Storczyki jogi

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marcia0409
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 27 lis 2008, o 22:19
Lokalizacja: ostrów wielkopolski

Post »

oki rozumiem czosnek,ale pokrojony na kawałki czy wystarczy tylko jak ząbek jest obrany? Bo inaczej to chyba trzeba by się z domu na czas kwarantanny wyprowadzic.... ;:31

A to moje storczyki w czasie kwitnienia....

Obrazek

Obrazek
joga
50p
50p
Posty: 64
Od: 21 paź 2008, o 18:40
Lokalizacja: Tychy

Post »

Witaj Marcia
Storczyki przepiękne, bardzo dużo kwiatów. Jeśli chodzi o czosnek to myślę, że wystarczy tylko obrany i włożony do doniczki. Może ktoś bardziej doświadczony wypowie się w tej kwestii.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
marcia0409
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 27 lis 2008, o 22:19
Lokalizacja: ostrów wielkopolski

Post »

Dzisiaj wieczorkiem wreszcie się zdecydowałam...obrałam czosnek i rozpoczełam wojne z robalami :lol: żeby bardziej pocierpiały za kare że w ogóle odważyły się u mnie zagościc ;:14 to poczęstowałam je pokrojonym czosnkiem na drobne cieniutkie paseczki...niech mają pasudy za swoje i szybko mi stad uciekaja :!: ciekawe jak długo wytrzymają ,bo przyznam że nawet tak bardzo wcale zapachu nie czuc mimo, ze czosnek wylądował, :heja aż w 9 doniczkam,bo tyle liczy na razie oczywiście moja kolekcja :lol:

Zapraszam do mnie na forum na ploteczki i ;:40 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=18639

Pozdrawiam storczykowo :!:
joga
50p
50p
Posty: 64
Od: 21 paź 2008, o 18:40
Lokalizacja: Tychy

Post »

Witaj.
Przed chwilą byłam na Twoim wątku. Piękną masz kolekcję. Myślałam, ze zaczynasz przygodę ze storczykami a Ty już zbierasz je parę lat. Tylko pozazdrościć. Ten z netto jest przeuroczy, niepowtarzalny. Gratuluję
a-nia251
50p
50p
Posty: 83
Od: 14 lip 2008, o 09:21
Lokalizacja: Gniezno

Post »

Witaj, Joga:)
Robali to ziemiórki. Jeśli czosnek nie pomoże, poczytaj: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=9209.
Ja wytoczyłam na nie ciężką artylerię ;:163 w postaci Nomoltu i pomogło. A kwiatki nie ucierpiały. Warto mieć taki preparat w domu. U mnie zlikwidował także wełnowce.
Pozdrawiam :D
Ania
joga
50p
50p
Posty: 64
Od: 21 paź 2008, o 18:40
Lokalizacja: Tychy

Post »

Witajcie
Wczoraj kupiłam sobie cudeńko. Chyba Madzia i Storczykowa też mają tego storczyka. Na nalepce pisze Philadelphia.
Oto on
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Jest jeszcze jedna rzecz, którą mnie zachwycił. Ma dwa kwiatki z jednej łodyżki tak jakby przylepione do siebie
Widok z boku
Obrazek Obrazek
a tu widok kwiatka z góry
Obrazek
i z dołu
Obrazek
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

piękny!!! ja też takiego mam, ale mój miał tylko 4 kwiatki gdy go kupiłam. gdzie go kupiłaś? jaką ma rozpiętość liści? mój ma 30 cm rozpiętości, ale zwykle one są mniejsze... i też ma takie cudne kropki.
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Prześliczny Twój zakup, taki delikatny , subtelny kolorek, :D
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Śliczny, a czy on ma kropkowane liście, czy mi się wydaje i czy to prawdziwa nazwa?
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

tak, on ma kropkowane liście. też taki mam. one są cudne nawet, jak nie kwitną, bo te liście mają przepiękne. mam jeszcze 2 z listkami w kropki, ale tamte mają małe kropeczki, a ten ma duże. a nazwa nie wiem,czy jest prawdziwa. mój był kupiony bez nazwy. ale one są piękne i niezwykłe. ładne liście i kwiaty też ciekawe. mają inną warżkę niż zwykłe Phal.
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

No właśnie, one są takie oryginalne w wyglądzie. Ciekawe czy długo kwitną?
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

mój nie kwitł bardzo długo, ale ja go kupiłam w pełni kwitnienia, nie miał pąków, tylko 4 rozwinięte kwiaty. ale te listki ma cudne... ja takiego chciałam przede wszystkim ze względu na liście.
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Dopytuje o niego, bo widziałam ich sporą grupkę ostatnio w OBI i mocno zastanawiałam się ,czy kupić tego Phalaenopsis, czy jednak sabotki. na razie wygrały sabotki, bo ich wcale nie miałam, a już kilka phalaenopsis mam. Teraz pewnie i na tego się skuszę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”