Storczyki Mirki

Zablokowany
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Dtps. Pulcherrima alba jest/był faktycznie krzaczorem ale już nie jest bo je rozdzieliłam, jeden do hydro a drugi do kory i będę prowadziła obserwacje :shock: w czym lepiej będzie rósł.

Asiu właśnie do róznego typu wisielców oraz mega liściastych i częściowo maluchów ma wiszące kosze. Oczywiście będę zdawała relacje z postępów w ich wzrastaniu, mam tu na myśli przedszkole.
Dtps. kupiłam kwitnący w sierpniu tylko walczyłam z wełnowcami (w prezencie jak u Ciebie :evil:) i zapominałam zrobić zdjęcie. Nadal przedłuża pęd i kwitnie .
Piszesz o północno-wschodnim oknie , wiesz ja tam trzymam hybrydki phal (zdj. z poprzedniej strony) i kwitną pięknie.

Luisa kosze to u mnie jedyne rozwiązanie na zwiększenie powierzchni dla storczyków, parapety full, a M nie toleruje półek, stolików ,szafek itp w grę wchodziło tylko coś wiszącego, padło na kosze , powiem ,że w tych 6 szt trochę się mieści :heja
Ponieważ to są kosze stożkowe to M mi zrobił ze styropianu wkłady do nich i w ten sposób miejscówek jest więcej :)

Asiu proszę zerknij swym okiem jako fachowiec od np. lycaste czy te cośki to mogą być zapowiedzi kwiatów ?
Moje to lycaste losioglosa

Obrazek

Obrazek

Rośnie coś na Cycnodes wine delight

Obrazek

Salmon Cooper uwielbiam za ten ognisto-pomarańczowy kolor, ja w ogóle lubię storczyki w takich kolorach jak pomarańcz, żółty, czerwony zielony

Obrazek

Zakwitł Psychopsis Mariposa Twins

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dtps Purple Martin w pełni kwitnienia

Obrazek

Wciąż kwitnie to już 9 miesięcy łącznie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Dtps. Pulcherrima alba - jestem ciekawa wyników Twoich badań - czekam na wyniki obserwacji.

A oczywiście najbardziej podoba mi się... Dtps Purple Martin ;:138 . Jednak fakt kolor Salmon Cooper też mnie urzekł - a to nie lada wyzwanie, żeby mnie coś ruszyło ;:215 bardzo ładny kolorek :D
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Faktycznie Purple Martin robi wrażenie. Ma ciekawy kolor i widać chętnie kwitnie bez dodatkowych zabiegów.
Zwłaszcza warżka jest hypnotajzing ;:306 :;230 ;:224
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki

Post »

MirkaS pisze:Asiu proszę zerknij swym okiem jako fachowiec od np. lycaste czy te cośki to mogą być zapowiedzi kwiatów ?
Moje to lycaste losioglosa
Mirko, żaden ze mnie fachowiec, nie zawstydzaj mnie publicznie :oops:

Wiem tylko, ze Twoja Lycaste Lasioglossa ma jako dorosła o wiele, wiele większy rozmiar od mojej 'aromatica'.
Dlatego to, co u mojej wyglądałoby jako zaczątki młodych przyrostów, u Twojej najprawdopodobniej będzie w przyszłości kwiatami.
Tym bardziej, że Twoja kwitnie właśnie w okresie jesiennym (moja w okresie wielkanocnym).
I tego Ci z całego serca życzę ;:215

Wspaniałe kwitnienia pokazałaś. Jak zwykle warto było tu zajrzeć ;:224
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Marta, Michał mam tylko dwa dtps. ale faktycznie rosną i kwitną bez problemu.
Salmon ma teraz tylko 1 kwiatka ,ale chyba kwitł od wiosny więc teraz będzie przerwa.

Asiu nie było moim zamiarem Cię zawstydzać :oops: , dla mnie masz ogromna wiedzę i cieszę się ,że się nią z nami dzielisz.

