Mini, mini kolekcyjka Beaty

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Prezencik uroczy :wink:
a pokaż jak wygląda ten sabotek :?: w sensie korzonki, cała roślina bo w tej paczce niewiele widać :lol: może nic nie trzeba z nim robić. One niby wolą bardziej wilgotne (nie mokre) podłoże niż falenopsisy, ale nie sądzę by coś mu się stało po dniu spędzonym w paczce :wink: możesz zrosić podłoże i listki zarówno sabotka jak i falenopsisa, to je trochę orzeźwisz :roll:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Właśnie dotarłam do domku. Sabotek całkowicie się wysypał z doniczki, falck był w torebce z podłożem. Już obydwa umyłam z odrobinką płynu do naczyń. Falck moim zdaniem rewelacja, ładne suche korzonki, Sabotek ma tylko jeden- nie wiem czy coś mu się jednak korzonki nie pourywały w paczce. Obrazek Obrazek

Moje zdjęcia niestety są fatalne, ale lepszych nie umiem cyknąć.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Phalaenopsis jest ładny, ale Paphiopedilum kiepskie... 1 korzonek... Paphiopedila to okropnie kapryśne storczyki, więc nie wiadomo, czy ci puści. u mnie każde Paphiopedilum oprócz jednego szybko marniało (bo ten 1 żył u mnie aż 2 lata), ale żadne mi nie zakwitło.
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Sabotka trzeba będzie ratować, nie wiem może w sphagnum albo keramzycie :roll: może wypowie się ktoś bardziej doświadczony bo nie mam doświadczenia w ratowaniu tego rodzaju storczyków :? ogólnie sytuacja niestety nie przedstawia się zbyt wesoło :( jest oczywiście szansa na nową rozetkę a wraz z nią korzonki ale trzeba czasu na to i cierpliwości...porę roku mamy sprzyjającą, więc trzeba wierzyć że się uda :wink:
Co do falenopsisa, wygląda ok, zostaw go może do jutra luzem, i jutro wsadź w podłoże do storczyków, ale nie podlewaj przez ok tydzień.
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Jeanne pisze:Sabotka trzeba będzie ratować, nie wiem może w sphagnum albo keramzycie :roll: może wypowie się ktoś bardziej doświadczony bo nie mam doświadczenia w ratowaniu tego rodzaju storczyków :? ogólnie sytuacja niestety nie przedstawia się zbyt wesoło :( jest oczywiście szansa na nową rozetkę a wraz z nią korzonki ale trzeba czasu na to i cierpliwości...porę roku mamy sprzyjającą, więc trzeba wierzyć że się uda :wink:
Co do falenopsisa, wygląda ok, zostaw go może do jutra luzem, i jutro wsadź w podłoże do storczyków, ale nie podlewaj przez ok tydzień.
Asiu, falcka już popryskałam Asahi i jutro wsadzę do podłoża, ale co robić z sabotkiem- nadal jestem zielona jak mięta w maju
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Post »

Sabotka chyba najlepiej włożyć w sphagnum, tzn. obłożyć trzon rośliny tym mchem. Spryskiwać dość często lub zamgławiać. Może jeszcze przykryć folią dla powiększenia wilgotności. Listki ma ładne, więc ma szansę.
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Sabotka jeszcze nie reanimowałam, ale TUTAJ porady na ten temat udziela znająca się na rzeczy osoba.
Mam nadzieję, że się uda - życzę powodzenia :D
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

madzik pisze:Sabotka jeszcze nie reanimowałam, ale TUTAJ porady na ten temat udziela znająca się na rzeczy osoba.
Mam nadzieję, że się uda - życzę powodzenia :D
Dziękuję Madziu za linka, poczytałam chyba dam sobie radę, bo listeczki ma jednak w niezłym stanie.
Awatar użytkownika
asiula13
1000p
1000p
Posty: 1320
Od: 16 cze 2009, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Mielca, nieopodal lasu ;)

Post »

trzymam kciuki aby się powiodło :wink:
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Wczoraj zakupiłam blat do poszerzenia miejsca dla mojej kolekcyjki, ale odbiór dopiero w poniedziałek. No to dla pocieszenia podjechałam do LM, byłam bliziutko. Na przecenie wypatrzyłam kilka dawno przekwitniętych faleczków, nawet nie miały już łodyg. I tu Pani z obsługi doprowadziła mnie do śmiechu. Te miały być po 19, na innym regale stały z pojedynczymi kwiatami po 18 a normalna dostawa po 21( oczywiście tylko białe, oni tak specjalnie do Szczecina chyba same białe wysyłają) i jeszcze zatopione wręcz w wodzie po 16, takie z więdnącymi już kwiatkami.
Jak zapytałam czemu te bez kwiatów takie drogie to usłyszałam , że to połowa ceny. No dobra mówię, a tamte po 18 to też połowa ceny? Nie, one są przecenione dopiero o 25 %.
No i wyszłam bez zakupów, trochę mi szkoda było 19 zł na nie wiadomo na co jak można sobie kupić tańszego i na dodatek kwitnącego.
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Ha, mam już blat w kuchni. Teraz mam miejsca 60x 240cm plus parapet !!!!!!!!! ale będę zapełniać. Obrazek Obrazek

Dziura pod spodem jeszcze straszy, ale na pewno coś jeszcze wymyślę.
Trochę po prawej widać moje inne szaleństwo : mosiądz- malutka część, reszta poustawiana w całym mieszkaniu.Obrazek
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Nooo to teraz masz miejsca a miejsca :lol: nic tylko szaleć na storczykowych zakupach :lol:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Nie ma to jak powiększyć sobie powierzchnię pod kolejne doniczki. Zazdroszczę, bo moje parapety nijak nie chcą się już rozciągnąć. :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”