Storczyki Mirki

Zablokowany
Awatar użytkownika
edyseja
200p
200p
Posty: 317
Od: 6 gru 2008, o 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

agata0806 pisze:MirkaS ta aukcja na all...zakończyła się dzięki mnie,ta sprzedająca okazała się oszustką..Gdybyś je kupiła została byś oszukana,otrzymałam od niej na maila zdjęcia tych niby pięknych botanicznych storczyków a to były zdjęcia zwykłych hybryd..Zgłosiłam sprawę do all...ale oni zbytnio się nie zainteresowali tą sprawą to sama napisałam do sprzedającej że jak nie zakończy aukcji to sprawę zgłaszam gdzie trzeba i strach ją obleciał bo wszystkie oferty odwołała..Gdyby była w porządku to by chyba nie odwołała ofert,prawda?
Więc pieniądze które mogłaś stracić zostały u Ciebie w portfelu.. ;:3

A kolekcję masz niesamowitą,piękne.. ;:6
po części spanikowała, a po części zorientowała się, że nie jesteśmy takie naiwne jak jej się wydawało (jakby trochę poczytała w necie o storczykach to by nie wysyłała zdjęć full-wypas hybrydy jako phal. lobbi, która jest miniaturką, nauczyłaby się też poprawnie pisać nazwy - pomyliła się trzykrotnie).. ja też pisałam do kogo się da, żeby nie licytował, a do licytujących żeby odwołali oferty.. ponieważ wszyscy zaczęli rezygnować babsko doszło do wniosku, że się nie dorobi na swoim oszustwie.. jednak najlepsze w tej całej akcji było straszenie Agaty tatusiem policjantem (że już o wyzwiskach nie wspomnę) :D

Agatko, sprawdziły się moje przypuszczenia, że te storczyki tak będą atrakcyjne jak buty, która ta pani wystawiła jako nowe (a wyglądały jakby je górnik codziennie do pracy wkładał) :;230
Edyta
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ja też ostatnio zaczęłam interesować się botanicznymi i chciałabym mieć choć kilka. mam tylko 1, bellinę, a z ciekawszych hybryd Liodoro i Mini Mark. jedyne miejsce, gdzie mogę je zdobyć, to wystawa, ale nie jestem pewna, czy znajdę te, których szukam. byłam już na 7 wystawach, ale kiedyś nie interesowały mnie botaniczne, więc się za nimi nie rozglądałam, szukałam przede wszystkim Vand, które bardzo lubię i o których marzyłam odkąd zaczęłam interesować się storczykami.
a takich maleńkich sadzonek nigdy nie miałam, więc nie wiem, jak się je uprawia. gdybym miała, pewnie wsadziłabym je pod połówkę butelki tak jak muchołapkę, ale nie kupuję siewek, bo pewnie uschłyby zanim doczekałabym się kwiatów, w końcu są delikatniejsze niż dorosłe.
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Witam Pani Mirko,na pewno da Pani sobie radę z tymi maluszkami,najpierw ochłonąć po emocjach.Na tym forum jest wiele chętnych do pomocy osób,zresztą Pani też ma swój bagaż doświadczeń.Mocno wierzę w to,że Pani sobie poradzi.
Pozdrawiam serdecznie Grażyna.
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Mirko wierzę, że dasz rade takie maluchy są do wychowania. Ja miałam z agaru bezpośrednio i dałam rade , więc i Ty poradzisz sobie. Trzymam kciuki ;:109
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
Awatar użytkownika
Jolusia
1000p
1000p
Posty: 1055
Od: 25 gru 2008, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy, Toruń

Post »

Trzymamy kciuki aby wszystko sie udalo ;:32
Pozdrawiam Jolanta
Storczyki Jolanty

:wit
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Post »

