Storczyki Mirki

Zablokowany
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Rozpisałam się ..... i skasował mi się post ;:223
Więc teraz będą tylko kolejne zdjęcia.

Zakwitło Dendrobium delicatum, nie wiem czy kiedyś o tym pisałam ale jest to jedyny mój najstarszy storczyk zakupiony w 2007 roku ciągle rośnie w korze ale jego dzieci są w keramzycie i radzą sobie nie gorzej niż ,,protoplastuś"
Ma więc 10 lat, przesadzany na zasadzie wsadzenia do większej doniczki i obsypany korą.
Obecnie ma 10 pędów z kwiatkami które w części niestety nie dają rady i opadają.
Zapach jednak jest odczuwalny mimo ,że u mnie kubatura jest duża i z reguły innych pachnących kwiatów nie czuje chyba że wsadzę nos w kwiatka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zakwitło ponownie i to bujnie (patrząc na poprzednie kwitnienia) Dendrobium Oriental Smile Fantasy
Kwitnienie dedykuję szczególnie Kasi, Reni i Lucynce dziękując za rady kiedy dopadł go grzyb (który sama mu zafundowałam) pomogły zinterpretować chorobę i jej zaradzić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Taki jest obecnie pęd u Renanth. Mildred J.

Obrazek

Obrazek

A taki u Bc Yellow Bird

Obrazek

Niestety lycaste chyba nie uszczęśliwi mnie kwiatkiem , zasusza kolejne pąki Asiu chyba podsunęłaś mi rozwiązanie .
Problem może leżeć w podlewaniu, chyba niepotrzebnie go podlewałam i mam wrażenie ,że po każdym podlaniu opadały kolejne pąki, szkoda ,że za późno to skojarzyła/powiązałam fakty.

Obrazek

Obrazek

Hybrydka która niezawodnie kwitnie , kiedyś miałam w tych kolorach woskowa uwielbiałam ją .

Obrazek

Obrazek

Na koniec muszę pokazać co mi zrobił szkodnik który przyjechał w gości (psiak)

Obrazek

Obrazek

I jeszcze nasz słodziak, ostatnio się bardzo martwiliśmy bo miała jakąś narośl za uchem więc było jeżdzenia do weta przez 3 tyg. ale jest wszystko ok. Nie jest to nic groźnego na szczęście uff.

Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Storczyki Mirki

Post »

Ooo Rudy Kot. A jak wiadomo, rudy to nie kolor - to charakter. :wink:

Białe Dendrobium jest cudowne. Tyle kwiatów. Takie śliczne, delikatne.
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko nie ma fotek Twojego nowego zakupu tj Dendrobium mohlianum. Za to jest dwa razy hybryda :(

Odnośnie szkodników co to nie da się ich wytępić. U mnie to też był swego czasu pies. Zostawiłam go kiedyś w domu samego i wpadł w jakiś szał i mi wszystkie storczyki z parapetów pozrzucał :pogon

Wracając do kwiatów.
Dendrobium delicatum - zgodnie z nazwą piękne i delikatne. Znów soczyste kolory Dendrobium Oriental Smile Fantasy są wprost oszałamiające ;:215 chyba muszę go sobie sprawić, naprawdę jest piękne ;:333
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko, Dendrobium delicatum zaszalało z tą burzą kwiatuszków. Gratulacje za tak wspaniałe prowadzenie rośliny :!:
I życzę Ci, żeby na tych 10-tych urodzinach storczyka się nie skończyło.
Rachunek jest prosty - w 10 urodziny 10 pędów, to z każdym następnym rokiem o jeden pęd więcej :heja

Dendrobium Oriental Smile Fantasy jest niesamowite. Kolory, bogactwo kwiatów i jeszcze pąki ma.
A warżka - mięsista i z futerkiem - śliczna !

