Storczyki Mirki

Zablokowany
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Wszystkim zaglądającym do mnie życzę Spokojnych i Radosnych Świąt Wielkiej Nocy, z odrobina ciepełka i słoneczka .

Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko, dzięki za miłe życzenia :) Zajrzałam tu nacieszyć sie kwitnieniem Phal. Braceana..., która sama wygląda jak ;:3
U nas zima wróciła (mam nadz., ze nie na długo). A storczyka pokaż jak wszystkie pąki otworzy - to dopiero będzie widok.
Ja też czekam na kilka kwitnień, które przez brak światła trwają długo w pąkach...
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Asiu proszę oto Braceana w (prawie) pełnej krasie.
Co do zimy to nie tylko do Ciebie wróciła, możesz zajrzeć do mojego ogrodu i zobaczysz ,że do mnie też :evil:

Obrazek

Obrazek

Moje ulubione d. Atroviolaceum x eximum , myślałam ,że to keiki a to kolejne paki , 4 pędy po kilka szt ;:138

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Phal. Amboinensis x tetraspis

Obrazek

Obrazek

Phal. I-Hsin Salmon Copper Star


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dendr. Linguiforme (Dockrillia) kupiona w ub. roku pięknie przyrasta, najmniejszy z moich storczyków.

Obrazek

Phal. Gersenii

Obrazek

Cyknodes obudził się ze snu zimowego

Obrazek

Phal. Guadelupe Pineda x venosa

Obrazek

Obrazek

Psychopsis Mariposa alba, pełna obaw że zasuszy pąk przesadziłam do hydr. Pięknie się rozwija .
Reniu dziękuje za radę ;:180

Obrazek

Obrazek

Phal. Inscriptiosinensis

Obrazek

Obrazek

Pytanie do fachowców od Lc
Czy mimo usychającej pochewki może z tego jeszcze się coś wykluć, bo mam wrażenie że to coś w środku jest zielone.Kiedyś czytałam ,że niektóre Lc kwitna mimo suchej pochewki moja wiedza jest w tym temacie żadna.

Laeliocattleya Canhamiana Azure

Obrazek

Ale Was dziś wymęczyłam :wit
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Wow, Mirko ale się u Ciebie dzieje ;:138
Co do lc. To niektóre tak mają ze pochewka potrafi zrobić się czarna i sucha a po jakimś czasie wychodzą z niej pączki, niestety musisz czekać.
Phale się u Ciebie rozkrecają będzie co oglądać.
Dendrobium atroviolaceum x eximum zapisuję na listę chciejstw bo bardzo mi się ono podoba do tego widzę że chetne do kwitnienia.
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Miruś ile Ty tych skarbów jeszcze chowasz ? Zawału tu zaraz dostanę :lol: .
Awatar użytkownika
luczek95
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 13 lip 2009, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Storczyki Mirki

Post »

Więcej więcej chcemy więcej! ;:oj Wiosna idzie
Zauroczyłem się Dendr. Linguiforme (Dockrillia), czekam na jego kwitnienie
Łukasz dziękuję za odwiedziny i oczywiście zapraszam częściej. Byłam u ciebie i masz naprawdę ciekawe roślinki a hoje to moje wielkie niespełnione marzenie. Jestem wierna jednemu gatunkowi ;:108 . Nie mam nic innego oprócz storczyków :D
A ja nie potrafię być wierny jednej rodzinie roślin :oops: Jest ich zbyt wiele a ja jestem pazerny :;230 Dawniej chciałem iść w kaktusy, sukulenty, ale jakoś z nich zrezygnowałem na rzecz zielonych (oczywiście parę zostało). Od jakiegoś czasu powoli wracam do storczyków (w pewnym czasie (gdy zacząłem studia) ograniczyłem ich kolekcję oddając pod opiekę mamie) . Hoje są wdzięczne, choć parę niestety musiałem wyrzucić;- niestety w hodowli mają miejsce przykre wydarzenia, a nic mnie nie wkurza, jak choroba, szkodnik

Będę wpadał częściej na pewno
- Domowi, zieloni przyjaciele cz.2
Łukasz- nick zakładany dawno temu :)
Luisa
200p
200p
Posty: 204
Od: 29 lip 2016, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko nadrobiłam wątek, ale się u Ciebie dzieje. Dendr. aroviolaceum x eximum cudne! Jest na mojej liście chciejstw od dawna, muszę go w końcu gdzieś kupić.
A powiedz, kiedy wynosisz dendrobia na zewnątrz? Tzn przy jakiej temperaturze?
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mireczko, tyyyle zapowiedzi u Ciebie ;:224 Czekamy wszyscy na te wszystkie zapączkowane jeszcze kwiaty.
Pojawiło się dziś ;:3 , więc może przyspieszą ?

Dziękuję za zdjęcie Phal. Braceana x manniii w rozkwicie. Uroczy storczyk. Napiszesz jak długo utrzymały się kwiaty ?
Dendrobium Atroviolaceum x eximum jest dla mnie bezkonkurencyjne. A nakrapiane pąki cudowne
nawet gdy się dopiero kształtują...
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Dziękuję bardzo wszystkim za odwiedziny, jest mi zawsze bardzo miło :heja
Miłego oglądania :wit

Kasiu Może moja Lc jest właśnie taka , bardzo bym tego chciał podświadomie wydaje mi się ,że to coś w suchej pochewce rośnie, To byłby wielki mój sukces, niestety przy tej ilości słońca niewiele chce kwitnąc.