O matko jedyna tle was mi sie wpisało że nie wiem komu najpierw dziękować.
darla zdziwiłaś sie że hoduje storczyki?, ja nie hoduje tylko mam na ich punkcie bzika, a tak serio to moja przygoda ze storczykami zaczęła sie bardzo banalnie. Otóż dostałam od przyjaciółki w prezencie cebulki twierdziła że to storczyki, poczytałam trochę na necie zrobiłam zdjęcie wstawiłam już nie pamiętam na jakie forum i Pani Beata B, jednogłośnie stwierdziła że to cebulki żąkili ;:103 , zatem jak sie naczytałam i naoglądałam tych cudnych stoczyków to zapragnęłam mieć choć jeden. Z pomocą przyszli znajomi którzy z okazji imienin kupili mi właśnie białego storczyka z żółta ważką to był mój pierworodny.A dlaczego zachorowałam na botaniczne , prozaiczna historia, bo mi brak parapetów /mam ich 12/a kolekcja ciągle się rozrasta. jutro wstawie nowego kupionego dziś. a po niedzieli myslę że dojdą vandzie.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Post »

edyseja, więc jesteś następna której jestem winna podziękowanie za to że zaoszczędziłam, oczywiście te oszczędności juz wydałam i kupiłam hybryde ale taka której szukałam, jak wstawie jutro zdjęcie to moze uda wam sie podpowiedzieć czy on jest woskowy, ma takie grube płatki.
Co do tych mało noszonych butów osoby z Pawłowic, to na to samo zwróciłam uwage , pomyślałam no faktycznie nóweczki.Widze że z Agaty niezły gagatek, ale to dzięki Wam nie zostalismy nabici w butlkę ;:10 Ja to taka łatwowierna jestem i durnej nie przyszło mi do głowy, żeby prosić o zdjęcia. Dzięki ;:215

Jolusia, edyseja, AnnaL, Grazyna Widera, katarina, dziękuję Wam wszystkim że podnosicie mnie na duchu , bo szczerze to mam wątpliwosci z wychowaniem tych maluchów, Pomyślałam sobie dzis /oczywiście zaglądajac jak sie maja/ po co mi to było,trzeba było czekac na dorosłe i nie miec problemu, ale za chwile inna refleksja, poradziłam sobie z dziecmi to niby co z kwiatkami nie dam rady. A jak juz uda mi się za x lat doprowadzic je do kwitnienia to jakie to będzie wielki szczęscie.
A moj phal .Philadelphi ma juz takie nabrzmiałe pąki że może na Święta będzie niespodziank a;:91
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
darla80
1000p
1000p
Posty: 1299
Od: 29 sie 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka/podlaskie

Post »

Nie jestem zdziwiona-gdyż od niedawna są również i moją pasją :D Pomyślałam jedynie,że pod tym linkiem kryje się Twój ogród(przez te Twoje profesjonalne rady dotyczące prowadzenia glicynii...i te zdjęcie oczaru) :roll: ...i wierz mi,że to było naprawdę MIŁE rozczarowanie i z chęcią będę podpatrywać co nowego dzieje sięw Twoim orchidarium :D
Awatar użytkownika
agata0806
1000p
1000p
Posty: 1343
Od: 11 lut 2009, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Post »

Oj to prawda że Edytki przypuszczenia się sprawdziły ale z tych butów się nieźle uśmiałam ;:112 ;:112
A potem się dziwią ze negatywy dostają ;:14
No zabawne było to straszenie tatusiem policjantem ale w takie bajki to ja nie wierzę ale drugi e-mail miała porządny i już zamilkła na amen haha..Tata policjant a córka oszustka,no bardzo sympatyczna para :;230
Myślała że znajdzie naiwnych i dorobi sobie parę groszy a tu nici haha..
Mirka jak byś zgadła że ze mnie niezłe ziółko ale ja już tak mam ;:112
A co do Vand to na pewno dasz radę,ja jak sobie kupiłam pierwszą to też nie miałam bladego pojęcia co i jak ale żyje do dzisiaj i co najważniejsze,rośnie ;:31
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Post »

Agata dzięki za wiadomość, 100 % skorzystam, nie wiem które wybrać ;:65
Ponoć jest przesyłka , wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że to vandusie od Rafaela.
Pędzę odbierać ;:71
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
grazka2211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2820
Od: 14 paź 2008, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: MILICZ-CAVAN-IRLANDIA

Post »

Mirko kwiatuszki piękne aż mi szczęka opadła.I nie tylko mi mojej córce również :D
doniczkowe , prace mojej córki ZAPRASZAM.
Przepraszam za błędy w tekstach .Winą jest sprzęt z którego korzystam .
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Post »

A to ostatni zakup.Chyba jest woskowy ;:49
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

piękny. bardzo lubię takie Phal. ale na tych zdj. nie wygląda na woskowego.
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”