Co do Lycaste, bardzo szkoda. Ale wiem, że tak bywa. Może pojawi się jeszcze jakiś pąk - niedobitek ??
Ja u mojej Lycaste obstawiam , ze właśnie przesadziłam z podlewaniem. Trzeba to robić niezwykle ostroznie.

Piesek 'szkodnik' chyba pastwił sie nad tym trzonem :twisted: Moja kotka jedynie 'kasuje' ząbkami liście.
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko to Twoje Dendrobium delicatum to będzie prawdziwy rarytas :shock: . Biały obłoczek kwiatów i jakby zakwitły wszystkie pąki na raz, to dopiero by było ;:oj . Widzisz, nasze kicie są przekochane, nie pamiętam, aby kiedykolwiek moja coś zmalowała w tym temacie, chociaż doniczki z kwiatami stoją na podłodze. Tych z parapetów także nigdy nie pozrzucała.
Pąków z Lycaste bardzo szkoda :( , ogromne podoba mi się ten rodzaj, ale .... na razie ogarniam to, co jest. Chętnie pooglądam u Ciebie albo u Asi.
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Dendrobium mohlianum

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Ło matko teraz go widzę ;:oj ależ dałaś po oczach tym kolorem ;:oj piękny kolorek ;:63
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Storczyki Mirki

Post »

Taki malec, a taki jaskrawy! Ale super, tak na poprawę humoru zamiast słońca. :)
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko, śliczne to Dendrobium :!: Mały kwiatuszek o energetycznym kolorze, a warżka jak prawdziwy czerwony języczek :D
Bardzo piękną sesję fotograficzną mu zafundowałaś.
Wszystko dałaś radę podkreślić - kolor, połysk, kształty i pozostaje tylko się zakochać ;:226
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko, naoglądałam się ;:138 Zacznę od nowości- śliczny, energetyczny kolor i bardzo ciekawy kształt kwiatów ;:3 Gratuluję zakupu ;:138
D. delicatum - na kolana ;:167 Podpowiedz, czy trzymasz je teraz w chłodniejszym miejscu? Gdzieś czytałam, że wymaga przechłodzenia i przesuszenia do zainicjowania kwitnienia.
D. Oriental Smile- niesamowite ( moje od Dobrej Wróżki ;:196 ma dwa pączki- wkrótce zobaczę kwiaty w realu :) )
Cieszę się, że Twój Rudasek jest zdrowy :heja Wiem, ile emocji wywołują choroby przyjaciół- zwierzaków .
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Czy tylko ja mam ostatnio takie problemy ? 3 dzień z rzędu napisany długi post i mi zeżarło ;:223 ;:223 ;:223
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Yyyy Mirko ciężko mi powiedzieć, bo ja zawsze pisze poza forum a później sobie wklejam, gdyż często piszę post z doskoku. Nie wiem co się u Ciebie dzieje, że Ci się tak robi :( ale domyślam się że to mega frustrujące :cry:
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Odpoczęłam i piszę kolejny raz :)
Dziękuje w imieniu dendr. mohlianum , kwiatki małe ale cudnie piękne

po długim wyczekiwaniu i chyba 7 pąków które zostały zrzucone/zasuszone zakwitło Lycaste lasioglossa.
Dzięki sugestii Asi ,ze problem może leżeć w podlewaniu zaprzestałam i nie dostał nawet kropelki i skutek jest taki :)
Nie pachnie . Kolorek fajny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zakwitł mutant - ufo Dendr. Green Lantern, mimo ,że kwiat niewykształcony jest uroczy , bardzo woskowy, ma jeszcze dwa paki które nadal stoją w miejscu jak zaklęte

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zakwitł kolejny pęd na dendr. harveyanum

Obrazek

Obrazek

Liodoro nadal kwitnie

Obrazek

Na koniec niespodzianka nie pokazałam wcześniej żeby nie zapeszyć cattleya NN ze mną od ok 3 lat zakwitnie po raz pierwszy totalna niespodzianka kolorystyczna, pochewka już pęka ;:65 ;:65 ;:65

Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”