Kolekcyjka Alusi

ODPOWIEDZ
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolekcyjka Alusi

Post »

Witaj Alusiu pozwolisz , ze rozsiadę się w Twoim wątku :)
Podziwiam Twoją niezwykłą kolekcję , jest piękna. Fajnie , ze masz tyle miejsca na rozwijanie swojej pasji , aż Ci zazdroszczę . Pisz jak najczęściej bo miło sie Ciebie czyta.
Pozdrawiam :wit
Aga
Alusia61
200p
200p
Posty: 386
Od: 11 paź 2009, o 22:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Kolekcyjka Alusi

Post »

Kasiu 74, tak to jest amboinensis. Kupiłam kiedyś całe mnóstwo młodych sadzonek
które były bez fiszek i żeby zobaczyć co to jest muszę czekać aż zakwitną.
Miałam już ciekawe okazy między nimi ;:224

Patrycjo to jest Rhynchostylis coelestis blau, pierwsze kwitnienie u mnie.
Kupiony też jako młoda roślina. Czekałam chyba ze cztery albo pięć lat na to kwitnienie.
Mam jeszcze pink ale młodsza sadzonka tak że ze dwa latka jeszcze poczekam.

Grażyna Widera, Grażynko, ta Cattleya pachnie bardzo intesywnie i kwitnie bardzo regularnie.

Mata _Hari witam cię bardzo serdecznie u mnie, cieszę się że podoba ci się moja kolekcja.
Storczyki zbieram już bardzo długo tak że czasami coś ciekawszego się między nimi trafi.
A z czasem rozwijasz także twoją fantazję żeby jak najwięcej roślin pomieścić.
Placu nie przybywa tylo robi się coraz ciaśniej :;230
Ja osobiście odkryłam wiele interesujących roślin, tu na Forum, o których wcześniej nie miałam pojęcia
albo szukałam rady przy problemach, poznałam też wielu interesujących ludzi.
Dlatego cieszę się że dołączyłaś do nas. ;:196

Na pewno wstawię znowu kilka zdjęć bo mam piękne kwitnienia które muszę koniecznie pokazać.

Samsu, zapraszam tak często jak tylko możesz i zostań tak długo jak tylko chcesz ;:7
Bardzo mnie to cieszy że chcesz je oglądać,te moje roślinki, wydaje mi się że wszyscy chcą się troszkę
swoimi pięknotami pochwalić. Po to tu jesteśmy ;:162

Do następnego razu :wit
Awatar użytkownika
Lola-san
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 29 lis 2011, o 23:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: USA

Re: Kolekcyjka Alusi

Post »

Alusia, niesamowita kolekcja!!

Ja odwiedzam forum od czasu do czasu, bardzo lubię oglądać kolekcje innych forumowiczów, a Twoja po prostu powala z nóg !! ;:138 Piękna aranżacja, cudowne okazy! Sama mam jedynie dwa storczyki (phal. hybrydy) z supermarketu od ok. miesiąca, i na razie chcę poczekać z nowymi zakupami zanim przekonam się, że te storczyki które mam, zaaklimatyzują się tu gdzie mieszkam.

Red Chocolate, czarna miniaturka, Miltassia Aztec Toni i Paph. vinicolor są niesamowite! ;:226 Nie widziałam nigdy takich kwiatów w sklepach, może też dlatego że interesuję się storczykami od bardzo niedawna.. z drugiej strony przyznam, że zwiedziłam już sporo okolicznych supermarketów i nic nadzwyczajnego nie znalazłam. Ale wiem też od mojej mamy, która mieszka w Niemczech i ma swoją małą kolekcję orchideii, że bardzo sobie chwali zaopatrzenie w niemieckich sklepach z kwiatami/marketach :tan

Gratuluję niesamowitych hodowlanych osiągnięć i życzę dalszych sukcesów !! :uszy
Pozdrawiam, Lola
Alusia61
200p
200p
Posty: 386
Od: 11 paź 2009, o 22:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Kolekcyjka Alusi

Post »

Witam w nowym 2012 roku i życzę wam powodzenia w hodowli storczyków.
Przede wszystkim aby nasze storczykowe marzenia nam się sprawdziły.

