Storczyki Mirki

Zablokowany
Awatar użytkownika
menia
500p
500p
Posty: 778
Od: 30 lip 2008, o 21:36
Lokalizacja: MAKÓW MAZ

Post »

Hej Mirka witamy na forum. Kolekcja piękna i ten kotek za oknem też. Mi bardzo podobają sie sabotki, ale jeszcze nie mam odwagi na nie :)
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Post »

Witaj menia, ja mam kilka sabotków, ale jakoś nie potrafie sie nimi dobrze opiekować , bo tylko jeden udało mi się doprowadzić do ponownego kwitnienia. A ten na zdjęciu, to ostatni zakup długo się wahałam, ale dałam sobie ostatnia szanse i kupiłam, może pozostałe kiedys tez zakwitna , a ten ostatni to gigant.Kotek to może pięknośc ale przede wszystkim szkodnik, co rusz przewróci mi jakiegoś kwiatka, a czasem nawet hurtem 4.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Witaj :wit
kolekcję masz imponującą , co do sabotków to sprawdź czy twój gatunek sabotka nie powinien mieć podłoża wapiennego , jeżeli tak to dodaj skorupek od jajek i podlewaj wodą w której moczyły się skorupki. Ja w ten sposób doprowadziłam do kwitnienia swojego sabotka .
Pozdrawiam Bogumiła
Moje linki
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Post »

Witaj Bogumiło.
Dziękuje za odwiedzenie mojego wątku.a przede wszystkim za poradę co do sabotków. jutro dodaje skorupki i będę czekała na efekt. Przejrzałam Twój wątek od pierwszej do ostatniej strony, masz cudowna i różnorodna kolekcję. Chylę czoła przed Twoja ogromną wiedza na temat storczyków. Skorzystam z porady podlewania drożdżami. Mam 7 magnolii z czego jedna kwitnie bez problemu/ gwieździsta/ pozostałym obiecałam wykopanie, ale spróbuje drożdży może coś im pomogą. Dzięki za cenne rady. :wit
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
agata0806
1000p
1000p
Posty: 1343
Od: 11 lut 2009, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Post »

MirkaS ta aukcja na all...zakończyła się dzięki mnie,ta sprzedająca okazała się oszustką..Gdybyś je kupiła została byś oszukana,otrzymałam od niej na maila zdjęcia tych niby pięknych botanicznych storczyków a to były zdjęcia zwykłych hybryd..Zgłosiłam sprawę do all...ale oni zbytnio się nie zainteresowali tą sprawą to sama napisałam do sprzedającej że jak nie zakończy aukcji to sprawę zgłaszam gdzie trzeba i strach ją obleciał bo wszystkie oferty odwołała..Gdyby była w porządku to by chyba nie odwołała ofert,prawda?
Więc pieniądze które mogłaś stracić zostały u Ciebie w portfelu.. ;:3

A kolekcję masz niesamowitą,piękne.. ;:6
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

MirkaS pisze:Witaj Bogumiło.
Dziękuje za odwiedzenie mojego wątku.a przede wszystkim za poradę co do sabotków. jutro dodaje skorupki i będę czekała na efekt. Przejrzałam Twój wątek od pierwszej do ostatniej strony, masz cudowna i różnorodna kolekcję. Chylę czoła przed Twoja ogromną wiedza na temat storczyków. Skorzystam z porady podlewania drożdżami. Mam 7 magnolii z czego jedna kwitnie bez problemu/ gwieździsta/ pozostałym obiecałam wykopanie, ale spróbuje drożdży może coś im pomogą. Dzięki za cenne rady. :wit
Mirko dziękuję Ci bardzo , wiedzę na temat storczyków czerpię głównie z forum , sporo można się nauczyc .
Magnolie powinny miec kwaśną glebę . Ja podlewam wodą w której rozpuszczam polopirynę S. Na 5 litrów wody jedna tabl. polopiryny. W zeszłym roku moja gwieździsta kwitła przepięknie , aż ludzie zatrzymywali się i pytali co to za krzew , natomiast dwie inne słabiej i w internecie wyczytałam , że to wina gleby więc podlałam polopiryną i widzę , że ta magnolia co w zeszłym roku miała 1 kwiatka w tym ma ich bardzo dużo , jak rozkwitnie to cyknę zdjęcia .
Pozdrawiam Bogumiła
Moje linki
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Post »

Agato , jestem Ci bardzo wdzięczna za przyczynienie sie do wycofania tych aukcji.Szczerze powiedziawszy to przypuszczałam że to Twoja zasługa .Miałam ochotę na 3 , byłam wściekła że zostały wycofane, ale po przeprowadzonym śledztwie byłam szczęśliwa ;:23 że tak się skończyło.Teraz wiem że trzeba zawsze prosić o dodatkowe zdjęcia. W twojej kolekcji widziałam tylko 1 stronę , a już mam szczękę na kolanach. Resztę przejrzę jutro. Moja kolekcja jest bardzo skromna, ciągle raczkuję i uczę się czytając to i pozostałe fora.

