Storczyki pikasi

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pikasia
100p
100p
Posty: 111
Od: 5 wrz 2007, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Gelko rzeczywiście :D cytrynek kropka w kropkę ten sam. Tyyyle pąków ma i rozgałęzień..... Aaach marzenie ;:113
Super zakup zrobiłaś :wink:
Pozdrawiam
Kasia

moje storczyki
Awatar użytkownika
moni;)
1000p
1000p
Posty: 1422
Od: 21 sty 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Post »

Pikasiu, ja rowniez mam podobnego cytrynka :wink:
Odwiedzilam Ciebie i Twoje kwiatuszki i jestem pod wrazeniem- sa sliczne widac, ze sie kochacie ;:167
Piekne Dendrobium masz. Moje wypuscilo teraz nowy odrost i mam nadzieje, ze zaskoczy mnie moze kwitnieniem za jakis czas.
NL16
Pozdrawiam, Monia ;) --> Dzien bez kawy jest malo ciekawy...
Storczyki moni
Awatar użytkownika
pikasia
100p
100p
Posty: 111
Od: 5 wrz 2007, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Moniu bardzo dziękujemy za odwiedziny ;:113 i tak milutkie słowa :D
Twoje dendrobium na pewno niedługo też zakwitnie :wink: Moje w tym roku zaczęło wytwarzać łodyżkę kwiatową zaraz po zakończeniu wzrostu pseudobulwy, a w zeszłym roku nie aż tak prędko, bo chyba nawet kilka miesięcy to trwało zanim nowa psdb. zakwitła. Aaach te storczyki to dopiero nauczyciele cierpliwości..... :wink:
Pozdrawiam
Kasia

moje storczyki
Awatar użytkownika
moni;)
1000p
1000p
Posty: 1422
Od: 21 sty 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Post »

To Dendrobium to moje pocieszenie, bo dzisiaj wyrzucilam miniaturke Phalaenopsisa, kompletnie sie rozpadla mi w rekach ;:110
I do tego reanimowany Phalaen. ktory wypuscilnowy ped (ma juz ok.10cm) zacza marniec...wiec go odrazu przesadzilam do bardziej "przewiewnego" podloza...Teraz pozostaje mi tylo czekac....
NL16
Pozdrawiam, Monia ;) --> Dzien bez kawy jest malo ciekawy...
Storczyki moni
Awatar użytkownika
pikasia
100p
100p
Posty: 111
Od: 5 wrz 2007, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Moniu trzymam mocno kciuki, żeby Cię nie zawiódł ;:215 Muszę Ci powiedzieć, że właśnie dendrobium phal. to jedyny z moich storczyków (no może jeszcze poza d.nobile, ale to już inna historia - na początku tego wątku :wink:), z którym nie mam ostatnio problemów. Wszystkie trzy falki jakie mam są bardzo kapryśne tej zimy ( dziś na białym falku znów znalazłam żółknący pączuś :cry:. Szkoda, że nie poczekały z tym kwitnieniem do wiosny ;:96 Jakby tego było mało - na cymbidium szkodniki ;:110

Moniu czy masz tutaj gdzieś swój storczykowy wątek?
Pozdrawiam
Kasia

moje storczyki
elizabett-1977
200p
200p
Posty: 278
Od: 20 sty 2009, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Żywca

Post »

Cześć Pikasiu,
Cudowne Dendrobium i jego bialutkie kwiatuszki ;:333 ,po wizycie u Ciebie zapragnęłam takie mieć.W moim zbiorku są same falki i jeden Paphiopedilum,najwyższy czas to zmienić.
Bialutki Phal śliczny,też mam podobnego,tylko mój ma drobniutkie kwiatuszki i ta ważka bardziej fioletowa,niestety w zeszłym tygodniu przekwitł :cry:
Trzymam kciuki za pączki w drugim Dendrobium. ;:215
A cytrynek-no cóż,na pocieszenie musisz kupić sobie identycznego,tylko czy to pomoże! to przecież nie to samo kupić a uratować.Nauczka na przyszłość.

Pozdrawiam ;:100
Awatar użytkownika
moni;)
1000p
1000p
Posty: 1422
Od: 21 sty 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Post »

Kasiu! ta zima po prostu nam i storczykom nie sprzyja :cry: No coz...Ale dzisiaj zauwazylam na innym "falku" maciupenki pedzik (doslownie) a kupilam go z przeceny tylko z jednym purpurowym kwiatuszkiem (reszta opadla jeszcze w sklepie) a ten jedyny kwitnie juz u mnie juz 2 mce. :D wiec pociecha jest.

