Storczyki martusi:)

marta83
100p
100p
Posty: 160
Od: 23 kwie 2008, o 10:41
Lokalizacja: woj.łódzkie

Post »

witajcie. byłam u siostry we czwartek i pokazała mi swój zakup.storczyki piękne, grube, bordowe wpadające w purpurę z białymi cętkami przy warżce(prawie jak 'mućki") 3szt. jedno pędowe wsadzone w mech w wielką misę ceramiczną bez odpływu... i tak pogrzebać musiałam ,bo mi się to nie podobało. pięknie to one wyglądały w takiej kompozycji ale w środku był nie ładnie mówiąc gnój.... 3/4 korzeni wycięta,posypane cynamonem po cięciu.wsadzone są w osobne doniczki w ziemi do storczyków.a takie ładne mówię Wam zrobię foto w niedziele dopiero ale ponoć nie oklapły ani nic z tych rzeczy.miały też 2 pajączki które usunęłam 3mm. "byki" i ogólnie to jak na takie podłoże to i tak dobrze wyglądały. i po cichu w duszy myślałam,że dostanę chociaż tą największą bidę ale nie moja siostra została z 3 storczykami a ja poszłam niedoceniona do domu z Radkiem(':cry:') ale chociaż dobra robotę wykonałam i nie umrą w wyniku gnicia korzeni... pozdrawiam
martuś
Orchideomaniak
500p
500p
Posty: 981
Od: 19 sie 2008, o 21:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Marto taka kompozycja o której piszesz wcale nie jest taka zła, tylko trzeba umieć o nia dbać ;) podlewać wyłacznie zraszaczem, wtedy woda nie stoi na dnie misy ;) moja znajoma ma 3 takie kompozycje i świetnie w tym rosną, aktualnie przekwitły, ale wypuszczają już nowe liśce i niedługo powinny się pojawić pędy :)
Awatar użytkownika
renata75
1000p
1000p
Posty: 1604
Od: 5 kwie 2008, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Marto witaj wśród nas, bardzo ładna kolekcja storczyków,a Radek to fajny uśmiechnięty chłopak jeszcze trochę i będzie skubał kwiatuszki.

Pozdrawiam :P
marta83
100p
100p
Posty: 160
Od: 23 kwie 2008, o 10:41
Lokalizacja: woj.łódzkie

Post »

witaj Renato... na szczęście na razie da się go upilnować choć wydaje mi się ,że to jest mały ogrodnik:)

co do Ciebie Dawid jeśli piszesz ,że da się w tym hodować je to spoko, ale pod warunkiem ,że są zdrowe korzenie , podłoże nie zlane jakby zaraz wody miało braknąć.... kupiłam z Moją Mamą na spółkę 2 taką misę i te tez były takie zlane do tego płatki takie jakbyś palcem pozwijał obrzeża do środka...szkodników brak na szczęście,ale po akcji ratowania maja się dobrze. kupiłam bo szkoda mi ich było a są naprawdę śliczne , ja mam 1 , pozostałe 2 Moja Mama, a ja chciałam mieć właśnie takiego foto wrzucę jutro bo dziś na chwilę z wizytą weszłam... pozdrawiam
martuś
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Marto
masz bardzo ładną kolekcję storczyków. :lol:
marta83
100p
100p
Posty: 160
Od: 23 kwie 2008, o 10:41
Lokalizacja: woj.łódzkie

Post »

a teraz fotki tych storczyków z misy, które były zalane ;)
Obrazek

Obrazek
Obrazek
pozdrawiam
martuś
marta83
100p
100p
Posty: 160
Od: 23 kwie 2008, o 10:41
Lokalizacja: woj.łódzkie

Post »

Te ostatnie 2 zdjęcia to właśnie jest mój reszta poszła do mamy, mój ma taki nakrapiany trójkąt na płatku:) teraz widzicie dlaczego chciałam te bidulki mieć.urodę maja nie odpartą. :lol:
martuś
Awatar użytkownika
joannna
200p
200p
Posty: 335
Od: 29 mar 2008, o 21:51
Lokalizacja: Gravesend