Bogumiło ,dziękuję za wskazówki co do magnolii. Zaraz lecę do ogrodu podlać polopiryna. Może to coś pomoże , każda rada jest dla mnie cenna.Czy oprócz tej polopir.. dać te drożdże jak przefermentują? Zasilam je co miesiąc od marca azofoską. Gdzie wstawisz zdjęcia tej magnolii, w jakim dziale. Bo tu storczyki, a my piszemy o magnoliach. :D
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Mirko polopiryną podlewam dwa razy- wczesną wiosną i jesienią , natomiast roztworem z drożdży raz na miesiąc . Jeżeli zasilasz azofoską to nie podlewaj drożdźami , żebyś nie przedobrzyła , możesz zasilac co drugi miesiąc raz azofoską raz drożdźami . Zdjęcia magnoli i innych moich kwiatów ogrodowych zamieszczę w nowym moim wątku - ogrdowym jak tylko zaczną rozkwitac założę wątek .
Pozdrawiam Bogumiła
Moje linki
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Witam serdecznie Pani Mirko,cóż za wspaniała kolekcja!!!Tylko zazdraścić!!!
Pozdrawiam Grażyna.
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Post »

Moje nowe zakupy.
Nadeszła przesyłka z phal. equestris oraz phal. cornu-cervi fma. chattaladae. Zakładałam ,że będa małe, bo był to rozm. S, ale jestem przerażona jak ja te maluchy wychowam,chyba porwałam się motyką..... .Wstawiłam do mini szklarenki i będę doglądać.Najdłuższy listek ma 4 cm.
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Post »

Pani Grażyno, dziękuję za odwiedziny. Moja kolekcja to nic, są osoby na forum, które naprawdę mają czym się pochwalić i ich kolekcje są imponujące.

Bogumiła, .tak zakładałam, że jak podleję drożdże to nie dam azofoski, żeby nie przenawozić. Polopirynkę juz dostały, a z tydzień drożdże, koniecznie daj mi znać kiedy będzie ten wątek z kwitnącymi magnoliami, uwielbiam wiosnę, wszystko budzi się do życia.
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
agata0806
1000p
1000p
Posty: 1343
Od: 11 lut 2009, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legionowo

Post »

MirkaS pisze:Agato , jestem Ci bardzo wdzięczna ,za przyczynienie się do wycofania tych aukcji.Szczerze powiedziawszy to przypuszczałam że to Twoja zasługa .Miała ochotę na 3 , byłam wściekła że zostały wycofane, ale po przeprowadzonym śledztwie byłam szczęśliwa ;:23 że tak się skończyło.Teraz wiem że trzeba zawsze prosić o dodatkowe zdjęcia. W twojej kolekcji widziałam tylko 1 stronę , a już mam szczękę na kolanach.resztę przejrzę jutro.Moja kolekcja jest bardzo skromna, ciągle raczkuję i uczę się czytając to i pozostałe fora.
MirkaS nie ma za co ;:6 Polecam się na przyszłość..Żeby ona mi tych fotek nie przysłała to i ja bym została oszukana ale dzięki Bogu się dobrze skończyło... ;:80
Dzięki że obejrzałaś skrawek mojej kolekcji,zapraszam do obejrzenia całości..
Ja też na początku skromnie i same hybrydki miałam,dopiero od zeszłego roku zaczęłam zbierać botaniczne..
A co do nauki to też się wciąż uczę i czytam wątki pozostałych w poszukiwaniach potrzebnych mi wiadomości jeśli coś potrzebuję ;:31
Awatar użytkownika
darla80
1000p
1000p
Posty: 1299
Od: 29 sie 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka/podlaskie

Post »

Witaj Mirko :D
Jeszcze raz Dzięki za pomoc z glicynią ;:31 tak sobie kliknęłam link przy podpisie licząc na zwiedzenie Twojego ogrodu a tu...jakże miła niespodzianka :shock:
Z taką kolekcją i 2-letnia praktyką podchodzisz już pod bardziej zaawansowanych storczykarzy z forum(kilku już tu wpadło do Ciebie-pozdrawiam ;:79 ).Widzę,że i Ciebie już dopadł storczykowy naturalizm(chodzi mi oczywiście o botaniczne) :lol: Ja go sobie wróżę za jakieś 5 lat :wink: Teraz idzie mi się zmagać z podstawowymi gatunkami.
Zakładaj szybciutko wątek ogrodowy(Ty Bogumiłko-również) dzięki Wam za chwilę moja magnolia(nie kwitła w zeszłym roku :( a i w tym chyba też już nie będzie :cry: )otrzyma przepisywaną dawkę polepiryny.Wtedy choć pocieszę oczy waszymi kwitnieniami :roll:
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”