Ja niestety niemam jeszcze watku tutaj ale bardzo chce, tylko jestem anty techniczna i musze czekac na meza jak znajdzie chwile to pomoze mi z wklejaniem fotek :wink:
Ale jak tylko zaloze swoj kacik to na pewno dam Ci znac ;:2
NL16
Pozdrawiam, Monia ;) --> Dzien bez kawy jest malo ciekawy...
Storczyki moni
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Kasiu przepięknie zakwitł Ci biały z czerwoną warżką, jest prześliczny, żółciutki cudowny, szkoda, że musisz się z nim rozstać, ale myślę, że świetnym pocieszeniem byłby zakup podobnego, już miałabyś go na stałe :wink: :D
Awatar użytkownika
pikasia
100p
100p
Posty: 111
Od: 5 wrz 2007, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Dziewczyny bardzo dziękujemy Wam za odwiedzinki Długo tu nie zaglądałam przez cały ten sesyjny wir :? Ale już na szczęście przebrnęłam i postaram się częściej tu zaglądać :wink:

Elizabetko namawiam Cię do dendrobium nobile (o ile oczywiście masz możliwość zapewnienia mu różnicy temperatur- czyli po porostu ogród, balkonik :D ) Mój ma tylko gołe badylki a u dołu tylko kwiatki, a i tak się nim zachwycam. Ale w sklepach widziałam takie z okwieconymi pseudobulwami , te to dopiero robią wrażenie :shock: :shock:
Mam nadzieję, że mój kiedyś wytworzy sobie nową pseudobulwę i też tak zakwitnie..... :D

Moniu ważne, że masz pociechę :wink: Trzymam kciuki za "maciupeńki pędzik" (a może już nie jest taki maciupeńki? :?: ) i oczywiście czekam na wiadomość o Twoim wątku (jak już go założysz :D )

Agnieszko dzięki za miłe słowa :wink:

A co do cytrynka.... hmmm... to muszę Wam powiedzieć, że już otworzył się drugi pąk. A to oznacza, że nadszedł czas rozstania ;:110 Nauczkę mam i to niezłą ;:99 Już wiem na pewno, że nigdy więcej nie zgodzę się na oddawanie odratowanego, za dużo mnie to kosztuje smutku. Na razie ciężko z pieniążkami, ale jak tylko będę mogła to tak sobie myślę, że może kupię sobie jakiegoś przekwitniętego falka z przeceny, żeby się nim zaopiekować. A jak uda się go uratować to już nie będę musiała nikomu oddawać. Bo nie wiem czy pocieszeniem byłby dla mnie jakiś śliczniusi co prawda storczyk, ale wyhodowany w storczykowych szklarniach.....

Później postaram się jeszcze wkleić ostatnie zdjątka cytrynka. Bo już jutro go nie będzie :cry:
Pozdrawiam
Kasia

moje storczyki
elizabett-1977
200p
200p
Posty: 278
Od: 20 sty 2009, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Żywca

Post »

Elizabetko namawiam Cię do dendrobium nobile (o ile oczywiście masz możliwość zapewnienia mu różnicy temperatur- czyli po porostu ogród, balkonik Very Happy ) Mój ma tylko gołe badylki a u dołu tylko kwiatki, a i tak się nim zachwycam. Ale w sklepach widziałam takie z okwieconymi pseudobulwami , te to dopiero robią wrażenie Shocked Shocked
Mam nadzieję, że mój kiedyś wytworzy sobie nową pseudobulwę i też tak zakwitnie..... Very Happy

Tak Pikasiu,mam możliwości.Mam ogród,taras,balkonik.Na pewno sobie kupię,muszę tylko upolować :lol:
Awatar użytkownika
pikasia
100p
100p
Posty: 111
Od: 5 wrz 2007, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

W takim razie namawiam Cię jeszcze goręcej ;:113 I życzę udanego polowanka. Pokaż koniecznie jak zdobędziesz jakiegoś :wink:
Pozdrawiam
Kasia

moje storczyki
Blue Monkey
500p
500p
Posty: 501
Od: 31 gru 2008, o 20:04
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Kasiu jaka szkoda że musisz oddać cytrynka :( tak nie powinno być, skoro go odratowałaś powinien być Twój! Na pocieszenie powiem Ci że byłam dziś w Auchan (w warszawie co prawda, ale może promocje mają wszędzie podobne) i była promocja XXL, obejmowała też dział z kwiatami i były Falki w początkach kwitnienia za 25zł, pewnie niebawem jeszcze je przecenią więc jeśli gdzieś blisko masz Auchan zaglądaj tam a nuz trafisz na przekwitniętego, bez kwiatków za kilka złotych :) Zauważyłam też że w niektórych kwiaciarniach mają poprzeceniane storczyki takie przekwitające a w kwiaciarni zawsze łatwiej coś utargować niż w sieciowym markecie :)
trzymam kciuki żebyś już wkrótce znalazła ślicznego pocieszyciela na miejsce cytrynka :)
Awatar użytkownika
pikasia
100p
100p
Posty: 111
Od: 5 wrz 2007, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Basieńko bardzo bardzo dziękuję Ci za wsparcie :) naprawdę :)
I dzięki za podpowiedź, mam auchan niedaleko, będę musiała tam zacząć zaglądać.
Dzięki ;:79
Pozdrawiam
Kasia

moje storczyki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”