Moje kochane storczyki :))

Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Moje kochane storczyki :))

Post »

Asiu cudności sobie sprawiłaś. ;:138 ;:138 ;:138
Vanda powala. ;:111
Twoja Masdevallia Flaying Colours ma zupełnie inne wybarwienie, jak moja. ;:113
Kasia01
200p
200p
Posty: 312
Od: 22 cze 2010, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje kochane storczyki :))

Post »

Te nowości są CUDNE!! I masz phal. mannii black, który jest na mojej liście chciejstw ;:108. Naprawdę zaszalałaś na wystawie. Masdevallia i Vandzia,i falki piękne, dobry zakup. ;:138
Pozdrawiam,
Kasia =)
Moje storczyki: http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=36981" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
nieinna
200p
200p
Posty: 455
Od: 9 wrz 2010, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Moje kochane storczyki :))

Post »

Asiu, ależ śliczności! Na widok Vandy w całości zaniemówiłam na chwilę... wygląda imponująco, kwiaty śliczne, kolor ciemny (takie lubię) gąszcz zdrowych korzeni i taki zapach, no i dzieciaczek. Ech, pozazdrościć tylko! Ludemaniana też mi bardzo do gustu przypadła, lubię takie trochę cukierkowe kolorki na botanikach. Manii Black i Masdevalia też są piękne (a jakże!). Niech wszystkie nowości zdrowo rosną!
Pozdrawiam, Agata
Moje storczykowe skarby
Awatar użytkownika
Henrykbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1660
Od: 28 lut 2010, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje kochane storczyki :))

Post »

Asiu,stanowczo za rzadko pokazujesz nam swoja piękna kolekcję.
Nowości,że dech zapiera,Vanda rewelacyjna i trzymamy za słowo,że będzie sprężenie!
Pozdrawiam,Henryk

Moje Storczyki
Awatar użytkownika
Uni57
ZBANOWANY
Posty: 759
Od: 12 maja 2010, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Moje kochane storczyki :))

Post »

Tak, vanda rządzi, choć inne roślinki też przepiękne! :uszy
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Moje kochane storczyki :))

Post »

To duża Vandzia, podobnej wielkości co moja nowa i ta z LM, bo te też mają z metr i są szerokie na 50-60 cm :). Kiedyś taką czekoladową widziałam na wystawie w Krakowie, bardzo oryginalna roślina, nie dziwię się, że ci wpadła w oko.
Ale i tak mi się najbardziej podoba lueddemaniana, jakiej wielkości jest kwiat? Chciałabym taki ujrzeć... moja miała nawet pęd, ale zatrzymał wzrost, mam nadzieję, ze jeszcze odżyje, lueddemaniany są przecudowne (choć niestety nigdy nie widziałam na żywo kwitnącej, ale na zdjęciach są fantastyczne).
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Moje kochane storczyki :))

Post »

Asiu, oniemiałam z zachwytu nad ...masdevallią :D Co za kolory....cudna!

Piękne , pozostałe Twoje nowości ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Haim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2515
Od: 19 cze 2009, o 01:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tczew

Re: Moje kochane storczyki :))

Post »

Witam Wszystkich Serdecznie po prawie roku przerwy !!! :wit


Wiem, wiem, dałam trochę plamę nie odzywając się tak długo, nie mam nic na swoje wytłumaczenie ;:14
Po prostu w bardzo dużym stopniu przez ten czas żyłam pracą, tak jest też do tej pory ale już z większym dystansem ;:108

Mam nadzieję, że wkrótce nadrobię moje zaległości i obiecuję poprawę oraz częstsze wizyty na forum :)

A teraz najświeższe kwitnienia, to tak na początek:

Po niecałym roku od kupna na warszawskiej wystawie zakwitła Babtistonia echinata, co oznacza, że odpowiadają jej moje warunki, nawet ilość kwiatów jest większa, niż przy kupnie, z czego bardzo się cieszę.
Widziałam na OG Babtistonię silvana i mam zamiar ją kupić skoro ten gatunek jest tak wdzięczny:

