Moje hobby - storczyki

ODPOWIEDZ
gelatynka
200p
200p
Posty: 225
Od: 31 gru 2008, o 15:26

Moje hobby - storczyki

Post »

witam wszystkich:) od listopada systematycznie czytam to forum, gdyz wtedy zakupilam mojego pierwszego storczyka, tak sie w nim "zakochalam" ze trzy dno ozniej kupilam nastepnego, obecnie mam 5:) i trzy ktore kupilam do reanimacji po 5 zl w obi a oto moje cudeńka Obrazek Obrazek
gelka
gelatynka
200p
200p
Posty: 225
Od: 31 gru 2008, o 15:26

Post »

a tu nastepneObrazek
gelka
gelatynka
200p
200p
Posty: 225
Od: 31 gru 2008, o 15:26

Post »

i Obrazek
Obrazek
gelka
gelatynka
200p
200p
Posty: 225
Od: 31 gru 2008, o 15:26

Post »

i reanmowane
Obrazek
Obrazek
gelka
gelatynka
200p
200p
Posty: 225
Od: 31 gru 2008, o 15:26

Post »

i ostatni, ktory obecnie cos wypuszcza albo ped albo korzonek, pozniej wkleje zdjecie tego czegos:)
Obrazek
gelka
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

piękne masz te Phalaenopsisy... zwłaszcza białe. nie dziwię się, że je lubisz.
katarina1984
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 17 paź 2007, o 20:25
Lokalizacja: KRAKóW

Post »

Piękne hobby, najgorsze że jest jak narkotyk :) Najpierw jeden storczyk zawędruje do domu, a później każdego dnia myśli się o kolejnym :) Pozdrawiam
gelatynka
200p
200p
Posty: 225
Od: 31 gru 2008, o 15:26

Post »

te białe wygladaly tak przez prawie dwa miesiace, teraz ten z ciemnym srodkiem juz przekwitl zostal mu tylko jeden kwiatek, a ten caly bialy- szkoda mowic chyba jest chory tzn. jeden ped juz mu obcielam bo kwiatki mu przekwilty i zaczal ped usychac, a teraz dzieje sie to samo z drugim pedem i nie martwilo by mnie to gdyby nie to ze jeden lisc drugi od dolu czyli nie najstarszy zaczal zolknac a dzisiaj odpadl- sprawdzilam mu korzenie nie byly zle te najgorsze obcielam i zmienilam mu podloze martwie sie czy nie jest chory...będę go dalej obserwowala ale bardzo mi go szkoda byl taki piekny...
gelka
Awatar użytkownika
Agnieszka_73
200p
200p
Posty: 416
Od: 16 paź 2008, o 21:17
Lokalizacja: Białystok

Post »

Witaj :) Ratuj go, ratuj, myślę, że Ci się uda :) Zwłaszcza, że widać jakiś korzoneczek z chęcią do życia.. A kwitnące super! Powodzenia :)
To ja typ niepokorny :)
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Witaj Gelko :D przepiękne masz storczyki, mam nadzieję, że uda Ci się uratować Twoje choruszki, zawsze warto próbować, często się udaje. Niestety bywają też porażki, ale to są żywe roślinki i jedne dają radę inne są słabsze, więc nie należy się zniechęcać. Zyczę Ci aby udało się :)
Awatar użytkownika
deissy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1772
Od: 22 sie 2008, o 17:28
Lokalizacja: Nowa Brzeżnica/Dworszowice

Post »

Witaj Gelko.
Widzę ze byłyśmy w obi w tym samym czasie :lol: ja też tam zakupiłam trzy moje pierwsze storczyki po przekwitnięciu i też ,za 5zł sztuka.
To moje pierwsze storczyki ale nie mogę się doczekać kiedy zaczną kwitnąć.Jeden mi zrobił niespodziankę i zaczyna coś puszczać.Twoje wyglądają super szczególnie ten zielonkawy z ciemnym środkiem.Piękne są.Powodzonka z reanimowaniem ale wierze, że Ci pięknie zakwitną.
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Witaj :wink:
u Ciebie storczykomania wyjątkowo szybko postępuje :lol:
Białe i żółty przepiękne :P życzę powodzenia w reanimacji pozostałej trójki :!: [/b]
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
kasicqa
200p
200p
Posty: 290
Od: 1 gru 2008, o 17:35
Lokalizacja: białostockie

Post »

Witaj ;-)
i jak nie szaleć za tak cudnymi kwiatuszkami :D chyba u każdego z nas storczykowa choroba szybko postępuje. w moim przypadku żałuję że w miejscowych kwiaciarniach storczyki są baaardzo drogie i często zaniedbane a do sieciówki mam za daleko żeby zimą je transportować do domu.teraz każdą wyprawę po kwiatka muszę planować z dłuższym wyprzedzeniem.
trzymam kciuki za biedulki, ja też jednego reanimuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”