Storczyki pikasi

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pikasia
100p
100p
Posty: 111
Od: 5 wrz 2007, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

kasicqa pisze:ja bym go nie potrafiła oddać... odkupiłabym go od tej osoby. na serio :!: tyle pracy włożyłaś w niego a teraz nie wiadomo czy właściciel będzie potrafił się nim dobrze zajmować... a on taki piękny... szkoda by było kwiatuszka...
Zgadza się, ale jak już obiecałam :? a poza tym znajoma dostała go w prezencie. I co jakiś czas dopytuje się jak tam storczyk......
Już wiem, że więcej na taki układ nie pójdę.

A tak w tajemnicy- jeśli właścicielka znów nie będzie potrafiła się nim zająć, (pomimo moich wskazówek) to mam nadzieję, że cytrynek do mnie wróci na stałe.
(Na szczęście co jakiś czas-choć nie za często, będę miała okazję go zobaczyć - także jakaś minimalna kontrola będzie :wink:
)
Pozdrawiam
Kasia

moje storczyki
Awatar użytkownika
kasicqa
200p
200p
Posty: 290
Od: 1 gru 2008, o 17:35
Lokalizacja: białostockie

Post »

ja bym jednak pocieszycieli przesadziła skoro nie kwitną. swojego białego nie przesadziłam od razu choć chciałam ale bałam się że to będzie dla niego za duży szok i straci kwiaty i okazało się że było robactwo w środku...
prosiaczka na razie też nie przesadzam ale tylko niech przekwitnie to się wezmę za niego.
jednak będziesz czuła się spokojniejsza jak je wyjmiesz, obejrzysz i wsadzisz do swojego pewnego podłoża....
zdarza się e w środku jst mnóstwo gąpki przez którą one gniją. w moich też troszkę wystaje ale widocznie nie jest jej za dużo bo już tyle czasu nic złego się nie dzieje. ale jak czytałam to bywa że ktoś wyjmie falka a wśrodku a przez tą gąbkę sama pleśń tam jest...
Awatar użytkownika
moni;)
1000p
1000p
Posty: 1422
Od: 21 sty 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Post »

Kasiu tutaj podaje link do Mini Marka...ale nie wiem czy wszystko dobrze zrobilam i sie wyswietli :roll:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d66 ... 0c8a7.html
NL16
Pozdrawiam, Monia ;) --> Dzien bez kawy jest malo ciekawy...
Storczyki moni
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

moni;) pisze:Kasiu tutaj podaje link do Mini Marka...ale nie wiem czy wszystko dobrze zrobilam i się wyswietli :roll:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d66 ... 0c8a7.html
piękny Mini mark. skąd wzięłaś takie cudo? mój miał 2 pędziki, w sumie 5 kwiatów gdy go kupiłam. teraz zaczyna puszczać nowy pęd, ciekawe, czy zakwitnie... mam nadzieję, że tak.
Awatar użytkownika
pikasia
100p
100p
Posty: 111
Od: 5 wrz 2007, o 23:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

kasicqa chyba masz rację, będę musiała moich pocieszycieli przesadzić.
Dziś oglądałam dokładnie i zauważyłam, że przydałoby się obciąć co nieco, no i są też kawałeczki gąbki, o której pisałaś.
Rzeczywiście będę spokojniejsza jak po swojemu je posadzę. ;:113

Moniu świetnie wszystko zrobiłaś ;:63
Zdjęcie bez problemu się wyświetla, a po kliknięciu na nim powiększa się i jest suuper duże na cały ekran
i wyrażnie widać Twój "rajski krzaczek" ;:2 Jest cudny :!: Jak ja uwielbiam takie rozgałęzione falusie ;:128
Koniecznie pokaż go jak otworzy pozostałe pączusie :wink:

Storczykowo ja tak sobie myślę, że pod Twoją opieką to na pewno zakwitnie :wink: Trzymam kciuki ;:113
Pozdrawiam
Kasia

moje storczyki
Awatar użytkownika
moni;)
1000p
1000p
Posty: 1422
Od: 21 sty 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Post »

piękny Mini mark. skąd wzięłaś takie cudo? mój miał 2 pędziki, w sumie 5 kwiatów gdy go kupiłam. teraz zaczyna puszczać nowy pęd, ciekawe, czy zakwitnie... mam nadzieję, że tak.[/quote]

Sama bylam w szoku jak go zobaczylam :shock: :D dlatego mieszka teraz u mnie :wink: Kupilam go w centrum ogrodniczym :lol:

Kasiu, jeszcze musze popracowac nad zmniejszaniem zdjec. Ale to troche potrwa...