Obrazek

Obrazek

Kolejne kwitnienie, to Phal. Mini Mark, którego w listopadzie zakupiłam od naszej Kochanej Kasiunieczki:

Obrazek

Obrazek

Phal. Philadelphia zakwitła na jednym pędzie, szykują się pąki jeszcze na drugim, ale to z czasem jak rozkwitną:

Obrazek

Obrazek

Zakwitła też pachnąca hybryda Phalaenopsis 'Whitney', która jest już ze mną tak jak 'Philadelphia' 2 lata:

Obrazek

Biała wielkokwiatowa hybryda Phalaenopsis:

Obrazek

Zakwitł pierwszym kwiatem Phal. hybryda nakrapiana, która jest ze mną od 2009 roku, można go zobaczyć na 1 stronie wątku, ale zauważyłam że kwiaty mają trochę inne wybarwienie niż to sklepowe:

Obrazek

Ludisia już przekwitła ale wstawię zdjęcie ku jej pamięci ;) To moje drugie kwitnienie, prawie w tym samym czasie, co w zeszłym roku:


Obrazek

I na koniec mój rarytasik, który kupiłam od Kasiunieczki w listopadzie.
Bardzo mnie zachwyciła swoją chęcią do kwitnienia Phal. violacea var. cuerulea, to jej pierwsze kwitnienie u mnie, wspaniały zapach perfumów.
W tej chwili kwiat już przekwitł, ale kolejny pąk się otwiera, więc niebawem będą jej nowe fotki.
Niestety wybarwienie jest dość kiepskie z powodu braku światła i miejsca na zachodnim parapecie ale i tak ją podziwiam:

Obrazek

Obrazek


Życzę miłego oglądania i pozdrawiam cieplutko :wit

C.d.n 8-)
Moje Kochane Storczyki ;:167

Pozdrawiam serdecznie, Asia :)
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje kochane storczyki :))

Post »

Asiu, cieszę się,że się odezwałaś a swoimi kwitnieniami masz prawdziwe "wejście smoka".
Ciekawie jest ubarwiona Babtistonia echinata. Czy mogłabyś napisać jak duże są kwiaty i czy pachnie?

Patrząc na wątki innych to widzę,że teraz większości kwitną Phal. Philadelphie. Chyba to jest ich czas :D
Awatar użytkownika
KwiAnna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1392
Od: 16 gru 2010, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Moje kochane storczyki :))

Post »

piękne storczyki ;:167
może kiedyś będę mogła podziwiać takie na swoim parapecie :roll:
Awatar użytkownika
KwiAnna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1392
Od: 16 gru 2010, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Moje kochane storczyki :))

Post »

piękne storczyki ;:167
może kiedyś będę mogła podziwiać takie na swoim parapecie :roll:
Awatar użytkownika
iwachowa
50p
50p
Posty: 52
Od: 22 lut 2011, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje kochane storczyki :))

Post »

Cudne masz storczyki ;:167 tylko pozazdrościć. Ja niestety nie mogę sobie pozwolić na taką różnorodność za wyjątkiem kupna przez internet. W moim mieście są ciągle te same kolory i żadnych nowości... :( od dawna poluję na mini mark oraz ludisia ale bezskutecznie i pewnie będę musiała upolować je w internecie :wink:
Pozdrawiam Joaśka
Awatar użytkownika
KwiAnna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1392
Od: 16 gru 2010, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Moje kochane storczyki :))

Post »

iwachowa pisze:Cudne masz storczyki ;:167 tylko pozazdrościć. Ja niestety nie mogę sobie pozwolić na taką różnorodność za wyjątkiem kupna przez internet. W moim mieście są ciągle te same kolory i żadnych nowości... :( od dawna poluję na mini mark oraz ludisia ale bezskutecznie i pewnie będę musiała upolować je w internecie :wink:
skąd ja to znam :( pozostaje tylko net :|
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”