Lola-sanwitam cię serdecznie i oczywiście zapraszam częściej.
To że masz tylko dwa storczyki, podejrzewam zmieni się bardzo szybko.
Na początku mojej przygody ze storczykami zaczynałam oczywiści z phal. hybrydami.
Do dzisiaj stanowią największą część mojej hodowli. Kocham ich kolorowe kwiaty i długie kwitnienia.
Co do zaopatrzenia sklepów w storczyki to jest prawda że w marketach czy sklepach ogrodniczych
dostaniesz ciekawe rzeczy w dość przystępnych cenach.
W porównaniu do Ameryki ceny są dużo niższe i wybór większy. Co prawda w Ameryce byłam
10 lat temu ale wtedy Phal. kosztował około 40-50 dolarów. Nawet zwykła gerania była
bardzo droga.
Byłabym bardzo ciekawa jak kształtują się ceny na dzień dzisiejszy, napisz proszę
w jakich granicach utrzymują się ceny na dzień dzisiejszy.

Na początek tego nowego roku chcę wam pokazać moje Rossioglossum Rawdon Jester
które punktualnie na święta rozkwitło.
Roślina hodowana od małego, zakwitła po jakichś czterech, pięciu latach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Następna z moich młodych sadzonek pokazała swoją buźkę.
Phal. venosa, pachnie bardzo delikatnie

Obrazek

c.d.n. :wit
Awatar użytkownika
dorotakol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1551
Od: 30 maja 2009, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Kolekcyjka Alusi

Post »

No wiesz co ....i to przed snem :shock: :shock: :shock:
Pozdrawiam Dorota!
cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=45150" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Lola-san
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 29 lis 2011, o 23:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: USA

Re: Kolekcyjka Alusi

Post »

Alu, faktycznie ceny storczyków w Stanach - obiektywnie - są nieco wyższe niż w Polsce czy Niemczech. Ale wiesz, to zawsze ciężko tak porównywać ceny, bo każdy kraj ma inną gospodarkę, zarobki itp. Tutaj gdzie mieszkam nie spotkałam się z phal. hybrydą tańszą niż $10 - ale to absolutne minimum jakie musisz zapłacić, zwykle za trochę zabiedzony kwiat z supermarketu. Ładny okaz ze sklepu ogrodniczego (sklepy ogrodnicze zawsze są droższe) kosztuje średnio między $20-30. Jeśli chodzi o inne odmiany, ostatnio widziałam cymbidium za $28. Wybór w supermarketach jest lichy i raczej ciężko znaleźć jakąś "perełkę", ale myślę, że jakbym zaczęła szukać hodowców to na pewno coś bardziej wyjątkowego też bym znalazła, tyle że za odpowiednio wyższą cenę... Co ciekawe, keramzyt jest tutaj super drogi, bo za 5 l. zapłaciłam $20, czyli jakieś 65 zł. No dramat po prostu heh... ;:223 :D
Pozdrawiam, Lola
Awatar użytkownika
2spanielki
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 7 lis 2011, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolekcyjka Alusi

Post »

Venosa przed snem jak najbardziej, będę miała przyjemne sny jak się napatrzę na to cudo :lol:
Tak propos to dziś w nocy mi się śniły storki, przebierałam w nich :lol:
To jest choroba...?
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kolekcyjka Alusi

Post »

Venosa jeden z ciekawszych kwiatuszków ;:108
Awatar użytkownika
Henrykbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1660
Od: 28 lut 2010, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kolekcyjka Alusi

Post »

Piękne kwitnienie Rossioglossum,b.ładnie zaprezentowane z "figurką" strażaka w pełnym rynsztunku. :)

Phal. venosa rozświetlona białym neonem.

