Storczyki - Galeria Gosi

ODPOWIEDZ
misiak4
50p
50p
Posty: 64
Od: 3 maja 2008, o 11:04
Lokalizacja: polska

Post »

mam jeszcze tego ktory kupiony był przekwitły oto zakwitł chociaż nie wiem czemu ale opadło mu 7 pączków i są tylko 3 kwiaty :) cały czas stał w domu
a o to i on
Obrazek Obrazek
misiak4
50p
50p
Posty: 64
Od: 3 maja 2008, o 11:04
Lokalizacja: polska

Post »

Storczyk Paphiopedilum -zakupiłam tego właśnie storczyka, jutro wkleję fotki jeśli macie jakieś doświadczenia o jego uprawie proszę o rady bo bardzo mi sie podoba ale boje się o niego w moich rękach, nie chciałabym go stracić :)
misiak4
50p
50p
Posty: 64
Od: 3 maja 2008, o 11:04
Lokalizacja: polska

Post »

Oto moj storczyk proszę o jakieś rady w uprawie, bo jest sliczny i chciałabym się nim cieszyć jak najdłużej :)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

bardzo ładne Paphiopedilum, ale niestety nie mam doświadczenia w ich uprawie, te storczyki nigdy nie chciały u mnie rosnąć i kwitnąć.
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Co do uprawy sabotków to ja też do tej pory nie miałam o niej pojęcia, ale już trochę mam, bo w ciągu miesiąca dorobiłam się 5 szt. Problem polega na tym, czy one są z klimatu umiarkowanego, czy ciepłego. Ja podejrzewam, że moje są z umiarkowanego, więc wymagają miejsc lekko ocienionych , szczególnie latem i niezbyt wysokich temperatur, max.20stopni w dzień, w nocy ok.14 stopni. U mnie stoją obecnie po wschodniej stronie i blisko szyby, tam jest najchłodniej, latem muszę je przestawić na zachodnie okno albo północne.Podobno podlewa się je trochę obficiej niż Phalaenopsis. Latem, gdy rosną- obficie, gdy kwitną- to okres zimy, znacznie mniej podlewania. No i lubią zasilanie wapniem, mogą być skorupki jaj lub specjalne muszelki. Moje na razie jeszcze żyją, więc zobaczymy jak to z nimi bedzie dalej.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

mi się zostało tylko jedno, ale już bardzo marne i pewnie uschnie... mam go ponad 2 lata, ani razu nie powtórzyło kwitnienie. teraz już wiem, że to nie storczyki na moje warunki, ale wtedy, gdy go kupowałam, jeszcze nie wiedziałam. niektóre Paph. są bardzo ładne (bardzo podoba mi się Paph. bellatulum, takie białe w czarne kropki, widziałam kiedyś takie na żywo, było super i do tego miało liście w kratkę).
misiak4
50p
50p
Posty: 64
Od: 3 maja 2008, o 11:04
Lokalizacja: polska

Post »

mam nadzieję że nie będzie tak źle i może jakimś cudem się uda :)
a oto nowy nabytek
Obrazek Obrazek


jak Wam sie podoba nowy nabytek?
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

piękny jest. też mam takiego, puszcza pędzik.
Awatar użytkownika
Agar
500p
500p
Posty: 656
Od: 16 lis 2007, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Post »

Śliczniutki ten nowy nabytek, a z tego żółciutkiego też prawdziwy piękniś :P
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Bardzo ciekawy ten nowy nabytek. Co do opadania pąków właśnie gdzieś przeczytałam, że powodem może być zbyt wysoka temperatura w pomieszczeniu, albo powiew zimnego powietrza przy wietrzeniu pomieszczenia.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

śnieżka pisze:Bardzo ciekawy ten nowy nabytek. Co do opadania pąków właśnie gdzieś przeczytałam, że powodem może być zbyt wysoka temperatura w pomieszczeniu, albo powiew zimnego powietrza przy wietrzeniu pomieszczenia.
u mnie odpadają po przyniesieniu do domu, bez względu na porę roku. te rzeczy co wymieniłaś raczej nie. pokoju nigdy nie wietrzę (zwłaszcza w zimę), nie jest też bardzo gorąco.
ale podobno pąki mogą opadać też, jak w pobliżu storczyków leżą jakieś owoce.
misiak4
50p
50p
Posty: 64
Od: 3 maja 2008, o 11:04
Lokalizacja: polska

Post »

właśnie też wyczytałam ostatnio że owoce warzywa i przekwitające kwiaty wydzielają etylen, który nie służy storczykom ja mam je wszystkie razem i rzeczywiscie zauważyłam że sie kwitną tak długo jak ten pierwszy który był długo sam a potem z drugim tylko.znacznie szybciej opadają mi kwiaty a owoców w tym pokoju nie ma i zastanawiam się czy to nie wynik tego że jedne kwitną drugie opadają a dodam jeszcze że mojego chłopaka stoi jeden kupiony ok 20 maja tego roku i nie było chwili żeby nie kwitł, co przekwita to pojawia się już nowe pączki teraz ma 3 nowe duże kwiaty i tworzy sobie już widać że 3 pączki ale może może... ;) a czy jest jakiś sposób żebny storczyk chciał utworzyć keiki?? mam ich chyba 14 i nic :(
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

są sposoby, żeby pobudzić storczyka do wytworzenia keiki, ale ja ich nigdy nie próbowałam i nie zamierzam. na moim pierwszymstorczyku kilka lat temu wyrosły keiki, ale storczyk był słaby, stracił korzenie przez nawóz i kilka miesięcy po puszczeniu keików całkiem usechł. może u was się keiki udają, mi wyrosły same z siebie i się nie udały. gdzieś czytałam, że węzły na pędzie można owinąć wilgotnym mchem lub czymś tam posmarować, ale nie wiem, czym...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”