Kolekcja storczyków - Elżbieta 58

Awatar użytkownika
Danutka55
1000p
1000p
Posty: 1034
Od: 5 lut 2009, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lezajsk

Post »

[quote="Elzbieta 58"]Witam serdecznie. Moje doświadczenia ze storczykami są bardzo ,,młode,,


W takim razie skoczyłaś od razu na głęboką wodę.Niemniej podziwiam i życzę sukcesów w uprawie.Możesz zdradzić ile sztuk liczy twoja kolekcja :?:
Pozdrawiam serdecznie.Danuta.
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Post »

Piękna kolekcja! Mi marzy się oranżeria i choć mam na nią miejsce, to jakoś nie umiem się zabrać, by ją zbudować. Może kiedyś...

Elu, napisz mi proszę od jakiej strony jest Twoja oranżeria, czy cieniowanie winogronem byłoby wystarczające dla storczyków? Jakie inne rośliny tam jeszcze masz? Widzę pięknie rozrośnięty dzbanecznik, tylko pozazdrościć takiego :)
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
volcowitch
ZBANOWANY
Posty: 748
Od: 8 lip 2008, o 13:03

Post »

Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

volcowitch pisze:Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.
Amen.

Mnie też wydaje się, że Elżbieta, jeśli nawet faktycznie posiada te rośliny, to zdjęcia wstawiła z jakiejś wystawy a nie swojej oranżerii, jak twierdzi...
Skąd takie wnioski? Obejrzałam zdjęcia w powiększeniu i np. na zdjęciu Coelogyne widoczny jest kawałek etykiety ewidentnie wystawowej - nawet jeśli roślina została tam kupiona, nikt by jej nie sprzedał z taką tabliczką, tylko tradycyjną fiszką... Poza tym doniczki osłonięte workami - też klasyczna aranżacja na wystawach.... Nie zdarzyło mi się widzieć czegoś takiego w prywatnej kolekcji.

Mam nadzieję, że się mylę, bo to niezbyt miła myśl, że ktoś po prostu postanowił z nas wszystkich zakpić :?
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Elzbieta 58
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 26 lip 2009, o 22:29
Lokalizacja: Gubin

Post »

witam, ogród usytuowany jest na południowej stronie domu- całkowicie przeszklona,wejście z ogrodu znajduje się w środkowej części wschodniej ściany,też przeszklonej,podobnie jak ściana zachodnia, przylega do pokoju dziennego z którego jest wyjście z mieszkania, ściana między pokojem, a ogrodem to 4 przesuwane okna( mam co myć) Nadmiar ciepła w lecie usuwany jest wentylacją grawitacyjną, uchylne okna we wschodniej i zachodniej stronie dachu, dodatkowo jeśli to konieczne włączane są wyciągi.Od roku mamy rolety zewnętrzne, które rewelacyjnie ograniczają emisję słońca w lecie i stanowią dodatkową izolację przed mrozem w zimie. W ogrodzie mam; juki szlachetne, draceny,kauczukowiec, palmę cukrową i maleńkie daktylowe, dzbanecznik -odziedziczony, storczyki którymi jak wspomniałam niedawno uszczęśliwił mnie mąż, skrzydłokwiaty, fikusa beniamina, rogi łosia, kaktusy- jeden pięknie kwitnie na wigilię, drugi w okolicach Wielkanocy, paprocie, fuksje( przezimowała i zakwitła w tym roku), hortensje, 2 tacci, paprocie, fiołki, stefanotisa, hoję( obecnie jest odosobniona zaatakował ją przędziorek) filodendron , taki miszmasz, po kracie na ścianie i pod sufitem pnie się winogron i próbuję utrzymać pnącą różę. Przez zimę mieszka jeszcze oleander i glicynia w lecie wędrują do ogrodu, podobnie jak agawy.Storczyków man 11 ich zakup był pomysłem mego męża, który bardzo
wierzy w moje umiejętności( mam nadzieję że się nie przeliczy) i kwiaty przeżyją.
Baryczka dach mojego ogrodu w połowie jest przeszklony i pod całością rozprowadzony jest winogron , dokąd nie założyliśmy rolet nie było mowy o kwiatach wymagających półcień, mogłam je trzymać jedynie pod ścianą zachodnią która tylko częściowo jest przeszklona, w kwiaciarniach patrzono na mnie jak na pomyloną bo szukałam kwiatów uwielbiających słońce.
Pozdrawiam
volcowitch
ZBANOWANY
Posty: 748
Od: 8 lip 2008, o 13:03

Post »

Mam "deżawi".Tak jakoś znajomo brzmi ta ignorancja,sposób budowania zdań oraz wciskanie kitu. Ale skąd Ariadna miałaby taki dobry aparat by zrobić takie zdjęcia. czyżby pożyczone:D?
Elzbieta 58
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 26 lip 2009, o 22:29
Lokalizacja: Gubin

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
volcowitch
ZBANOWANY
Posty: 748
Od: 8 lip 2008, o 13:03

Post »

I od takich zdjęć powinna się zacząć prezentacja. Zaplecze już jest teraz można zacząć zabawę.
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

U moich znajomych glicynie rosną w ogrodzie od lat i nigdy nie zmarzły.Ale nie spotkałam ich w żadnej oranżerii.U Ciebie rosną w donicy?
Elzbieta 58
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 26 lip 2009, o 22:29
Lokalizacja: Gubin

Post »

Grażyno odpowiadam z rozpędu pomyliłam glicynię z bugenwilią. Bugenwilia rośnie w ,,donicy,, w podłodze ogrodu razem z winogronem, glicynia rośnie na zewnątrz , postanowiłam nią zastąpić donice na balkonie, ma 2 lata i już wiele zdziałała.Jeszcze nie kwitnie. Bugenwilia trochę śmieci bo po przekwitnięciu, jej przykwiatki osypują się, nie wspomnę już o winogronie, plusem jest to że w końcu czerwca mam owoce, obecnie liście zaczynają żółknąć , bugenwilia jest zielona przez cały czas. Przepraszam za pomyłkę:)
onna
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 13 cze 2009, o 22:26

Post »

witaj, zachwycił mnie ten storczyk na drugim zdjęciu. Czy on ma taki brązowawy z amarantem kolor??? Mogłabym prosić o więcej jego zdjęc i opis co to takiego? Nie znam się jeszcze za bardzo na storczykach, dzielę je na Phalenopsisy i inne ;)
Awatar użytkownika
Danutka55
1000p
1000p
Posty: 1034
Od: 5 lut 2009, o 17:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lezajsk

Post »

Elu...masz piękne katleje.Czy mogłabym prosić o zdjęcie całej katleji z 4 zdjęcia :?:
Pozdrawiam serdecznie.Danuta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”