Storczyki Czarnej

ODPOWIEDZ
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczyki Czarnej

Post »

Witajcie! Troszkę namieszałam na forum :oops: tak to bywa jak się traci gławę dla storczyków ;:124 Obiecuję przestrzegać regulaminu w przyszłości :oops:


Witam Wszystkich serdecznie :wit na forum jestem nowa ale podczytuje je już od dłuższego czasu. Jak każdy tutaj uwielbiam storczyki ;:224. Zaczęło się niewinnie kilka lat temu od jednej hybrydki Phalaenopsis a później... później przepadłam :;230 Miałam swoją małą kolekcje, kilkanaście sztuk ale za to radość była ogromna. Cieszył każdy listek, korzonek a kwiaty mogłam oglądać całymi dniami. Niestety tamtych storczyków już nie ma, zginęły tragicznie przez moją głupotę ;:145 pozostawione na dwa tygodnie w lipcu 2016r.upiekły się na moim parapecie. Przez nieuwagę zostawiłam rolete nie do końca zasłoniętą i ten 1 cm wystarczył aby po powrocie zastać obraz nędzy i rozpaczy...każdy storczyk upiekł się na wysokości stożka wzrostu oraz trzonu ;:145 niestety nie mam zdjęć z tego okresu, ale od zeszłego roku sukcesywnie przybywa mi tych pięknych kwiatów ;:224 na chwilę obecną mam kilka hybrydek phal., Dendrobium nobile oraz phalaenopsis., cambrie, cymbidium i phal. Equestris który szykuje się właśnie do kwitnienia :tan to jego pierwszy pędzi :heja
Było już ,,trochę,, ;:306 o mnie a teraz pokażę co nieco :oops: mój nowy nabytek, Phalaenopsis którego podejrzewam o romans ;:306 Ze względu na swój typ wzrostu z jakimś gatunkiem vandowatych
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam

---24 maja 2019, o 20:24---

Witam Was Kasiu i Justynko dziękuję za miłe przywitanie na forum :wink: odnośnie mojego nowego zakupu to rzeczywiście patrząc na wysokość trzonu i ilość liści trafił mi się gigant :D Dla zobrazowania jego rzeczywistej wielkości dodaje zdjęcia z hybrydką (donica12) żółty po oddzieleniu basalka trafił w 15 :wink:
Obrazek
Oraz D. Nobile :heja
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Beata.
Pozdrawiam Czarna :-)
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczyki Czarnej

Post »

Witajcie :wit Pogoda nas nie rozpieszcza więc przesyłam troszkę ;:3

Cytrynowy ,,gigant,, o drobnych woskowych kwiatach ;:224
Obrazek
;:174

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To jego basal keiki. Wyrasta mu 14 ;:202 listek i cała masa korzonków ;:138 jak tak dalej pójdzie będę go uprawiała w wiadrze ;:306 :;230
Obrazek
Zdjęcie było robione w piątek podczas osuszania korzonków.
Swoją drogą zastanawiam się czy ,,mamusi,, nie wsadzić w wazon taki dla Vandy i uprawiać ją bez podłoża. W 15' z ledwością weszła, ma sporo korzeni powietrznych którę ,,idą,, w dół...
Obrazek

Obrazek
Co o tym sądzicie? Czy to dobry pomysł? Jeśli nie proszę o ;:124 :;230

A teraz moja mała perełka w skromnej kolekcji :oops: pewnie sporo osób go ma:
Phal. Equestris
Obrazek
To jego pierwszy pęd :tan Cieszę się ogromnie, że tak szybko odwdzieczył się za opiekę i już ;:65 w oczekiwaniu na kwiatki.

