Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 41, 42, 43, 44, 45
Autor Wiadomość
Art
 Tytuł: Re: Madzik - moje storczyki cz. 2
PostNapisane: 9 mar 2017, o 13:41 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Jak miło, że znów mogę oglądać kwitnienia w Twoim wątku :)

Phalaenidium Donna... kwitnący po przejściach to dowód na to, że warto walczyć do końca
gdy ze storczykiem dzieje się coś niedobrego. Mam na to przykłady we własnej kolekcji.
Czasem walka o przetrwanie, a potem czekanie na kwiaty trwają kilka lat i bywa właśnie, że się udaje.
Ja miałam już czasem w ręku storczyka "bez nadziei" z którym praktycznie wędrowałam w kierunku kosza na śmieci.
Ale w jakimś momencie moje serce miękło i pomyślałam - dam mu jeszcze szansę. Zdarzały się cuda :wink:

A wspomniana wyżej Donna, podobnie jak mój Phal. violacea alba x inscriptiosinensis takie delikatesy
o 'ulotnych' prawie kolorach, niewielkich rozmiarów. Osobiście wolę bardziej wyraziste w stylu pokazanej przez Ciebie wyżej
Haraelli retrocalla. Jaka ona jest ciekawa !

Psychopsis 'Butterfly' u mnie kwitł nieustannie przez 4 lata aż zakwitł się 'na śmierć'. To nieustanne kwitnienie zupełnie wyczerpało roślinę.
Zastanawiam się, czy nie trzeba było w jakimś momencie obciąć pęd żeby storczyk odpoczął ?
Co o tym sądzisz ? A może ktoś jeszcze ma podobne doświadczenie i jakąś radę ?
Ja na pewno jeszcze postaram sie kiedyś o tego storczyka bo jest bardzo, bardzo wdzięczny.

Twój mini Phal. dziwaczek, rzeczywiście jest dziwaczkiem :)
Ja też mam swojego dziwaczka tylko nieco w innej odmianie. Trzy pączki z jednego węzła na przedłużonym pędzie:

Obrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 617 ]  Idź do strony nr...        1 ... 41, 42, 43, 44, 45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 13 gości