Storczyki jogi

ODPOWIEDZ
joga
50p
50p
Posty: 64
Od: 21 paź 2008, o 18:40
Lokalizacja: Tychy

Post »

Witajcie
Mam problem. 05.03.2009 r. kupiłam storczyka i wyglądał tak
Obrazek
Po jakimś czasie kwiatki zaczęły opadać a ja zauważyłam w doniczce coś podobnego do glonów i tak to wygląda
Obrazek Obrazek
Do tego wszystkiego liście trochę oklapły i wydaje mi się, że storczyk trochę zmarniał. Jeszcze go nie podlewałam. Zastanawiam się, czy go nie przesadzić. Proszę poradźcie co robić?
Teraz storczyk wygląda tak
Obrazek
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Joga twój kwiatuszek nie wygląda na moje oko źle. Z pewnością trzeba sprawdzić stan korzeni w środku, ale... nie robiłabym tego na sucho, taka operacja w tej chwili grozi połamaniem korzonków. Storczyk wygląda na mocno przesuszony i wymagający natychmiastowego podlania. Dopiero po tym, jeżeli będziesz miała dalej obiekcje, sprawdzić korzonki. Wybić roślinkę z doniczki na dłoń, sprawdzić korzonki, ewentualnie usunąć ich martwe części. To, że ma mniej kwiatów, może także oznaczać jego przekwitanie. Nie wiesz, ile czasu kwitł, zanim trafił do ciebie.
joga
50p
50p
Posty: 64
Od: 21 paź 2008, o 18:40
Lokalizacja: Tychy

Post »

Dziękuję za pomoc. Jutro go podleję i zobaczymy co dalej ;]
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Phalaenopsis jest ładny. podlej go, może odżyje. kwiaty mogły przekwitnąć, bo może już przyszedł ich czas. a glony w paru też mam, ale nic im się nie dzieje. już je takie kupiłam.
joga
50p
50p
Posty: 64
Od: 21 paź 2008, o 18:40
Lokalizacja: Tychy

Post »

To mnie trochę uspokoiłaś bo myślałam, że to od glonów. Mam 10 storczyków i dopiero tego mam z glonami, może dlatego nie zauważyłam że ma sucho bo ciągle widziałam zielone.
Dziękuję za dobre rady.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”