Madzik - moje storczyki cz. 2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Dusia - kwiatek mały (jak to equestris), choć mam wrażenie, że i tak sporo większy niż ostatnio - ma całe 2,5 x 3 cm.

gogi- wstawiam obiecane zdjęcia mojego orchidarium.

Początkowo wyglądało tak:

Obrazek

Obecnie mniej więcej wygląda tak, tylko rośliny są gęściej poupychane, bo parę przybyło (i było też w międzyczasie małe przemeblowanie :roll: ):

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Jakie piękne orchidarium...Czym wyłożone Masz ścianki? coś "ala korek" widzę;)
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
renata75
1000p
1000p
Posty: 1604
Od: 5 kwie 2008, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Witaj Madziu, dawno u Ciebie nie byłam, jakoś ostatnio brak mi nastroju na pisanie, ale jak zobaczyłam u Ciebie takie klimaty stwierdziłam,że muszę coś skrobnąć,orchidarium powalasz na kolana, jest niesamowite, a to maleństwo Chiloschista lunifera nic dodać nic ująć ma swój urok.

Pozdrowionka :P
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

justus - dziękuję :D Ścianki wyłożone są matą kokosową. Zastanawiałam się też nad korkiem, ale na macie bez problemu można w dowolnym miejscu wieszać rośliny na podkładkach (nie wiem jak z korkiem, ale pewnie dziury zostają po haczykach).

Renatko - cieszę się bardzo, że podoba Ci się orchidarium. Miałam problem z aranżacją - przejrzałam w necie chyba wszystkie zdjęcia orchidariów w poszukiwaniu natchnienia :roll: Najgorsze, że chciałoby się tam upchnąć i konary, i wodospad, i jeszcze Bóg wie co, ale za chwilę przychodzi otrzeźwienie, że miejsca dla roślin już nie będzie, bo "szkło" wygląda na takie duże tylko jak jest PUSTE... :?
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Madziu, świetne to orchidarium. Super zaaranżowane, ma się wrażenie jakbyś posiadała własny wycięty kawałek lasu deszczowego :)
Jaką masz w nim temperaturę i wilgotność? Ja długo doświetlasz? O wpływ na rośliny nie pytam, bo na pewno trzymanie storczyków w takim orchidarium przynosi dobre efekty, co widać w Twoim wątku :)
Mi się marzy podobne orchidarium, ale jeszcze nie wiem gdzie je ustawić, na razie nie mam miejsca, od czego zacząć itp.
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
gogi
200p
200p
Posty: 491
Od: 27 lut 2009, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Super to orchidarium!
Kupione, czy projektowane przrez Ciebie? Jakiej jest wielkości i jak długo uprawiasz w nim rosliny? Z przodu widac jakby dwie nachodzące na siebie szybki to tak jak w starych biblioleczkach? Szybki mozna przesuwać?
O rany też bym takie chciała, tylko odwieczny brak miejsca!
Jeszcze jedno pytanie, czy stoi blisko okna i jest oswietlane swiatłem naturalnym, czy dalej od okna i wymaga długiego doświetlania?

Cudne jest!
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Dusia - kwiatek mały (jak to equestris), choć mam wrażenie, że i tak sporo większy niż ostatnio - ma całe 2,5 x 3 cm.
Ale jest śliczny. Moje sadzonki powinny gdzieś za rok, może trochę więcej kwitnąć. Puszczają teraz nowe liście. A orchidarium masz super. Storczyki pewnie mają tam bardzo dobrze. Też bym chciała mieć orchidarium (na moje botaniczne Phal.), ale nie mam miejsca.
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Tak się własnie zastanawiałam nad tą ścianką...My mamy korkową ścianę w przedpokoju, chyba wnet będzie do przerobki, więc korek można by wykorzystać jeszcze raz...
Piękna aranżacja ;)
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Madziu specjalnie przyszłam i pooglądałm, i szczena mi opada Hi, hi...., a tak poważnie to Chiloschista mnie rozwaliła ;:65 , ale cudo :shock: , jest czego zazdrościć ;:152. Może by tak do mojego buszu ;:97 , nie, nie, tam już się nie zmieści ;:223 . Tobie Madziu gratuluję, a ja jeszcze sobie troszkę popatrzę i powzdycham.
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Baryczko - właśnie na efekcie kawałka dziczy mi zależało, choć nie do końca udało mi się zamierzony efekt osiągnąć.
Temperatura panująca w orchidarium to 21 - 30st.C (przy upałach). Nie za bardzo mamy pomysł na nocne obniżanie temperatury i zapewnienie dobowych jej wahań. Owszem, można na noc wsadzać wkłady do lodówek turystycznych, ale boję się, że wiszącym niżej roślinkom byłoby za zimno :?
Wilgotność 50-90%. Światło świeci się tyle, ile jestem na nogach, czyli zapalam jak wstaję, gaszę jak idę spać -średnio ok. 15-17h.

