Storczyki - Galeria Gosi

ODPOWIEDZ
misiak4
50p
50p
Posty: 64
Od: 3 maja 2008, o 11:04
Lokalizacja: polska

Post »

witam :)
ja też go przestawiałam właśnie na okno wschodnie, jest tam zdecydowanie chłodniej będę go obserwować tak jak piszesz i zobaczę co wyrośnie, właśnie przekwitł mi drugi kwiatuszek
pozdrawiam Gosia
Awatar użytkownika
Iwcia&Patyrek
500p
500p
Posty: 770
Od: 5 sie 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Cudne storczyki. Najbardziej podobają mi się te z plamkami. :)
do szczęscia dużo nie potrzeba
Iwcia&Patyrek zapraszają
misiak4
50p
50p
Posty: 64
Od: 3 maja 2008, o 11:04
Lokalizacja: polska

Post »

witam was, chciałam zapytać od czego się tak dzieję że jak storczyk buduje nowe pączki i są już spore to schną robią się czerwone i pomarszczone czego to sa objawy? staram sie jako moge a one najpierw rosną a potem więdną :(:(:(
Awatar użytkownika
menia
500p
500p
Posty: 778
Od: 30 lip 2008, o 21:36
Lokalizacja: MAKÓW MAZ

Post »

Gosiu ja mam to samo i też nie wiem. Może mają u mnie za zimno, bo stoją na parapecie a ja nie mam grzejników?, a może to coś innego?.Nie wiem ,ale wiem jak jest wtedy smutno:(
volcowitch
ZBANOWANY
Posty: 748
Od: 8 lip 2008, o 13:03

Post »

WILGOTNOŚĆ... jak nie masz nawilżacza w mieszkaniu to masz maksimum 30-35% wilgotności (poniżej 25% zaczynają więdnąć i liście), a by kwiaty się utrzymywały i prawidłowo rosły u falków wymagane jest minimum 45%, a dobrze jest jak jest 60%.

Radzę zmierzyć higrometrem wilgotność.
Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Zrzucanie pąków to niekoniecznie tylko kwestia zbyt niskiej wilgotności. Sądzę, że brak światła, z którym mamy do czynienia o tej porze roku, ma też znaczący wpływ na to niemiłe dla nas zjawisko :x Oczywiście jeszcze niska temperatura np. w przypadku otwierania lub rozszczelniania okien, przyczynia się do zrzucania pączków. Zima to nie jest najlepszy czas dla storczyków :cry: Na szczęście już niedługio wiosna ;:2 i wszystko wróci do normy :)
misiak4
50p
50p
Posty: 64
Od: 3 maja 2008, o 11:04
Lokalizacja: polska

Post »

u mnie w pokoju okno jest rozszczelnione cały czas żeby temperatura była odpowiednia tzn ok 20 st Ca wilgotność ok 35% a jakie warunki są optymalne dla storczyków zimą?
volcowitch
ZBANOWANY
Posty: 748
Od: 8 lip 2008, o 13:03

Post »

Mamba pisze:Zrzucanie pąków to niekoniecznie tylko kwestia zbyt niskiej wilgotności. Sądzę, że brak światła, z którym mamy do czynienia o tej porze roku, ma też znaczący wpływ na to niemiłe dla nas zjawisko :x Oczywiście jeszcze niska temperatura np. w przypadku otwierania lub rozszczelniania okien, przyczynia się do zrzucania pączków. Zima to nie jest najlepszy czas dla storczyków :cry: Na szczęście już niedługio wiosna ;:2 i wszystko wróci do normy :)
Owszem z tym światłem. Pani Brigitte Goede w swojej książce o storczykach na stronie 147 dokładnie, krótko i zwięźle mówi o tym że główną przyczyną zrzucania pąków przez phalaenopsisy zimą jest brak wystarczającej ilości światla.

Lecz z doświadczenia wiem doskonale, że wilgotność potrafi zdziałać cuda przy tym samym poziomie światła.

A przeciągi i rozszczelnienie okna to wielka zmora. Powietrze mroźne, suche i tylko sieje zamęt.
misiak4 pisze:u mnie w pokoju okno jest rozszczelnione cały czas żeby temperatura była odpowiednia tzn ok 20 st Ca wilgotność ok 35% a jakie warunki są optymalne dla storczyków zimą?
Zależy od:

- Gatunku storczyka
- Fazy jego wzrostu lub fazy jego spoczynku (może rosnąć inaczej niż "terminaż książkowej hodowli" podaje)

Także nie pytałbym o porę roku, a stadium rozwoju rośliny no i najważniejsze jakiej rosliny konkretnie.
misiak4
50p
50p
Posty: 64
Od: 3 maja 2008, o 11:04
Lokalizacja: polska

Post »

hmm no właśnie moje storczyki stoją wszystkie razem, w tym momencie kwitnie 5 a 9 jets po kwitnieniu mniej więcej miesiąc, są to młode rośliny najstarszy kupiłam w maju 2008 r
misiak4
50p
50p
Posty: 64
Od: 3 maja 2008, o 11:04
Lokalizacja: polska

Post »

Mój ostatni storczyk to prezent na mikołaja trochę przegapiłam się i późno wstawiam fotki ale lepiej teraz niż w ogóle Obrazek


storczyk biały w małe różowe kropeczki kwitnie u mnie od połowy maja ubiegłego roku, i kwiaty ma non stop, te co uschły to w między czasie budowały sie nowe i cały czas kwiaty są

A ja poluję na razie na jeden konkretny okaz mianowicie żółty z czerwoną warżką, ale trudno spotkać :( niestety
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Gosiu, śliczny ten ,Mikołajkowy' prezent, a swojego wymarzeńca na pewno wkrótce trafisz, teraz wiosną będzie może więcej okazji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”