Śliczne kwiaty.
Pozdrawiam,Henryk

Moje Storczyki
Awatar użytkownika
PolishGal
100p
100p
Posty: 127
Od: 20 gru 2011, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Basingstoke

Re: Kolekcyjka Alusi

Post »

Lola-san pisze:Alu, faktycznie ceny storczyków w Stanach - obiektywnie - są nieco wyższe niż w Polsce czy Niemczech. Ale wiesz, to zawsze ciężko tak porównywać ceny, bo każdy kraj ma inną gospodarkę, zarobki itp. Tutaj gdzie mieszkam nie spotkałam się z phal. hybrydą tańszą niż $10 - ale to absolutne minimum jakie musisz zapłacić, zwykle za trochę zabiedzony kwiat z supermarketu. Ładny okaz ze sklepu ogrodniczego (sklepy ogrodnicze zawsze są droższe) kosztuje średnio między $20-30. Jeśli chodzi o inne odmiany, ostatnio widziałam cymbidium za $28. Wybór w supermarketach jest lichy i raczej ciężko znaleźć jakąś "perełkę", ale myślę, że jakbym zaczęła szukać hodowców to na pewno coś bardziej wyjątkowego też bym znalazła, tyle że za odpowiednio wyższą cenę... Co ciekawe, keramzyt jest tutaj super drogi, bo za 5 l. zapłaciłam $20, czyli jakieś 65 zł. No dramat po prostu heh... ;:223 :D
to dla pocieszenia Ci powiem że tu gdzie ja mieszkam w supermarketach są tylko falki, raz w Tesco były cambrie. Ceny to ok 10 -20 funtów, a czasem w promocji 5, ale ostatnio za 5 kupiłam cambrię w Tesco z wełnowcami gratis ! :shock:
Ceny w ogrodniczych to masakra najtańszy falek 25 funtów, a dendrobium to wydatek przynajmniej 35 funtów. :?
Ogólnie znalezienie zdrowego kwitnącego storczyka poniżej 10 funtów graniczy z cudem. ;:223
GBP - 5.45
USD - 3.53
'Flowers are the sweetest things God ever made and forgot to put a soul into...'
Moje storczykowe początki.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kolekcyjka Alusi

Post »

Alu, Phal. Venosa - klasyczne piękno bez skazy - wciąż jestem w nią wpatrzona ;:224
Natomiast kwitnienie Rossioglossum Rawdon Jester po pięciu latach od nabycia, w dodatku hodowanego 'od małego'
to chyba był świąteczny prezent za ogromną cierpliwość :)
Kwiaty niesamowite - takie reprezentacyjne - rozłożyste i błyszczące. Dopiero teraz wypatrzyłam tego "strażaka", o którym pisał Henryk ;:191
Awatar użytkownika
marwes
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1176
Od: 28 lip 2010, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Turek

Re: Kolekcyjka Alusi

Post »

Witam cieplutko Alusiu , jest deszczowy wieczorek ,ciemnica więc zasiadłem sobie z kawusią i zaczynam przeglądać Twój wątek. Sporo tego jest. Już pierwsze zdjęcia oszałamiają i powodują szybsze bicie serca , niesamowite miejsce to twoje okno z tą ilością kwiatów ,niczym mała kwiaciarnia. Przepiękne.
Odwiedzając Twój wątek miałem cichą nadzieję że będę oglądał coś ciekawego i się nie myliłem. Imponująca kolekcja pod względem gatunkowym i kolorystycznym.
Szokujesz różnorodnością kolekcji obok której nie przechodzi się obojętnie
Zdjęcia wspaniale oddają charakter Twojej kolekcji.
Mutanciki to takie rarytasiki i cukiereczki w kolekcji każdego z nas. Jest je naprawdę ciężko spotkać w sprzedaży, więc tym bardziej podziwiam wszystkich pasjonatów storczyków, że gdzieś uda się im takowe wyszukać.
Gratuluję przepięknych storczyków botanicznych i ciekawych hybrydek w kolekcji!
Wielu okazów można tylko pozazdrościć i cichutko westchnąć, dlaczego tego jeszcze nie ma u nas w sprzedaży i ceny są tak niebotyczne.
natalkastl
100p
100p
Posty: 158
Od: 24 paź 2011, o 13:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: -------

Re: Kolekcyjka Alusi

Post »

Piękna venosa :wink: Ja mam małą sadzonkę venosy wiec jeszcze sobie troszkę poczekam aż mi tak pieknie zakwitnie ;:65
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”