Falenopsisy Urszuli

Awatar użytkownika
UrszulaKraków
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 17 cze 2009, o 10:17
Lokalizacja: Kraków

Falenopsisy Urszuli

Post »

Ja w storczykach zakochałam się już dość dawno temu, ale niestety kompletnie nie szło mi ich utrzymywanie. A to przelałam, a to zasuszyłam, a to kot zrzucił i połamał.
W zeszłym roku w pażdzierniku zrobiłam ostatnie podejście i zakupiłam 3 sztuki falenopsisów tych największych w kolorze różowym, i 2 sztuki miniaturowych. Kwitły pięknie do grudnia. Od tamtej pory na razie cisza. Puściły w międzyczasie nowe liście i korzenie. Czekam na kwiaty...
Niedawno poszłam na ekstrakcję zęba, a potem obolała, ze spuchniętą paszczą wybrałam się z mamą do casto, pooglądać co tam mają zielonego. Pech (?) :D chciał, że akurat przywieźli nową dostawę storczyków - kilkaset sztuk i wpadłysmy w amok. Po półtorej godziny skierowałysmy się do kasy - mama z jednym, w kolorze pomidorowym, ja z czterema miniaturkami (mam słabość do roślin drobnokwiatowych:) tak jak do małych pokoi, małych samochodów, małych rybek akwariowych...). Po drodze minęłyśmy kobietę ze storczykiem w koszyku, o niemal czarnych, ogromnych kwiatach z białym środkiem. Był cudny ! Mamę chciało pokichać z zazdrości, bo szuka takiego od hohoho, no ale cóż :D

A to moje nabytki, obecnie kwitnące przy wschodnim oknie (kliknięcie powiększy zdjęcie):
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jeden wypatrzony parę dni wczesniej w mijanej kwiaciarni - do przesadzenia, bo siedzi w mchu i chyba za wilgotno ma.
Obrazek

Tak sobie stoją:
Obrazek

Duże, różowe - jak kończyły kwitnienie w grudniu:
Obrazek
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Ulu kolekcja piękna. Na początku zawsze są jakieś niepowodzenia ale widać, że już świetnie dajesz sobie radę. Mi bardzo się spodobał ten na drugim zdjęciu- jest uroczy. Życzę powodzenia w uprawie i powiększania kolekcji. ;:80
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Witaj Ulciu, przepiękne, jak dla mnie ten na trzecim zdjęciu BOMBA
Awatar użytkownika
UrszulaKraków
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 17 cze 2009, o 10:17
Lokalizacja: Kraków

Post »

Beatrice pisze:Witaj Ulciu, przepiękne, jak dla mnie ten na trzecim zdjęciu BOMBA
Mnie się również ten najbardziej podoba. Kupiłąm go pomimo że miał ostatnie 2-3 kwiatki.
Ale dziś zobaczyłam ze puszcza 3 pęd kwiatowy. Jeśli niczego nie schrzanię, to za niedługo powinnam sie cieszyć świeżutkimi czarnymi kwiatkami :)
Pozostałe 2 pędy mają nabrzmiałe wierzchołki, więc po cichu liczę, że jeszcze tam co rozkwitnie....
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witaj Ulu :wit
Kwiatuszki masz piękne. Cieszę się, że do nas dołączyłaś :wink:
Mi najbardziej spodobał się ten na drugim zdjęciu - cudowne ma kolorki :)
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Bardzo oryginalny ten ciemny. Mnie też nic tak nie potrafi pocieszyć jak nowy zakup storczyka.
Nowa dostawa ;) - skąd my to znamy, wtedy nie można się zdecydować, który ma wylądować w koszu i najczęściej na jednym się nie kończy. A zestaw włożonych do koszyka na początku wcale nie przypomina tego z końcówki zakupów, bo co następny to piękniejszy. :lol:
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Post »

Witaj masz cudne storczyki
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
Awatar użytkownika
UrszulaKraków
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 17 cze 2009, o 10:17
Lokalizacja: Kraków

Post »

Piotr=) pisze:Witaj masz cudne storczyki
Dzięki Piotrze :) Właśnie odwiedziłam Twoją kolekcję, czekam na kwitnienia z nowych pedów :)
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Ulko, piękne i naprawdę oryginalne. Mi najbardziej podobają się nr 1, 3 i 4, ale na zdjęciu grupowym wszystkie wyglądają równie uroczo :) Warto było ząb poświęcić, hi hi ;)
Piszesz, że to miniaturki, ale wydaje się, że mają b.duże doniczki?!

DAK, święta racja, mam dokładnie to samo! :D
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
UrszulaKraków
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 17 cze 2009, o 10:17
Lokalizacja: Kraków

Post »

Najwieksza roślinka ma razem z kwiatostanem 32cm wysokosci bez doniczki, reszta ma ok 25cm. Doniczki maja 10 cm wysokosci i ok 12 cm średnicy.
W takich je kupiłam i tak stoją. Mają łądnei rozrośnięte korzonki więc nie chce przekombinować.
Jedyne co zrobiłam to wypaliłam pionowe otwory w doniczkach, żeby szybciej przesychało podłoże.

Właśnie siedzę ze znieczulonym i odrętwialym pyskiem, bo wrócilam od dentysty po czyszczeniu doła zębowego po ekstrakcji - nabawilam sie stanu zapalnego. Czyszczenie zainfekowanej kości boli... CHCĘ W NAGRODĘ STORCZYKA :twisted:
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ale piękne Phalaenopsis... wszystkie. też mam parę miniaturek, ale najbardziej lubię Phal. o dużych kwiatach. też bym kiedyś chciała trafić na kilkaset storczyków... (i chciałabym mieć kilkaset w mojej kolekcji).
Awatar użytkownika
UrszulaKraków
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 17 cze 2009, o 10:17
Lokalizacja: Kraków

Post »

Wczorajsze nabytki...
Mini (rozpietosc listków 13cm, srednica kwiatów 2,5cm, wysokosc pedu kwiatowego 15cm):
Obrazek

Drugie mini, troche obecnie zmasakrowane przez psa, który sie zainteresowal i wywrócił przy obwąchiwaniu :evil:
Obrazek

Pudrowy róż:
Obrazek

I wanilia z kropeczkami:
Obrazek

I cała gromadka :P Obrazek

No i teraz mam zgryza, czy te co kupiłam pare dni temu są mini? Bo te wczorajsze dwa nabytki (w ceramicznych doniczkach) są sporo mniejsze, jak widac na ogólnym zdjęciu.
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Urszulko ale cudeńka przyniosłaś do domu- gratuluje. Wszystkie śliczne, mi najbardziej przypadł ten zmasakrowany przez pieska, może dlatego, że lubię storczyki w żółci i czerwieni :?: ;:111 ;:112
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”