Obrazek

Lucynko trochę jeszcze tych skarbów mam ale są na rożnych etapach rozwoju. Jakoś nie chwalicie się z Asią zakupami ;:145 a nie wierzę , że nic nie kupiłyście (lub portfele zostały w domu) ;:306

Łukaszu wiosna idzie ale u mnie jej nie widać , niestety ;:222
luczek95 pisze:Zauroczyłem się Dendr. Linguiforme (Dockrillia), czekam na jego kwitnienie
Bardzo mocno mi się wydaje ,że oboje poczekamy na jego kwitnienie i obawiam się ,że nie będzie to prędko ;:131
Co do wierności do storczyków to u mnie jest z nią jak z wiernością do mojego mężczyzny ;:173
Chyba nikt z nas nie lubi jak jego podopiecznym coś dolega :evil: .

Luisa Praktycznie wszystkie moje rośliny wynosiłam w maju, po 15 do szklarenki , mam nadzieje ,że do tego czasu wreszcie się ociepli, stoją tam do połowy października a niektóre (c.cristata) ur do listopada.
Cieszę sie ,że d.atrov podoba się chyba wszystkim ;:138

Asiu Słoneczko było u mnie 2 dni dziś leje i jest 8 st , wkurza mnie ta pogoda ;:223
Braceana z czasem zrobiła się bledsza bardziej odcień zielonkawy, zachwycam się nią jest taka jak ja sobie wyobrażałam oglądając zdjęcia w necie
Masz rację , piegusy na pąkach d. atro są zjawiskowe

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec kilka zdjęć , w zasadzie nic nowego

Phal. Guadelupe Pineda x venosa

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Phal. Mariae

Obrazek

Cośki na dendrobium tylko jest to niewiadoma albo będzie to Green Lantern lub Friedericksianum (stawiam ,że to to pierwsze) zresztą nieważne co to będzie ważne ,że zakwitnie ;:63

Obrazek

Obrazek

Nowe przyrosty na dendr. Johnsoniae

Obrazek

Na d. fuerstenbergianum tez rosnie nowy przyrost ;:303

Przyrosty na c. ovalis eksperyment , jedno jest w normalnym podłożu drugie w kamykach

Obrazek

Obrazek

Wreszcie ruszyło coelo. flaccida , już straciłam nadzieję Reniu to dla Ciebie

Obrazek


Phl. Inscriptiosinensis - niebawem sie otworzy

Obrazek

Bulboph. annadalei, tez stało od jesieni a tu 2 nowe przyrosty :tan

Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Mirki

Post »

Witaj Mireczko :wit . To teraz dałaś do pieca, pogoda wcale nie za ciepła, ale u Ciebie to się dzieje :shock: . Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy. Czy mi się wydaje, że wśród pokazanych roślin jest jakaś krzyżówka z tetraspisem ? Cudna ;:oj , chociaż nie wiem, co to. Mireczko jak znajdziesz czas, to spojrzyj na wiadomość ode mnie, bo miałam jeszcze takie małe pytanko ;:196 .
Co do zakupów, oczywiście były, a jakże :wink: , tylko na razie nie ma się czym chwalić, bo sama sałata :lol: . Asia może miała coś z kwiatem, ale dokładnie nie pamiętam.
Awatar użytkownika
luczek95
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 13 lip 2009, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Storczyki Mirki

Post »

Nowe przyrosty to zawsze miły widok ;:oj Gratulacje
Widzę że i C.ovalis u Ciebie ruszyło ;:138 Moje na razie śpi, ale mam nadzieję że razem ze słońcem ruszy
- Domowi, zieloni przyjaciele cz.2
Łukasz- nick zakładany dawno temu :)
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Mirki

Post »

Mirko, tyle kwiatów i tyle zapowiedzi... Miło oglądać te wszystkie egzotyczne wzorki na płatkach.
Śliczne kwitnienia i najważniejsze, ze Twoje własne.
A co do kwitnienia Lc z suchej pochewki, to przerabiałam juz taki przypadek. Tak więc nie trać nadziei :)
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1483
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczyki Mirki

Post »

Lucynko tak to phal. amboinensis x tetraspis :lol: Bardzo go lubię , jest niezawodny.

Łukasz Twoje ovalis lada moment ruszy , wszystko potrzebuje ;:3

Asiu podniosłaś mnie na duchu , czyli jest jakaś nadzieja z Lc, kurczę jak mi się z nimi źle współpracuje ;:124
Już z nimi przeprowadziłam rozmowę pouczającą jak nie wyciągną wniosków to się żegnamy bez żalu ;:7 .

Pierwsze zapowiedzi zakwitły

Inscriptiosinensis

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Phal. Gerseni niestety moje wyobrażenie o jego kwiatach było inne tak , tak wiem,że marudzę ale.... wolałam tamto

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”