Ciesze sie ze Wam sie podoba ;:79
NL16
Pozdrawiam, Monia ;) --> Dzien bez kawy jest malo ciekawy...
Storczyki moni
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Moniu, już miałam pytać że "jak to, w centrum ogrodniczym MM :shock: :?: :!: " i spojrzałam na miejsce Twojego zamieszkania :roll: :lol: szczęściara, u mnie w centrum ogrodniczym dopiero niedawno pojawiły się inne storczyki niż najpopularniejsze hybrydy phalaenopsis...widziałam cambrie, oncidia i nawet raz sabotki :shock: ale MM to u nas chyba tylko na wystawie lub w internecie można nabyć.... :twisted:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Dziewczyny MM można trafić też na allegro. Całkiem niedawno widziałam. :D
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
Awatar użytkownika
moni;)
1000p
1000p
Posty: 1422
Od: 21 sty 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Post »

Asiu, to centrum to "Dehner". nie wiem czy w PL sa tez te sklepy :roll:
Jest w nich duzo fajnych kwiatow i przewaznie tam kupuje swoje storczyki, sa drozsze ale mysle ze bardziej zadbane, co nie znaczy ze markety omijam szerokim kolem :wink:
Ja teraz choruje na Sabotka :lol: i oczywiscie sa latwo tu dostepne, ale ostatnio juz limit kasowy wyczerpany...i M sie troche boczy :lol:
NL16
Pozdrawiam, Monia ;) --> Dzien bez kawy jest malo ciekawy...
Storczyki moni
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Moniu, nie spotkałam się z taką nazwą centrum ogrodniczego :roll:
W Twoim MM niesamowita jest ta ilość pędów :shock: już dorosła roślina, i zdrowa, pozytywnie zazdraszczam :wink:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
moni;)
1000p
1000p
Posty: 1422
Od: 21 sty 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Post »

AnnaL pisze:Dziewczyny MM można trafić też na allegro. Całkiem niedawno widziałam. :D
Tak, tak tez mozna tylko teraz trzeba uwazac na temperature. Na poczatku stycznia moja znajoma kupila tak MM i niestety facet nie zabezpieczyl go przed mroem i kwiatuszek dotarl zamarzniety :( Ale ona nie dala za wygrana i "bombardowala" faceta mailami. Okazalo sie, ze na wiosne dostanie nowego i pokryje on koszty wysylki :lol: Niby fajnie ale MM szkoda...
NL16
Pozdrawiam, Monia ;) --> Dzien bez kawy jest malo ciekawy...
Storczyki moni
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

moni;) pisze:piękny Mini mark. skąd wzięłaś takie cudo? mój miał 2 pędziki, w sumie 5 kwiatów gdy go kupiłam. teraz zaczyna puszczać nowy pęd, ciekawe, czy zakwitnie... mam nadzieję, że tak.
Sama bylam w szoku jak go zobaczylam :shock: :D dlatego mieszka teraz u mnie :wink: Kupilam go w centrum ogrodniczym :lol:

Kasiu, jeszcze musze popracowac nad zmniejszaniem zdjec. Ale to troche potrwa...

Ciesze się ze Wam się podoba ;:79[/quote]

MM w sklepie... zazdroszczę... u nas można kupić tylko na wystawie lub przez internet. mojego kupiłam na wystawie.
Storczykowo ja tak sobie myślę, że pod Twoją opieką to na pewno zakwitnie


nie wiem, czy zakwitnie. pędzik jest mały, rośnie dużo wolniej niż pęd zwykłego Phal. , ale mam nadzieję, że zakwitnie.
Awatar użytkownika
moni;)
1000p
1000p
Posty: 1422
Od: 21 sty 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Post »

Pikasiu co u Ciebie slychac, gdzieeee jeeestes ;:80
NL16
Pozdrawiam, Monia ;) --> Dzien bez kawy jest malo ciekawy...
Storczyki moni
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”