Storczyki Blondysi :)

Awatar użytkownika
Blondysia
200p
200p
Posty: 257
Od: 23 paź 2008, o 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Agito, masz rację. Jeszcze chwila a będzie trzeba użyć wazeliny z ukorzeniaczem. Mam ciczą nadzieję, że pęd kwiatowy mając dostęp do wody, jakiś czas będzie służył za podporę maluszkowi. Podobnie było z kwiatkami Violet. W połączeniu z roślinką nie chciały się rozwinąć do końca, ale gdy odcięłam pęd, to pięknie rozkwitły i stały w wazoniku bardzo długo.
Za jakiś czas wrzucę nową fotkę :)
Pozdrawiam! :)
życie pełne jest pasji...:) i urody:)
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Blondysiu, gratuluję, dochowalaś się potomka :lol:
ach jak mi się marzy keiki i możliwość oglądania rozwoju roślinki od samego początku :roll:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Blondysia
200p
200p
Posty: 257
Od: 23 paź 2008, o 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Właśnie owinęłam maluszka sphagnum. Zobaczymy, co z tego będzie- mam nadzieję, że śliczne małe korzonki :)
życie pełne jest pasji...:) i urody:)
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Post »

Brawo! Widać, że rośnie maleństwo! Cieszę się bardzo! Trzymam kciuki, by wypuścił piękne zdrowe korzonki!
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Witaj Blondysiu !
Blondysia pisze:Witam Was słonecznie ;:2
Pragnę pokazać Wam jak wygląda mój Ozyrysek /Phalaenopsis/

Obrazek

Maluszek rośnie jak na drożdżach ale roślina-matka całkowicie wyschła. Mam nadzieję, że zdąży wypuścić korzonki, by móc samodzielnie przeżyć.
Będę informowała na bieżąco ;)
Jak się ma maluszek :?: Czekam na dobre wieści...
Awatar użytkownika
Blondysia
200p
200p
Posty: 257
Od: 23 paź 2008, o 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Witam, mój Ozyrysek przechodzi teraz ciężkie chwile. Do niedawna wyglądał jak wyżej. Jednak po jakimś czasie pęd kwiatowy, na którym wyrósł zaczął pokrywać się pleśnią. Musiałam więc go odciąć bo i na nim zaczęła rosnąć pleśń. środkowy listek poczerniał i nie wyrósł. Jedno co pozwala mi wierzyć w to, że nadal ma szanse to to, że pojawiły się zalążki korzonków.
Teraz Ozyrysek wygląda tak.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jego największy liść jak widać schnie. Myślę, że oddaje swoje składniki odżywcze żeby reszta roślinki miała szansę. Staram się żeby miał umiarkowanie wilgotne podłoże, które przesycha- żeby znowu nie zatakowała go pleśń ale żeby również nie usechł.
Trzymajcie kciuki :)

Co do reszty moich kwiatków- ruch w doniczkach, że aż słychać jak korzonki rosną ;)

Biały Phalaenopsis Konstancja dochował się pięknego nowego pędu kwiatowego i odnogi od starego. Teraz się ścigają :)

Obrazek

Biedroneczka czeka na otwarcie kolejnych nowych pąków. Od początku kwitnie na tym samym pędzie.
Obrazek

Natomiast Violet, która miała ogromne problemy ze zdrówkiem po obcięciu pędu kwiatowego zaczęła wypuszczać nowe korzonki i nawet liście nabrały jędrności. Teraz są sztywne bez kompresów :) Jak widać rośnie jej nowy listek :)

Obrazek
życie pełne jest pasji...:) i urody:)
Awatar użytkownika
marlenka78
500p
500p
Posty: 548
Od: 7 maja 2009, o 20:38
Lokalizacja: Poludnie Niemiec przy granicy szwajcarskiej

Oncidium

Post »

Blondysia pisze:Jak go dostałam miał sporą wiechę kwiatków, niestety jeszcze więcej mszyc. Usiłowałam zbierać je ręcznie i truć ale nic nie pomogło. Obcięłam więc wiechę ale poniżej wypuścił widoczną na zdjęciu gałązkę :) To chyba po to żeby serce mi nie krwawiło gdy musiałam obciąć jego kwiatki. Obecne kwiatki są nawet większe od poprzednich :)
Jedynym zmartwieniem są dla mnie jego bulwy. Mimo, iż daję mu sporo czasu na napitek gdy moczę go w wiaderku, bulwy nadal są pomarszczone. Mają też czarne smugi. Mam jednak nadzieję, że to taka jego uroda :)
Obrazek Obrazek
Ja mam tez takiego storczyka i tez ma pomarszczone bulwy z czarnymi smugami,ale kwitl u mnie dosc dlugo dlatego mysle ze to chyba ich uroda taka.Miejmy nadzieje ze to nie choroba.Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

wątpię, by ten uschnięty keik przeżył.
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Blondysiu, jakieś życie jeszcze tli się w tym maleństwie. Niech sobie siedzi w tym sphagnum, w ciepełku otulony jak kołderką. Zawsze to jakieś doświadczenie. Zobaczymy jak się zachowa :)
Ale widzę, że masz inne sukcesy. "Ruch w doniczkach" - jak piszesz - dobrze wróży :)
Życzę Ci pięknych kwitnień.

Pozdrawiam cieplutko :)
Awatar użytkownika
Blondysia
200p
200p
Posty: 257
Od: 23 paź 2008, o 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Śliczne dzięki za życzenia Art, mimo kiepskich rokowań nadal trzymam kciuki za swoje maleństwo. To twarda sztuka :)
Pozdrawiam!
życie pełne jest pasji...:) i urody:)
Awatar użytkownika
Blondysia
200p
200p
Posty: 257
Od: 23 paź 2008, o 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Witajcie :)
Nadszedł czas żeby się pochwalić :)
To jest mój pierwszy samodzielnie wychodowany od podstaw pęd kwiatowy u Cambrii.


Obrazek

Nic wcześniej nie mówiłam, gdyż nie chciałam zapeszyć. Pojawił się z nienacka i zadziwił mnie ogromnie. Rośnie jak na drożdżach :)
Jak widać listki całe w harmonijkach ale roślinka daje radę :D Niektóre z moich Cambrii trochę przesuszyłam z powodu wcześniej opisywanych problemów z korzonkami (były śliskie i kruche) ale na szczęście powoli wracają do normy.
Najgorsze jest to, że zauważyłam ostatnio na liściach przędziorki ;:134 ;:214 ;:214 ;:214 ale już przetarłam liście, a przy najbliższej okazji potraktuję je Karate.
Pozdrawiam :)
życie pełne jest pasji...:) i urody:)
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Post »

Brawo! Musi się u Ciebie dobrze czuć! Już nie mogę doczekać się fotek jej kwiatków :)

Też mam Cambrię (z przeceny, po kwitnieniu) właśnie wywędrowała na balkon, na wczasy. marzy mi się, by zakwitła:) bardzo chcę zobaczyć jej kwiaty!
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Na przedziorki świetny jest Magus,zwalcza je w kazdym etapie ich rozwoju.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”