Drugi rok storczykowej przygody

ODPOWIEDZ
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Twój Portos identyczny jak moja Tusia!Dzisiaj jej powiem,że znalazłam jej rodzeństwo.
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

No, no, ciekawie wyglądają te Twoje storczyki w koszyczkach :wink:
Ten różowy mi się najbardziej w nim spodobał, bo taki śmieszny koszyk, jak kapelusz do góry nogami :lol:
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Danusiu bardzo podobają mi się storczyki powieszone a koszyczkach ;:113 W jakim oknie wiszą - od jakiej strony :?:
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Wszystkie okna mam od południa. I dlatego nie mogą stać bezpośrednio na parapecie, zaś podwieszone mają światło rozproszone, bo gdzieś co najmniej do końca września bezpośrednie słońce nie będzie na nie padać. Tylko w jednym oknie mogę postawić kwiaty na parapecie, a zimą podwiesić właśnie, bo nad tym oknem jest balkon sąsiadów, który ocienia. Ale niestety i ta mała porcja bezpośredniego słońca z rana potrafi być zdradliwa - na tym parapecie słońce jeśli jest to tylko do 10.00 i właśnie zauważyłam, że na pędzie Bidulka (nr 3) pączki się chyba ugotowały. On jest ogólnie słaby, odratowuję go już od prawie roku (niemal od kupna w sierpniu) i nie powinien się wysilać w ogóle na kwitnienie.
A ten koszyk jak kapelusz, to właśnie on mnie zainspirował do podwieszenia w nim storczyka, żal mi było ten koszyk wyrzucić, a nie wiedziałam co z nim zrobić i przewracał się z kąta w kąt. Jest w kolorze jasnego wrzosu i pasował do tego storczyka - włożyłam i popatrzyłam - pasuje, ale co z nim zrobić? tylko gdzieś podwiesić. :lol:

Dziś doszedł jeszcze pomarańczowy w koszyczku pod kolor:
Obrazek - nie wisi tak wysoko, to tylko perspektywa.
Awatar użytkownika
orange30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1935
Od: 27 paź 2007, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Pomysłowa jesteś ;:109 Ja też mam powieszone kilka sztuk, ale moje wiszą w kuchni :) Z powodu braku miejsca szukam innych rozwiązań ;:113 ;:79
"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówki do życia" - Halina
Mój spis wątków
Moje robótki
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Gdyby ktoś chciał skorzystać z koszyczkowego pomysłu, to dopowiadam, że dziś rano musiałam im zapewnić stabilność, czyli przywiązanie drugiej linki, gwarantującej niekręcenie się koszyczka wokół osi.
Nawet niezauważalny ruch powietrza wprawia koszyk w ruch wirowy i wszystkie jak jeden mąż oświadczyły mi, że tej karuzeli to już mają dość. Wiszą teraz stabilnie bardzo mi wdzięczne za reakcję w porę, zanim całkiem zrobiłoby im się niedobrze:
Obrazek
Poza tym dla większej stabilności doniczek w koszyczkach (tam, gdzie były luzy) po bokach obsypałam trochę keramzytu i będę go spryskiwać. Dla wilgotności to jak umarłemu kadzidło, ale dla stabilności sprawdza się.
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Post »

fajny pomysł z tymi koszyczkami :)
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Danusiu dzięki za podpowiedz z tymi 2 linkami, bo chciałam zawiesić na jednej - oj by się huśtały :lol: :wink:
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
Awatar użytkownika
orange30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1935
Od: 27 paź 2007, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Ja mam właśnie na balkonie podwieszone na sznurku donice, ale to jest celowe, żeby była amortyzacja jak silnie wieje. Sprawdza się wspaniale, ale w mieszkaniu nie musi "się kręcić" ;:109
"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówki do życia" - Halina
Mój spis wątków
Moje robótki
volcowitch
ZBANOWANY
Posty: 748
Od: 8 lip 2008, o 13:03

Post »

DAK pisze: Obrazek
Bardzo mi przypomina Phalaenopsis Be Tris
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Rzeczywiście, mam jeszcze takiego samego miniaturowego.
A z kolei na tej wskazanej przez ciebie stronie ten Phalaenopsis Gold Tris http://www.woonleng.com/Hybrid/Phal%20Gold%20Tris_1.JPG troszkę przypomina mi drugiego z moich ostatnich zakupów:
Obrazek
volcowitch
ZBANOWANY
Posty: 748
Od: 8 lip 2008, o 13:03

Post »

Trochę kolorystycznie płatki, ale warżka ma zupełnie inne wybarwienie i kształt płatków oraz ich wielkość ma inne proporcje. Ten co pokazujesz kiedyś trafiłem na zdjecie takiego jak ten twój. Był nazwany. Może sobie przypomnę gdzie to było.
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

I jeszcze jednego mojego zidentyfikowałam na tej stronie.
Ten mój nr 26 Obrazek ma chyba w genach coś z Phalaenopsis Rose Tris
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”