I jeszcze oba razem :uszy

Obrazek

Obrazek

Miłego dnia! ;:3
Pozdrawiam Czarna :-)
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczyki Czarnej

Post »

Większość falenopsisów (za wyjątkiem tych rosnących na podkładkach) nie nadaje się do uprawy bez podłoża, a przynajmniej nie spotkałem się z czymś takim.
One rosną gdzieś w koronach drzew, a korzenie oplatają ich korę, skąd z resztek organicznych pobierają składniki odżywcze.
Posadź normalnie do doniczki i podłoża. Nie przejmuj się wielkością korzeni, falenopsisy lubią ciasne doniczki.
A i jeszcze jedno, storczyki nadziemne mają dwa rodzaje korzeni powietrzne i właściwe. Mają inną budowę przez co pełnią nieco inną funkcję.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczyki Czarnej

Post »

Dziękuję za opinię :wink: tak też zrobię ;:108 będę musiała dobrze ustabilizować roślinę za pomocą patyczka ponieważ przez swój wzrost, długość trzonu i sporą ilość powietrznych korzeni roślina się pokłada, jest mało stabilna chociaż sam trzon bez korzeni ma 15cm a listki mają 8-9 cm długości :wink:
Pozdrawiam Czarna :-)
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczyki Czarnej

Post »

Myślę, że patyczek może nie utrzymać takiego ciężaru. Spróbuj z palikiem kokosowym, są dostępne również krótkie i do niego podwiąż storczyka.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczyki Czarnej

Post »

Świetny pomysł ;:180 z pewnością skorzystam o ile znajdę takowy :wink: ewentualnie dwa patyczki złączę za pomocą drucików florystycznych jeśli nie znajdę palika ;:173
Pozdrawiam Czarna :-)
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczyki Czarnej

Post »

Przedstawiam swoją małą gromadkę ;:224

Obrazek

Szykujemy się do kąpieli oraz przecierania listków :wink:
A teraz trochę indywidualnie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Oraz Biała Dama :)

Obrazek
I jej portret ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nieskromnie powiem, że jestem z niej dumna ;:138 kwitnie mi praktycznie drugi rok bez przerwy :heja odbija z każdego oczka i puszcza pęd za pędem ;:167
Reszta towarzystwa dostała nakaz eksmisji i wylądowała ,,pod chmurką,, tzn. na balkonie ;:306 :;230
Pozdrawiam Czarna :-)
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Czarnej

Post »

Noooo widzę całej spora gromadka :tan

Mi najbardziej podoba się cytrynowy gigant a jego keiki faktycznie upasione i jaki piękny system korzeniowy ;:63 widzę że doskonale radzisz sobie z uprawą i z chęcią będę do Ciebie zaglądać ;:215
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczyki Czarnej

Post »

Zabkamarta dziękuję za miłe słowa :oops:
Pozdrawiam Czarna :-)
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczyki Czarnej

Post »

Moim storczykom chyba faktycznie jest u mnie dobrze :oops:
Dziś patrze i oczom nie wierze...
Phalaenopsis Equestris puszcza nowy korzonek i zupełnie nowy pedzik ;:138 to młoda roślina, jeszcze nigdy nie kwitł a tu drugi pędzik :heja :tan ;:167 jego pierwsze kwitnienie i to dwoma pędzikami ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Czarna :-)
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Czarnej

Post »

Zapowiada się długie kwitnienie ;:138
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczyki Czarnej

Post »

Już nie mogę się doczekać ;:65 uwielbiam te drobne kwiatki ;:167 i wszystkie x Equestris ;:167 chyba nadszedł ten czas aby powiększyć gromadkę :heja i zaszaleć w ,,internerach,, :;230 tylko co na to mój M :;230
Pozdrawiam Czarna :-)
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Czarnej

Post »

Witaj Beato wśród 'storczykowo - zakręconych' :D

Ładna ta Twoja kolorowa gromadka. Widać, że już taką nowicjuszką nie jesteś i całkiem nieźle sobie radzisz ;:215
Mój faworyt to oczywiście cytrynowy gigant. Niesamowity okaz ;:224

Cieszę się razem z Tobą z dwóch pędów u 'Equestrisa'. Bardzo wdzięczny storczyk !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”