Storczyki - Galeria Gosi

ODPOWIEDZ
misiak4
50p
50p
Posty: 64
Od: 3 maja 2008, o 11:04
Lokalizacja: polska

Storczyki - Galeria Gosi

Post »

Witam mam bardzo ważne pytania dotyczące storczyków, otóż mam jednego który niedawno przekwitł ma nowy liść nowe korzonki które widać gołym okiem ale ma też jakieś takie małe muszki które chodzą mu po korzonkach czy ktoś może wie jak to zwalczyć? nie mam za bardzo jak zrobić fotki takiego robaczka bo jest on mały i czarny. pomóżcie proszę. a korzonki ma chyba w dobrej formie natomiast mam 4 nowe nabytki i 1przekwitły też nowy. i u 3 z nich występuje pleśń na korzonkach, nie są zalane bo tylko raz je skropiłam a kupiłam je w tamtym tygodniu, nie wiem czemu tak się dzieje są kwitnące śliczne a tu pleśń czy może to być z braku światła albo z zimna?? postaram się wkleić zdjęcia tych korzonków poradźcie proszę bo już od zmysłów odchodzę co robić z nimi. ;(
a ten ostatni nabytek mam jeszcze jedno pytanie bo dużą część korzonków ma poza doniczkom i też nie wiem czy tak go zostawić czy jak przekwitnie to go przesadzić czekam na rady, postaram się na bieżąco wklejać zdjęcia moich storczyków oraz "naszych" problemów Smile Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
misiak4
50p
50p
Posty: 64
Od: 3 maja 2008, o 11:04
Lokalizacja: polska

Wystajace korzonki

Post »

Obrazek Obrazek

A to żeby oko pocieszyć!! :):) Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Co do muszek, to są to z pewnością ziemiórki. Powtykaj w doniczki ząbki czosnku. On je odstrasza.
Storczyki mają korzenie napowietrzne i jest to normalne. Nie ruszaj ich.
Co do pleśni, to radziła bym wymienić podłoże. Storczyk musiał być zbyt często podlewany.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

super storczyki!! ten pierwszy, biały w bordowe kropki podobny trochę do mojego. śliczny. inne też. najbardziej mi się podoba ten biały z fioletowymi mazami na brzegach, ten na tej dużej fotce. marzy mi się taki, ale jak na złość nie umiem spotkać ://///////
misiak4
50p
50p
Posty: 64
Od: 3 maja 2008, o 11:04
Lokalizacja: polska

Post »

a powiem szczerze ze ja tez takiego nigdzie nie widziałam,. ale pracuje w domu handlowym, w którym sie mieści też Tesco i tak taki dostałam ale akurat był wyniesiony z zaplecza także możliwe że to jedyny egzeplarz w tej dostawie był ciesze sie że sie podoba aby tylko jeszcze zdrowo rósł :) wstawię później inne fotki :)
marta83
100p
100p
Posty: 160
Od: 23 kwie 2008, o 10:41
Lokalizacja: woj.łódzkie

Post »

witaj wśród Nas. bardzo ładnie rozpoczynająca się kolekcja.... piękny ten Phal. "Ciapek-kropek" i tez z obrzeżem.pozdrawiam i zapraszam do obejrzenia storczyków martusi:)
martuś
x-k-a
200p
200p
Posty: 383
Od: 11 wrz 2008, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

:wit
ladne i kolorowe ;)
mi tez bardzo sie podoba ten bialy z 'mazami' widzialam ostatnio podobny i chcialam wziac, ale wyszlam z LM z zolto-pomaranczowym z rozowa warzka, jednak bardziej mi do gustu przypadl.

to jeszcze na koniec pozarazam cie troszke 'storczykofilia' ;:165
;)
misiak4
50p
50p
Posty: 64
Od: 3 maja 2008, o 11:04
Lokalizacja: polska

Post »

mam jeszcze zdjęcia storczyków kupionych ok 20 maja jeden już niestety przekwitł, drugi nadal kwitnie, fotki są robione w okresie kwitnienia :) Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
joannna
200p
200p
Posty: 335
Od: 29 mar 2008, o 21:51
Lokalizacja: Gravesend

Post »

śliczniutkie kolorki , biało różowym jestem zauroczona
misiak4
50p
50p
Posty: 64
Od: 3 maja 2008, o 11:04
Lokalizacja: polska

Post »

witam ponownie wczoraj zakupiłam dwa nowe storczyki jutro postaram wstawić fotki :)
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Gosiu, wstawiaj zdjęcia koniecznie-czekamy z nową porcją zachwytów :D
misiak4
50p
50p
Posty: 64
Od: 3 maja 2008, o 11:04
Lokalizacja: polska

Post »

Oto moje dwa nowe skarby :) Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

No żeczywiście skarby,,,,,a ten zołty nic tylko ściskac jak cytrynkę :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”