Drugi rok storczykowej przygody

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Post »

A ja w mojej liście odróżniam je nazywając kolorami, czyli mam np. "Phal. biały z żółtą warżką", gdy nie wiem jak kwitł to wpisuję "nieznany kolor" i wszystko wiadomo.
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Ja też kiedyś opisywałam kolorami, ale niektórych Phalaenopsisówy mam więcej niż 1, np. kilka białych, 6 białych w bordowe ciapki, 2 białe z różową warżką...
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Moje Panie - innym wariantem takiego dziennika pokładowego - jak ja to robię, jest założenie każdemu storczykowi swojego folderu (oczywiście w komputerze), w którym znajdują się zdjęcia różnych faz wzrostu, kwitnienia itp. Można także wstawiać krótkie informacje w Wordzie czy notatniku. Powstaje w ten sposób swoisty katalog swoich roślin, zdjęcia można tytułować datami lub numerami i mamy zachowaną chronologię zdarzeń.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
Anusska
1000p
1000p
Posty: 1504
Od: 10 paź 2008, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Świetna robota! :wink: Pracy przy tym było pewnie co nie miara, ale efekt super! :P
A mi osobiście w oko wpadły cztery numerki :oops: : 12, 13, 21 i 27 - no po prostu Ś-L-I-C-Z-N-O-T-K-I! :lol:
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Roboty nie tak wiele. Dziś zrobić na bieżąco 27 fotek, potem wrzucić w zestawieniu z tym, jakie były na początku, w fotosiku były chronologicznie, więc nie było z tym takiego problemu. Ja Januszu mam odwrotnie - folder ze zdjęciami jest magazynem - a w moim notatniku w Excelu, każdy arkusz jest dla innej rodziny - Kaktusy, Storczyki, Inne i tam wrzucam hiperłącza do zdjąć z poszczególnych stadiów ich życia (do niektórych, najbardziej charakterystycznych, a jak chcę obejrzeć inne sąsiednie, to i tak jak się połączę przez hiperłącze to mam je obok). Uznałam, że przy 50 Kaktusach i niemal 30 Storczykach tak mi wygodniej, bo niektóre obserwacje dotyczą całej rodzinki.

Anusska - 12 i 13 ma nowe pędy, więc za jakieś 2 miesiące będą znów cieszyć oczy, a tego białego tak mi szkoda, że Portos w pogoni za muchą odłamał spory boczny pęd i muszę się zadowolić taką małą namiastką pączusiów. :(
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Świetna robota, bardzo miło przejrzeć i poczytać historię każdego kwiatka :) Szkoda tych których już nie masz, zwłaszcza spodobał mi się cytrynek- taki mi sie marzy.

U mnie też stuknął rok od kiedy mam storczyki, ale nowego wątku nie zakładam, mimo, że tytuł mu się przeterminował ;) wolę jednak mieć "pod reką" wcześniejsze informacje i czasem do nich wrócić :) Ja też zapisuję informacje o każdym storczyku, mam tabelę w wordzie, co nie zmienia faktu, że każdy korzonek i listek znam na pamięć i nie mam problemu z odróżnieniem ich, nawet jak nie kwitną. No ale mam ich tylko 19 (phalaenopsis oczywiście, plus vanda i cymbidium).

Niech Ci pięknie rosną i kwitną wszystkie storczyki i niech żaden już nie umiera! :)
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Agita pisze:Szkoda tych których już nie masz, zwłaszcza spodobał mi się cytrynek- taki mi sie marzy.
O tak Cytrynka bardzo mi żal. :cry: Człowiek chciałby cofnąć czas i zapobiec w odpowiedniej chwili.
I nie udało mi się trafić na takiego. Oncidium już sobie odkupiłam, jeszcze Nelly Isler jest do upolowania, bo była piękna i tak delikatnie pachniała.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

mi też trochę storczyków padło, odkąd zbieram, głównie Dendrobia, Paphiopedila i inne, które nie są Phalaenopsis ani Vandą. parę Vandowatych też padło, głównie od wody. ale to się może zdarzyć każdemu.
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Miło wrócić po urlopie i zobaczyć swoje piękności w świetnej formie.
Nr 2 ładnie rozwinął wszystkie pąki - ma 11 kwiatów:
Obrazek
- to pierwsze własne kwitnienie i tym bardziej cieszy ;:31
A u czterech pędy kwiatowe mocno podrosły - miły widok po dłuższym niewidzeniu.
Nowe listki, nowe korzonki - oj jak miło wracać do domu. :lol:
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Post »

Piękne kwitnienie i ten kolor intensywny, taki odcień chyba się nazywa fuksja.
Jak storczyki zniosły Twój urlop?
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Pierwsze kwitnienie i to JAKIE :shock:
gratuluję, a kolor ma przepiękny :wink:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Limona
200p
200p
Posty: 428
Od: 18 maja 2009, o 01:54
Lokalizacja: Łódź

Post »

Kamilko, pewnie się cieszyły, że DAK-usi nie ma i odpoczęły od ciągłego podglądania :;230 :;230 :;230

Ale teraz już bez żartów. Danusiu, Twój numer 2 sklepowe kwitnienie miał niczego sobie, w sam raz abyś go kupiła, za to teraz, pod Twoją troskliwą opieką, wyrósł na wielkiego przystojniaka!! I kolorek mocno nasycony i tyle kwiatów na łodygach. Wspaniałe widoki zastałaś po powrocie :P
Pozdrawiam serdecznie
Justyna
Moje STORCZYKI
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

:lol: :lol: :lol: Oj tak Kamilko, Limona ma 100% racji.
Odpoczęły one od mojego ciągłego podglądania.
Ale tak trzęsłam się przez pierwszy tydzień, że kazałam się przywieźć na 3 godziny do domu - było kąpanko w przywiezionej źródlanej wodzie, mały przeglądzik i następny tydzień już byłam całkiem spokojna. :wink:
A one z urlopu (ode mnie) też były zadowolone. :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”