - efekt wszystkich pędów w kwiatach byłby wspaniały, ale okres oglądania kwiatów krótszy. Coś za coś :wink:

Dla Ciebie Agnieszko - ;:3 ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Re: Miniaturka i inne moje ulubione

Post »

O matulu. To oncidium :shock:
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
agnieszka__
500p
500p
Posty: 657
Od: 22 paź 2009, o 23:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: słoneczne południe

Re: Miniaturka i inne moje ulubione

Post »

Art Asiu jedyna wada tego rodzaju oncidium jest to ,że kwiatuszki tak szybko przekwitają, ale co ciekawe one jak się rozwijają to maja barwę bardziej w pomarańcz ,a w miarę jak dojrzewają staja się różowo-lila i delikatnie pachną

Mala_MI i akwarybka dziękuję za wizytę i zaglądajcie ;:196 ;:196

W tej chwili moje cymbidium otworzyło wszystkie kwiaty wspaniale to wygląda ,postawiłam sobie je w dużym pokoju i co dzień cieszę oczy ;:170


Mam jeszcze pytanie czy ktoś ma miltasie star dark i czy aby ona ładnie kwitła to trzeba ja często przesadzać?. Ile optymalnie psb dla tego gatunku?

Doszłam do takiego wniosku bo moja ma wiele nowych psb i każda następna jest mniejsza od poprzedniej ,a kwiaty tylko jeden pęd w tym sezonie :evil:
zielone jest piekne
pozdrawiam Agnieszka
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 18&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Miniaturka i inne moje ulubione

Post »

Art pisze:
agnieszka__ pisze:Nie mogłam się już dzisiaj powstrzymać i wklejam ,wklejam co tylko kwitnie ,może wiosna szybciej przyjdzie jak zarzucimy nasze watki kolorami. :heja
Bardzo spodobało mi się Agnieszko to zdanie ;:215
Popieram! Zarzućmy nasze wątki pięknymi storczykami, super by było, gdyby udało się nam wiosnę przywołać. Pewnie tak jak Wy- baaardzo do niej tęsknię i wyczekuję :) Idę poszperać w moich fotkach.

Agnieszko, oncidium wygląda jak marzenie- już teraz przyciąga wzrok, a co będzie jak rozwinie wszystkie pąki :) Bardzo przypadło mi do gustu Twoje cymbidium, bo jest takie delikatne, jakby porcelanowe- super!
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
agnieszka__
500p
500p
Posty: 657
Od: 22 paź 2009, o 23:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: słoneczne południe

Re: Miniaturka i inne moje ulubione

Post »

Witam po długiej nieobecności na forum ,pomimo że nie piszę i nie wklejam nic nowego do mojego wątku to nie opuściłam nigdy forum na dobre :) często czytam posty i sięgam po dobre rady naszych forumek i forumków,ale....Ale właśnie dzisiaj czytając wątek Asi ART zdecydowałam się ,że i ja przyznam się szczerze przed wszystkimi ,że ta moja hodowla storczykowa przejadła sie mi zupełnie i tak jak Asia napisała niemożność wytarcia kurzu czy otwarcia okna kiedy się chce zmęczyły mnie ,wielbiciela storczykowego :).Moja kolekcja po wielu latach trochę się rozrosła i idąc drogą dobrej ręki rozdałam co się spodobało , co nie rodziło nadziei na reanimacje po prostu odesłałam w niebyt storczykowy i nawet akwarium zlikwidowałam :(. Widać taka kolej rzeczy u kolekcjonerów proza życia zabija pasję i odbiera czas przeznaczony na hobby.Wcale to jednak nie oznacza ,że nie mam już ani jednego storczyka ,nadal jest ich dwucyfrowa liczba i są to moje najbardziej ulubione kwiaty i cieszy mnie każde nowe kwitnienie ,każdy pęd nowy ale już w ostatnim roku nie kupiłam żadnego nowego storczyka co nie oznacza ,że nie jestem w OBI przyklejona do stoistka ,a na giełdzie kwiatowej nie robią mi się maślane oczy.
Nawet chyba żałuję tej mojej pasji ,tego zaangażowania ,tych motyli w brzuchu kiedy zdobywałam nowe okazy i czekania na pierwszy pęd i kwiat .Niestety w ubiegłym roku bardzo dużo podróżowalam co miało związek z tym ,że nie miał kto się moimi kwiatami zajmować i tak wlaśnie nastąpiło przystopowanie mojej pasji ,mojego hobby ,a brak czasu tylko to przypieczętował.
Pewnie wielu z nas tu na tym forum tak właśńie zakończy swoje wątki ,na szczęście pozostaną cudne zdjęcia ,mądre porady i wskazówki wielu forumowiczów ,które w jakis długi zimowy wieczór można pooglądać i poczytać :) Pozdrawiam wszystkich obecnych i urlopujących sie storczykomaniaków :)
zielone jest piekne
pozdrawiam Agnieszka
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 18&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Miniaturka i inne moje ulubione

Post »

Witaj Agnieszko :) a ja myślałam ,że ty w różanym jesteś ;:130
Widzę że i w kwestii storczyków ,będziemy mogły sobie porozmawiać ;:215

;:196
Awatar użytkownika
annamaria13
100p
100p
Posty: 178
Od: 24 lip 2010, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Miniaturka i inne moje ulubione

Post »

Obrazek


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e27 ... 705ec.html][img]http://images40.fotosik.pl/536/e27846783ee705ecmed.jpg[/img

ale piękne:)

wszystkie okazy śliczne ale ten cudowny
pozrawiam anna_maria

mój wątek : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36706" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”