Orchidea

ODPOWIEDZ
jolcia.
50p
50p
Posty: 60
Od: 4 paź 2008, o 14:20
Lokalizacja: Austria

Post »

Witaj Storczykowa.
Jasne zgadzam sie ale ty kiedys tez zaczynalas jak każdy zreszta.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

jolcia. pisze:Witaj Storczykowa.
Jasne zgadzam się ale ty kiedys tez zaczynalas jak każdy zreszta.
no, kiedyś zaczynałam. pierwszą Vandę kupiłam 3 lata temu. obecnie mam 4 Vandy, ale kilka mi zdechło w międzyczasie. w tym roku 2 padły od deszczówki. z dnia na dzień ich korzenie uschły... a to były bardzo zdrowe, ładne Vandy... od tego czasu deszczówki nie używam i pozostałe Vandy żyją.
jolcia.
50p
50p
Posty: 60
Od: 4 paź 2008, o 14:20
Lokalizacja: Austria

Post »

Moj bialy Phal. przekwita :( zostaly mu trzy oklapniete kwiaty do rana pewnie nie zostanie nic.
A taki byl piekny.
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Jolu nic się nie martw chwilkę odpocznie i znowu Ci zakwitnie. A wtedy będzie jeszcze większa radość, bo własne kwitnienia naprawdę najbardziej cieszą
jolcia.
50p
50p
Posty: 60
Od: 4 paź 2008, o 14:20
Lokalizacja: Austria

Post »

Agnessmasz z pewnosia calkowita racje :D
I to wlasnie podbudowuje mnie ,mino obaw jak to dalej bedzie:)
Pozdrawiam
jolcia.
50p
50p
Posty: 60
Od: 4 paź 2008, o 14:20
Lokalizacja: Austria

Post »

Moja pieknosc zostala lysa :(
Zauwazylam ze powoli zolknie jej ped tak a propos kiedy sie go obcina??
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Obetnij jak najniżej jak żżółknie całkiem, a jak żżółknie tylko część, to na granicy zielonego i suchego. Piękne masz te storczyki, zwłaszcza takiego bielutkiego chciałabym mieć, ale u nas nie widziałam. A w tubie też mi się podoba, bardzo to efektowne, można zostawić i poobserwować czy się dobrze ma.
Te robaczki, to podejrzewam że skoczogonki- obejrzyj zdjęcia w internecie i poczytaj o nich, są chyba najpopularniejsze, a siedzą w wilgotnym podłożu, więc jak trochę przesuszysz to Ci się nie będą tak lęgły. W umiarkowanych ilościach nie robią krzywdy roślinie.
Obejrzyj te swoje przez jakąś lupę, zwłaszcza obejrzyj dobrze wodę po namaczaniu, bo wszelkie robactwo wypływa z wodą przy wyjęciu doniczki.
Powodzenia!
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
jolcia.
50p
50p
Posty: 60
Od: 4 paź 2008, o 14:20
Lokalizacja: Austria

Post »

Jutro zamiezam zmienic podloze mojej sniezynce moj wielki dzien będę to pierwszy raz robila.
Moze mi ktos podpowiedziec jaka woda mam korzenie obmyc czy to ma byc tez przegotowana jak do podlewania ??
A nastepnie je wysuszyc -tak gdzies czytalam,nie wsadzac odrazu do podloza.
aha jeszcze podloze najlepiej wyprazyc w piekarniku,jak dlugo i na ilu stopniach?
Sorki ze tyle mam niejasnien i sie nieznam ale jestem poczatkujaca i jeszcze tego nie robilam a niechce zebymi mi sie cos przydazylo nieciekawego.
Dzięki :)
jolcia.
50p
50p
Posty: 60
Od: 4 paź 2008, o 14:20
Lokalizacja: Austria

Post »

Jak sie ju za niego zabiore to co mam np zrobic z kozeniami ?Jak beda podejzewam miekkie to sie je wycina i posypac cynamonem??
jolcia.
50p
50p
Posty: 60
Od: 4 paź 2008, o 14:20
Lokalizacja: Austria

Post »

zrobilam zdjecia kozeni jak juz wyciagnelam ja z doniczki moze ktos ocenic bylo pare takich jakby zgnitych to je wycielam ale naszczescie tylko pare :) Obrazek Obrazek Obrazek
x_o-n
1000p
1000p
Posty: 1203
Od: 5 maja 2008, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Korzenie są w porządku.
jolcia.
50p
50p
Posty: 60
Od: 4 paź 2008, o 14:20
Lokalizacja: Austria

Post »

A teraz cos dla pocieszenia oczu jak obiecalam bylaw w sklepie i porobilam pare zdjec Wandy :D Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Czyz nie sa przecudowne :shock:
jolcia.
50p
50p
Posty: 60
Od: 4 paź 2008, o 14:20
Lokalizacja: Austria

Post »

Dziekuje Asiu :D
To ide zaraz wsadzic zpowrotem do podloza ktore wczesniej wyprarzylam w piekarniku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”