Post »

Naprawdę jest piękny ,wiesz co ładne
marta83
100p
100p
Posty: 160
Od: 23 kwie 2008, o 10:41
Lokalizacja: woj.łódzkie

Post »

witajcie .
piszę bo wyczytałam gdzieś na forum w czyimś poście, 1 rzecz odnośnie starych pędów i nawożenia po kwitnięciu . otóż w trakcie rozmowy na forum wyszło,że gdy pęd zostanie goły jak św. turecki to należy go nie obcinać lub ewentualnie część gdzie były kwiaty i to można wykonać gdy widać,że pęd się nie wydłuża się.... z tym zgoda wiedziałam o tym ale 2 rzecz mnie zastanawiała otóż to,że gdy już mamy gołego badylka to mamy nie podlewać wodą z nawozem po to by odpoczął sobie,
i teraz nie śmiać się proszę,bo ja niestety tak nie robiłam i wszystkim moim po kwitnięciu serwowałam dawkę zalecaną a pąki na czubkach są nadal uśpione w większości nie które pousychały (końce pędów) i chyba 1 tylko powtórzył kwitniecie z odnogi pędu.... :roll:
i tak zastanawiałam się ostatnio bo mija już prawie 5m-c i nic cisza przed burzą??? bo źle nie maja są nowe przyrosty w postaci liści i korzeni napowietrznych i tych w ziemi, na noc uchylam okno a jak nie to robię to na odwrót na noc zamykam a w dzień jest uchył( wiecie mam małe dziecko i nie mogę go wychładzać już teraz bu bu nocą.... proszę o sugestię na ten temat. stoją na oknie południowym na poddaszu latem była ślina ekspozycja ale teraz już nie więc nie muszę ich przemieszczać.
i na koniec jeszcze jedno leszy jest naturalny nawoź do storczyków czy nie. miałam z zielonego domu a teraz mam z firmy doktor Ogrodnik i nawet tak nie fajnie pachnie co zrobić wrócić do tamtego zwłaszcza ,że pisało tam że nie powoduje zasolenia. a w ogóle to mam zamiar spróbować tego specyfiku na drożdżach jak Bogumiła pisała. co Wy na to wiem, wiem wściekłam się z ta ilością pytań i wątpliwości ale jak to mówią kto pyta nie błądzi;P dzięki za odzew
martuś
marta83
100p
100p
Posty: 160
Od: 23 kwie 2008, o 10:41
Lokalizacja: woj.łódzkie

Post »

czy byłby ktoś tak miły z forum odpowiedział chociaż na jakąś cześć pytań w poprzednim poście. poza tym dołączam pytanie co zrobić z nadłamanym liściem, syn złapał i nadłamał ale nie wisi jeszcze więc nie ułamał w 100% zasypałam ranę cynamonem, bo tylko to mi przyszło na myśl. czy taki liść się zregeneruje, to 3 liść licząc od sercowego proszę o posty i dzięki
martuś
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ten biały z rózową warżką jest prześliczny, te inne też ;)
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Martuś, co do liścia, to ja bym go nie obcinała, myślę, że jeśli nie jest całkiem odłamany, to roślina będzie z niego korzystała. No chyba, że zżółknie i uschnie, wtedy jasne, że obciąć. Ja mam jednego Phal. który kupiłam z liściem odłamanym w 3/4 i on już kilka miesięcy normalnie egzystuje, rany przyschły i nic się nie dzieje
marta83
100p
100p
Posty: 160
Od: 23 kwie 2008, o 10:41
Lokalizacja: woj.łódzkie

Post »

nikt nie odspiasał na tego długiego a jak ważnego dla mnie postu..... bardzo szkoda.
martuś
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”