Kolekcja storczyków - Elżbieta 58

Elzbieta 58
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 26 lip 2009, o 22:29
Lokalizacja: Gubin

Kolekcja storczyków - Elżbieta 58

Post »

Witam wszystkich. :lol: Pozwalam sobie na pochwalenie się swoją kolekcją storczyków Elżbieta

Obrazek Obrazek Obrazek
Elzbieta 58
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 26 lip 2009, o 22:29
Lokalizacja: Gubin

Post »

Dopiero zaczynam :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Witaj Elu, piękne okazy.
Napisz proszę, gdzie one wszystkie stoją.
Czy to jest ogród zimowy?
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Post »

o joj, chyba kolejna oranżeria :)
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witaj Elu :) Storczyki niewątpliwie piękne, ale zastanawia mnie (tak jak dziewczyny powyżej pisały :wink: ),
gdzie one wszystkie stoją :?: Mi to na jakąś szklarnię wygląda... :roll:
I jeszcze mnie zastanawia, w jaki sposób dochodzisz do wszystkich roślinek, bo ciasno (w sensie pozytywnym :o) trochę tam jest :lol:
volcowitch
ZBANOWANY
Posty: 748
Od: 8 lip 2008, o 13:03

Post »

swoją kolekcją storczyków

A zdjęcia wyglądają jak z jakiejś jednej lub kilku wystaw, no chyba, że masz tak poukładane plakietki z nazwami w oranżerii.
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Elu,też bym chciala tak zaczynać!Ale pomarzyć mogę.
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Elżbieto - storczyki pięknie kwitnace i kilka z nich dość trudnych w uprawie.
A ponieważ piszesz "dopiero zaczynam" - czy to znaczy, że większość z nich kupiłaś z pędami, pączkami ?
Napisz coś więcej o swojej kolekcji, uprawie...
Awatar użytkownika
Danutka55
1000p
1000p
Posty: 1034
Od: 5 lut 2009, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lezajsk

Post »

Elu...odezwij się i nie trzymaj nas w niepewności.Ja również dołączam do zachwytów i pytań poprzedniczek.
Pozdrawiam serdecznie.Danuta.
volcowitch
ZBANOWANY
Posty: 748
Od: 8 lip 2008, o 13:03

Post »

To są zdjęcia z wystaw na pewno (na jednym ze zdjęc widać kawałek nalepki na cenę). Chyba nikt nie trzyma mosiężnych tabliczek pod roślinami. Trzeba by je zamówić, kupić i położyć. To wszystko może świadczyć o jednym, albo rośliny ze zdjęć były kupione z tej wystawy na której są eksponowane, albo po prostu są to zdjęcia z wystawy.
Elzbieta 58
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 26 lip 2009, o 22:29
Lokalizacja: Gubin

Post »

Witam serdecznie. Moje doświadczenia ze storczykami są bardzo ,,młode,, Wszystkie kwiaty trzymam w ogrodzie zimowym , jest to pomieszczenie przylegające do budynku o powierzchni około 30m?. W zimie jest dogrzewane ogrzewaniem podłogowym. Pod szybami dachu rośnie winogron co w znacznym stopniu ogranicza ilość światła. Od niedawna mamy założone rolety zewnętrzne i dopiero teraz mogę pozwolić sobie na storczyki, tacci, kauczukowca czy inne kwiaty lubiące półcień
volcowitch- rzeczywiście ponieważ dopiero zaczynam pozostawiam plakietki przy kwiatach, aby korzystając z pomocy forum dowiedzieć się co i jak robić z tymi pięknościami.
Co z nimi robię : Kwiaty mają zamgławiacz, w pomieszczeniu jest oczko wodne, podlewam je w/g instrukcji_- wkładam palec w doniczkę, gdy podłoże jest suche wkładam doniczki do kuwety, przy rynnie mam ustawioną bekę na deszczówkę, więc kwiaty podlewane są wodą w miarę miękką i mam nadzieję że bez zanieczyszczeń, po wyjęciu doniczek z kuwety wkładam kwiaty do ozdobnych doniczek z wypukłym dnem, Wandę której nie ma na zdjęciach wkładam do kąpieli wówczas gdy wąsy zaczynają mieć szarawe zabarwienie.
Kwiaty kupiłam lub dostałam już kwitnące. Ja kupowałam w ogrodzie botanicznym w Berlinie, stąd niemieckojęzyczne tabliczki.
Inne kwiaty podlewane są kropelkowo.
Tyle o moim ogrodzie, obecnie mam inny problem: mam dwie tacci (pierwszy sezon) obecnie przekwitają i nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi w którym miejscu mam przycięć przekwitające pędy.
Z góry dziękuję za informacje. Elżbieta :lol: :?: ;:2
Elzbieta 58
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 26 lip 2009, o 22:29
Lokalizacja: Gubin

Post »

Wanda jest na zdjęciu :cry:
Elzbieta 58
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 26 lip 2009, o 22:29
Lokalizacja: Gubin

Post »

Kwiaty kupiłam i dostałam kwitnące i z pąkami, mam je od marca do tej pory wszystkie mają się dobrze, wanda przekwitła i odpoczywa, inne są w różnych etapach przekwitania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”