Ja pamiętam ,że Twoja (lycaste) jest wiosenna chodziło mi tylko o kształt tego cośia czy przypomina Ci pąk?
Poczekamy cierpliwie jak się rozwinie to wszyscy się dowiemy :)
Moje ma spore liście i jest ich trochę , zajmuje mi całą miejscówkę w koszu :;230
Gdybyś kiedyś dzieliła swoją aromaticę to chętnie się z Tobą wymienię o ile będziesz chciała mieć losioglosse :)
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko Dtps Purple Martin znów mnie zachwycił, chyba pora się za nim rozejrzeć :roll:
Dendrobium szaleje, i wciąż Cię rozpieszcza. I od badzo, bardzo długa możesz podziwiać te jego cudne kwiatki. Psychopsis pokazał buźkę, ciekawa to roślina jednak chyba nie w moim typie.
Będę niecierpliwie z Tobą czekać co sie wykluje z lycaste i oby to były kwiaty ;:3
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Niezwykle ciekawa i wspaniała kolorystycznie kolekcja storczyków ;:138 bardzo oryginalny Psychopsis Mariposa... ;:oj ;:oj ;:oj
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit ;:3
Awatar użytkownika
wodnik63
100p
100p
Posty: 197
Od: 30 paź 2010, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko, przejrzałam Twój wątek, szczególnie zainteresowały mnie storczyki w hydro, chyba się skuszę. Kiedyś już tego próbowałam, ale miałam byle jaki keramzyt, wróciłam do kory. Storczyki rosną w korze, ale do osłonki daję jeszcze keramzyt, w którym cały czas stoi woda. Po prostu nie mam czasu na wyciąganie storczyków do moczenia, ponieważ mam je poupychane na różnych stojakach. Dolewanie wody jest po prostu szybsze i wygodniejsze. Zauważyłam, że lepiej rosną dzięki tym kamykom na dnie, ale to jeszcze nie to, dlatego dzięki Tobie mam ochotę całkowicie przerzucić się na keramzyt, może wtedy będą lepiej kwitnąć.
Pozdrawiam, Baśka
Awatar użytkownika
wodnik63
100p
100p
Posty: 197
Od: 30 paź 2010, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Chodzi mi o phalenopsisy, bo cattleye siedzą w hydro już jakiś czas:)
Pozdrawiam, Baśka
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Basiu serdecznie Ci polecam uprawę w hydroponice. Po moich roślinach widzę ,że jest to dla nich stworzone :), szczególnie uwielbiaja ją dendrobia ale pozostałe tez świetnie sobie radzą. Ja nigdy nie umiałam porozumieć się z cattleyami itp a teraz nie dość ,że rosną to nawet kwitną :)
Phali obecnie mam najmniej ale rosną pięknie i podobnie kwitną.
Nawożę tylko dolistnie w okresie maj-październik.
Masz rację jakie to wygodne, ja widzę jeszcze jeden plus w tej metodzie. Posadzone w korę namaczamy po kilka szt w tej samej wodzie i w razie chorób, one się przenoszą, natomiast tu każdy przelewam osobno i tego bezpośredniego zagrożenia nie ma.
Ja kupuję ten okrągły, plagron.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
wodnik63
100p
100p
Posty: 197
Od: 30 paź 2010, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko dziękuję za wszystkie wskazówki ;:196 Zakupiłam właśnie taki keramzyt i będę szaleć:) Cattleye to wszystko reanimki, więc brak kwitnień u nich jest usprawiedliwiony, ale falków tez mam trochę i nie mam czasu na chuchanie i dmuchanie , a przede wszystkim to wyciąganie ze stojaków, kwietników. Masz rację, moczenie we wspólnej wodzie spowodowało u mnie epidemię wełnowców. Nie ma czasu na takie zabawy.
Pozdrawiam, Baśka
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Pochwal sie czasem efektami, a w razie pytań chetnie podpowiem jeżeli będę umiała.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Wracając do tematu hydro i keramzytu. Mirko czy jakość zastosowanego keramzytu ma znaczenie? Tzn stosowałaś jakiś poza tym firmy plagron? Bo ja miałam taki zwykły tzn nie taki ładny troche połamany itd no i go użyłam.... i teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłam....
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”