gogi - tak naprawdę to terrarium kupione na all...za niezbyt duże pieniądze. Jest średnio duże - 50 x 80 x 40 cm. Kupione było chyba w lipcu, ale trochę mi zeszło czasu na jego urządzaniu :? Szybki są przesuwane, można też całkiem je wyjąć, co jest dużym udogodnieniem przy pracach porządkowych czy przemeblowaniu :wink:
Stoi blisko drzwi balkonowych i dlatego ścianka od tej strony nie jest wyłożona matą - dodatkowe źródło światła (chociaż ostatnio już kombinowałam, że więcej roślin by weszło jakby tę matę jednak wkleić... ;:224).

Dusia - kwiatów doczekasz pewnie szybciej niż się spodziewasz :D
Roślinkom w orchidarium jest tak dobrze, ze wrzucam do niego wszystkie, które mają się źle i tam dość szybko dochodzą do siebie.

justus - nie mam niestety doświadczenia z korkiem na ścianach, ale jest powszechnie stosowany w tym celu. Tylko nie wiem czy taki korek na ściany nie jest dodatkowo powlekany czymś, co mogłoby zaszkodzić roślinom...

Lucynko - upchnęłabyś takiego pajączka na którąś ściankę, pewna jestem :wink: Wart jest grzechu ;:108
Cieszę, się, że przypadł Ci do gustu :P
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Madziu, piękne orchidarium i ładnie urządzone ;:63
Awatar użytkownika
myszorek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1322
Od: 5 cze 2007, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kiełczów

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

:wit Madziu, miałam właśnie pytać o wymiary orchidarium, bo chcę założyć ;) Na zdjęciu wygląda na bardzo duże. Też rozglądam się za terrariami.Jakby co, to mogę Ciebie podpytywać? :oops: :oops:
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. Phil Bosmans
Pozdrawiam, Ola
Spis treści; Zielona galeria
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Madzik - moje storczyki cz. 2

Post »

Dusia - kwiatów doczekasz pewnie szybciej niż się spodziewasz
Roślinkom w orchidarium jest tak dobrze, ze wrzucam do niego wszystkie, które mają się źle i tam dość szybko dochodzą do siebie.
Chciałabym zobaczyć kwiaty moich equestrisów. Mam jeszcze zwykły, rózowy equestris, ale przyszedł ze słabymi korzeniami i nie wiadomo, czy coś z niego będzie. Na takie storczyki jak on przydałoby mi się orchidarium, ale chciałabym takie poziome, jak akwarium, żeby storczyki mogły być w doniczkach, a nie na podkładkach. Twoje jest super, ale tak się je na pewno źle nawadnia. Gdybym miała więcej miejsca, poprosiłabym T., żeby mi zrobił orchidarium z akwarium. Wystarczyłoby, że mu się zrobi pokrywę ze światełkiem, w środku jakoś urządziło (tylko byłby problem ze znalezieniem jakiś pieńków itp.). Ale gdzieś czytałam, ze po 3 latach wszystko w orchidarium pada, ale nie wiem, czy to prawda, bo nigdy nie miałam orchidarium.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”