Orchidea

ODPOWIEDZ
jolcia.
50p
50p
Posty: 60
Od: 4 paź 2008, o 14:20
Lokalizacja: Austria

Orchidea

Post »

Witam Was goraco.
Przed trzema tygodniami dostalam biala orchidee jest to moja pierwsza i nie wiem zadardzo co robic jak ja pielegnowac.
Po tygodniu podlalam ja kranowka i wydaje mi sie byl to blad bo ostatnio zauwazylam ze paczki zmieniaja kolor na taki zoltawy,wygladaja jakby usychaly i po czasie odpadaja !
aha stoi ona na meblach w jasnym pokoju i mam ja wsadzona dodatkowo w ozdobnej doniczce nie wiem czy to dobry pomysl ale taka ja dostalam ??
Prosze o rade
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Jeśli możesz to daj zdjęcie, albo napisz, czy ma szerokie nisko umiejscowione liście, czy raczej wąskie,i opisz kwiaty, może będzie się można domyślić, co masz. Moim skromnym zdaniem jednorazowe podlanie kranówką na pewno jej nie zaszkodziło, to raczej efekt transportu z miejsca zakupu do Ciebie. Mnie się to zdarza przy nowych nabytkach- niestety część pąków opada. Bez określenia nazwy storczyka raczej trudno podać receptę na prawidłową pielęgnację.
x_o-n
1000p
1000p
Posty: 1203
Od: 5 maja 2008, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Jolu musisz nam napisac co to za Orchidea.Wydaje mi się że masz Phalaenopsisa. Pąki mogą zżółknąc bo storczyk się aklimatyzuje. Zostały mu zmienione warunki i on to "odchorowuje". To nie jest na pewno wina jednorazowego podlanie. Podlewaj raz na tydzień a nawet rzadziej gdy korzenie zrobią się srebrzyste. Podlewaj wkładając doniczkę ze storczykiem do miski wypełnionej wodą (nie kranówą) na ok. 30 minut.
To co napisałam dotyczy Phalaenopsisa. Jeżeli nie wiesz jak Twój storczyk sie nazywa wstaw jego zdjęcie. Pomożemy.
jolcia.
50p
50p
Posty: 60
Od: 4 paź 2008, o 14:20
Lokalizacja: Austria

Post »

Dziekuje wam z calego serca za tak szybka odpowiedz.
Postaram sie wyslac jak mi sie uda Obrazek
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

tak, to Phalaenopsis. pąki żółkną gdy storczk się aklimatyzuje. nie podlewaj go już kranówą. jak masz możliwość, ustaw go na oknie.
jolcia.
50p
50p
Posty: 60
Od: 4 paź 2008, o 14:20
Lokalizacja: Austria

Post »

Moje drogie jak widzicie na zdjeciu na koncach nie ma ani jednego paczka :(
a jeszcze przed tygodniem mial i to jest po prostu dla mnie przerazajace. Obrazek



I to ze jest w takiej doniczce nic nie przeszkadza ?
A co mam zrobic jak on potrzebuje wilgoci?



Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Phalaenopsis piękny, a opadanie pączków jest czymś normalnym po zmianie stanowiska. a storczyk raczej nie lubi być w osłonce, bo wtedy łatwo o przelanie i do tego nie ma jak obserwować korzeni, a to bardzo ważne w uprawie Phalaenopsisów i dlatego są posadzone w przeźroczystych doniczkach.
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Piękny storczyk :) Rozumiem, że się o niego martwisz, każdy z nas to przechodził przy swoim pierwszym okazie ;) Musisz czytać jak najwięcej, by wiedzieć jak mu nie zaszkodzić.. Jest tu na forum nawet taki wątek, poszukaj. Z resztą każdy wątek o storczykach jest kopalnią wiedzy o tych roślinkach.
Życzę powodzenia, niech kwitnie pięknie jak najdłużej :)
x_o-n
1000p
1000p
Posty: 1203
Od: 5 maja 2008, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Jolu napisałam wyżej jak powinno się podlewac storczyka. Nie używaj wody z kranu, najlepiej deszczówkę lub przefiltorwaną bądź destylowaną. Ale przegotowana odstała też jest dobra. Jeżeli chcesz używac nawozu to do każdego podlewania lej 1/4 dawki zalecanej przez producenta, a co czwarte podlewanie nie używaj nawozu.
Powodzenia w uprawie Twojego storczyka - jest piękny :)
jolcia.
50p
50p
Posty: 60
Od: 4 paź 2008, o 14:20
Lokalizacja: Austria

Post »

Witam i dziekuje za rady :D
Mam nadzieje ze wszystko bedzie ok z moim storczykiem.
Jak odrozniacie czy to rodzaj meski czy zenski?? :shock:
Jak rozpoznac kiedy go podlac czy po prostu co tydzien i kiedy rano czy wieczorem ma to jakies znaczenie?
Mam go wyciagnac z tej ozdobnej doniczki wyglada w niej tak uroczo :wink:
Buziaczki :)
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

jolcia. pisze:Witam i dziekuje za rady :D
Mam nadzieje ze wszystko bedzie ok z moim storczykiem.
Jak odrozniacie czy to rodzaj meski czy zenski?? :shock:
Jak rozpoznac kiedy go podlac czy po prostu co tydzien i kiedy rano czy wieczorem ma to jakies znaczenie?
Mam go wyciagnac z tej ozdobnej doniczki wyglada w niej tak uroczo :wink:
Buziaczki :)
w osłonkach wyglądają ładnie, ale w uprawie Phalaenopsisa bardzo ważna jest obserwacja korzeni.
podlewa się go gdy na ściankach doniczki nie ma rosy a korzenie są srebrnoszare. jak są zielone, to znaczy, że ma mokro. ja podlewam gdzieś tak raz na 10-12 dni.
x_o-n
1000p
1000p
Posty: 1203
Od: 5 maja 2008, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Jola podlewa się z rana. Albo przed południem. Unika się podlewania pod wieczór, żeby storczyk nie stał w nocy w wodzie, która ścieknie po podlaniu.
W storczkach nie rozpoznajemy czy to osobnik żeński czy męski.
Z osłonki nie musisz go wyciągac, chyba że coś zacznie się dziac z korzeniami. No i oczywiście do podlania.
jolcia.
50p
50p
Posty: 60
Od: 4 paź 2008, o 14:20
Lokalizacja: Austria

Post »

Nie macie pojecia jak sie ciesze ze znalazlam tak superowa strone.
Pozdrawiam Was goraco i zycze udanej uprawy storczykow.
;:114
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”