Orchidea

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Jolu, nie przejmuj się pąkami, to norma, że opadają, to naprawdę bardzo częste po przyniesieniu do domu. Inne warunki u hodowcy, inne w transporcie, jeszcze inne w kwiaciarni i kolejne u Ciebie. Chwilkę odpocznie, przyzwyczai się do Twoich warunków i wypuści nowe pączki. Teraz jest świetny okres dla storczyków, rosną jak szalone. Nowe przyrosty, przedłużanie pędów kwiatowych, pąki. Zobaczysz jaka to radość kiedy pojawią się TWOJE pąki :D
jolcia.
50p
50p
Posty: 60
Od: 4 paź 2008, o 14:20
Lokalizacja: Austria

Post »

Dzisiaj rano podlalam moje szczescia tz.tak jak trzeba moczylam je przegotowana woda itd.
Po przyjsciu z pracy ogladnelam je i w jednej z doniczek zauwazylam mikroskopijne robaczki:shock:
nie wiem co mam robic??:cry:
Ich nie ma tak duzo ale chyba musze cos zadzialac jak myslicie. Za jakis czas znowu patrzylam i juz ich nie widzialam ale z moim sokolim wzrokiem to nie bylo żadne przewidzenie.
Jak ktos wie cos na ten temat prosze o pomoc.
Serdecznie dziekuje Jola
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Miałam kiedyś takie maciupeńkie w jednej z doniczek. Wyjęłam storczyka, wymyłam korzenie, wyszorowałam i wyparzyłam doniczkę i wymieniłam podłoże. Nie wiem, co to było, bo strasznie maleńkie.
jolcia.
50p
50p
Posty: 60
Od: 4 paź 2008, o 14:20
Lokalizacja: Austria

Post »

To u mnie musi byc to samo jest wielkosci mikroskopijnej jak malenka kropka.
Chyba będę musiala tez podloze zmienic ,a duzo tego mialas w doniczce??
jolcia.
50p
50p
Posty: 60
Od: 4 paź 2008, o 14:20
Lokalizacja: Austria

Post »

Dziekuje Ci Wandziu :)
Orchideomaniak
500p
500p
Posty: 981
Od: 19 sie 2008, o 21:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Niestety tego Phalaenopsisa w tubie trzeba za każdym podlewaniem wyjmować ze szkła. U mnie rósł dobrze od sierpnia w tym szkle, nic mu nie było, rósł mu nowy liść, korzenie mają się świetnie, bo ostatnio go wyjmowałem z doniczki żeby głebiej osadzić, ponieważ przekwitł i uschł mu pęd, to ze względu na wygodę wyjąłem go ze szklanej tuby, ale jak zakwitnie ponownie to na 100% wróci do tuby, bo to pieknie wyglada i niczemu nie szkodzi :)
jolcia.
50p
50p
Posty: 60
Od: 4 paź 2008, o 14:20
Lokalizacja: Austria

Post »

Jak wymylas korzenie?? Normalnie woda z kranu czy przegotowana??
A nie przeszkadza to w jakim czasie sie go przesadza(zmienia podloze) moj jest juz calkiem rozkwitniety.
Ale mam problem, niechce nic zle zrobic stad takie "g" pytania.
jolcia.
50p
50p
Posty: 60
Od: 4 paź 2008, o 14:20
Lokalizacja: Austria

Post »

Witaj Dawidzie

Ja dzisiaj wlasnie podlewalam i tak samo wrocil z powrotem do szkla mi to w niczym nie przeszkadza i jakos bez problemu sobie poradzilam. :)
Orchideomaniak
500p
500p
Posty: 981
Od: 19 sie 2008, o 21:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

U mnie było trochę ciekawiej, bo nie trzymał się zbyt dobrze w doniczce i w ten sposób jak go wyjmowałem, to coraz bardziej z doniczki wychodził, wiec już teraz go przesadziłem i czekam niecierpliwie aż zakwitnie. Zapomniałem napisać śliczne masz storczyki, a ten w szkle to mój faworyt :)
jolcia.
50p
50p
Posty: 60
Od: 4 paź 2008, o 14:20
Lokalizacja: Austria

Post »

Dzisiaj bylam w sklepie i gosciowa powiedziala mi ze jezeli mi kwitnie orchidea to nie powinnam jej zmieniac podloza(objasnie ze wzgledu na te robaki) kupilam jakies tabletki sama juz nie wiem co mam robic??
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Jolciu, powiem ci, ze większość tych głupich babsztyli zatrudnionych w kwiaciarniach i stoiskach z kwiatami, to najchętniej bym przynajmniej oskubała z owłosienia. Szkody przez nie wyrządzone roślinom są niewyobrażalne. W kwiaciarniach, do których najczęściej wstępuję, to tam zatrudnione damesy mnie pytają o wymagania pewnych sprowadzonych i sprzedawanych okazów. Mimo to, kilka dni temu o malo nie zeszłam na zawał, gdy zobaczyłam, że panienka leje wodą hurtowo, po wszystkich kwiatach, nie bacząc na ich pochodzenie i wymagania, w tym i na storczyki. Tak potraktowane i zalane kupują potem osoby nie zorientowane. O "radach"w kwestii hodowania wole zamilczeć, bo to kompromitacja dla właścicieli kwiaciarni.
jolcia.
50p
50p
Posty: 60
Od: 4 paź 2008, o 14:20
Lokalizacja: Austria

Post »

Ach zapomnialam widzialam dzisiaj po raz pierwszy vande jest przesliczna ale cos boje sie kupic (byla droga ponad 50 EU a ja nie mam zadnego doswiadczenia) ponoc jest ciezka w utrzymaniu??
Mialam zrobic zdjecie ale nie mialam przy sobie aparatu byla taka wielka gdzies 60 cm niesamowita, normalnie nie chcialam z tamtad odejsc. Nastepnym razem jak jeszcze bedzie obiecuje zrobic zdjecie.
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Jolciu, przyjmij zasadę, ze roślina, to tak samo żywa istota, jak ty. Nigdy nie kupuj rośliny dla kaprysu i której nie jesteś w stanie zapewnić warunków do egzystencji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”