Mini, mini kolekcyjka Beaty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
madziarynka
200p
200p
Posty: 317
Od: 21 maja 2009, o 00:34
Lokalizacja: Lublin

Post »

A ja przeprowadziłam ostatnio reanimację jednego zdechlaczka wg instrukcji zamieszczonej wyżej. Drugi storczyk zamierza kwitnąć jak zakwitnie to się pochwalę , a co ;)
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

madziarynka pisze:A ja przeprowadziłam ostatnio reanimację jednego zdechlaczka wg instrukcji zamieszczonej wyżej. Drugi storczyk zamierza kwitnąć jak zakwitnie to się pochwalę , a co ;)
Madzia, no jasne chwal się, czekamy :)

Ja za parę dni zrobię fotki mojego oddziału szpitalnego, bo trzy się kurują. Mój dawny wypuścił listka, ten zabiedzony przez sąsiadkę też a ten na którym mi zależy najbardziej zwie się Matkowy - chyba nie odbije, mam wrażenie ze w kwiaciarni mu ucięli stożek wzrostu...buu
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Bardzo ładne storczyki :)
I cudny skalniak :shock: :lol: Mieszkasz w bloku? Bo patrząc po zdjęciach, to aż trudno uwierzyć, że ludzie przy blokach takie cuda mają :wink: Ja bałabym się cokolwiek posadzić, bo wiem, że zaraz znalazłby się jakiś "zainteresowany" i zniszczyłby wszystko...
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Szamanka pisze:Bardzo ładne storczyki :)
I cudny skalniak :shock: :lol: Mieszkasz w bloku? Bo patrząc po zdjęciach, to aż trudno uwierzyć, że ludzie przy blokach takie cuda mają :wink: Ja bałabym się cokolwiek posadzić, bo wiem, że zaraz znalazłby się jakiś "zainteresowany" i zniszczyłby wszystko...
Aneto, mieszkam w bloku na parterze i na dodatek w nieszczęsnych TBS ach. Dostaliśmy łaskawie POZWOLENIE, kto chciał oczywiście -na uprawę ogródków. Wzięłam sprawy w swoje ręce, nie ukrywam ze pomoc też miewałam. Nawet dostałyśmy z sąsiadeczką nagrodę za najlepszy debiut w konkursie "Cały Szczecin w kwiatach" w 2003 roku. A najlepsze jest to, że pierwszy raz w życiu miałam problem na wydanie 300 zł, był już zimny listopad a nagroda w bonie musiała być zrealizowana do końca roku. Kupiłyśmy najdroższe drzeweczka sosny miniaturowej, bodajże po 50zl, musiałam wybrać takie roślinki, które na naszym pobudowlanym gruzowisku chciały by rosnąc.
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

A jeszcze jedno mieszkam w dość nieprzyjemnej dzielnicy, roślinki mi nigdy nie zginęły, pety zbieram to fakt. Raz w przeddzień wigilii ukradli mi dekorację......... a była z kikuta brzozy, na tym lampki i parę kolorowych kokard...... eh, bezsens.

Innym sąsiadom faktycznie poginęło trochę nasadzeń, w większości cyprysów lub innych iglaków.

Ale i tak jest mi bardzo ciepło w serduchu, jak widzę w niedzielne przedpołudnia przechodniów u podnóża mojego ogródka podziwiających kwiatki, mój ogródek jest właściwie pierwszy przy wejściu na osiedle
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Beatrice, myślę, że nagroda była w pełni zasłużona ;) Twój skalniak jest naprawdę śliczny. Nic tak nie ożywia widoku jak kolorowe, kwiatowe akcenty. Fajnych masz też sąsiadów, skoro razem dbacie, by przy blokach było tak ładnie.
Zdecydowanie widać, że masz rękę do kwiatów...nie tylko do storczyków :)
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Anetko, moja sąsiadka Kasia mówi "rób co chcesz, ja mogę ewentualnie podlać", bo w założeniu początkowym skalniak miał być tylko po mojej stronie ogródka, a jest idealnie na środku naszych tarasów.
Awatar użytkownika
Limona
200p
200p
Posty: 428
Od: 18 maja 2009, o 01:54
Lokalizacja: Łódź

Post »

Beatko, ja u Ciebie z rewizytą. Widzę, że będzie się działo, wigorne te Twoje roślinki i śliczne pędziki wypuszczają.
Pozdrawiam serdecznie
Justyna
Moje STORCZYKI
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Chyba zgłupiałam i zakupiłam sobie na allegro PAPHIOPEDILIUM Obrazek to zdjęcie z aukcji, przesyłka dotrze w przyszłym tygodniu no i nie wiem czy sobie z maleństwem poradzę, do tej pory miałam tylkio falki
Awatar użytkownika
madziarynka
200p
200p
Posty: 317
Od: 21 maja 2009, o 00:34
Lokalizacja: Lublin

Post »

Nowy nabytek, nowe wyzwanie i dużo radości. Trzymam kciuki! O grzmi u nas.
Awatar użytkownika
Limona
200p
200p
Posty: 428
Od: 18 maja 2009, o 01:54
Lokalizacja: Łódź

Post »

Beatko, na pewno sobie z tym wyzwaniem poradzisz :P
Wiesz co ja o nich myślę, że one są takie........ najlepsze słowo na ich określenie to chyba DOSTOJNE. Bardzo mi się podobają. Trzymam kciuki za seryjne kwitnienia!
Pozdrawiam serdecznie
Justyna
Moje STORCZYKI
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Tak jak obiecałam, pokazuję zdjęcia mojego storczykowego szpitala.

To jest Kaśkowy, widać malutki listeczek
Obrazek

Tu Matkowy, niestety nic się dobrego nie dzieje
Obrazek

Mój Pierwiosnek, listek środkowy już sobie ładnie rośnie
Obrazek

A tu wczoraj na szafce dorobiłam blat na nowe nabytki, jak myślicie dobrze tam będzie storczykom czy jednak za ciemno?
Na razie stoją tam sobie fiołki, ale dla nich znajdę miejsce na parapecie w sypialni.

Obrazek
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

A jeszcze ciągle się chwalę Gigancikiem z salonu. Nadal kwitnie, więc w nagrodę dostał nowe przezroczyste podpórki. Na drugim zdjęciu widać jak pięknie ma rozrośniętą łodyżkę.
Obrazek


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”