Początek kolekcji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Wydaje mi się że dużo zależy od częstotliwości podlewania...babcia podlewała jak zwykłe kwiaty co 2-3 dni :roll: może jakby podlewać raz na 2-3 tygodnie to by nie gnił :roll:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
rozagaik
50p
50p
Posty: 54
Od: 8 wrz 2008, o 10:25
Lokalizacja: Łódzkie

Post »

właśnie mama podlewa raz na 7-10 dni i nie kranówką i sobie pięknie kwitnie :D :D :D
rozagaik
50p
50p
Posty: 54
Od: 8 wrz 2008, o 10:25
Lokalizacja: Łódzkie

Post »

A Twoja babcia po prostu go przelała :(
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

nie potrafię uwierzyć w to, że storczyki rosną w ziemi. ale ja i tak stosuję tylko metody przeze mnie sprawdzone, nie lubię wprowadzać nic nowego, by nie stracić storczyków. jak dotąd czesto czytałam, że storczyki rosnące w ziemi po kilku tygodniach padają, u mnie pewnie też by padły. w korze im dobrze i nie będę ich ruszać.
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

No niestety...dopiero niedawno mi się przyznała do tego, ja nawet nie wiedziałam że miała kiedyś storczyka :shock: fakt że i ja interesuję się nimi dopiero od zeszłego roku, mogłam nawet widzieć go i nie wiedzieć co to za roślina :oops:
Teraz babcia ma jednego falenopsisa - kwitnie praktycznie cały czas :wink: , jedno dendrobium phalaenopsis (drugie oddała mnie) i jedno oncidium...i już ją uświadomiłam żeby podlewała nie częściej niż raz w tygodniu, i jakoś żyją :lol:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

mojej nie dałoby się wytłumaczyć, ona należy do takich, co sadziliby w ziemii i podlewali co drugi dzień. ale ona i tak nie lubi storczyków, niezbyt jej się podoba, że je zbieram, to by nie hodowała ich.
rozagaik
50p
50p
Posty: 54
Od: 8 wrz 2008, o 10:25
Lokalizacja: Łódzkie

Post »

:D Wiadomo jak się nie zobaczy to się nie uwierzy ,będę śledzić postępy kwiatka u mamy i może jak będzie kwitnąć to wrzucę fotki ,teraz już zrzucił kwiatki ,ale jak kwitł to ;:13
rozagaik
50p
50p
Posty: 54
Od: 8 wrz 2008, o 10:25
Lokalizacja: Łódzkie

Post »

chyba że przekonam ją do innego podłoża bo na razie to sobie mówię i mówię.......... ;:94
rozagaik
50p
50p
Posty: 54
Od: 8 wrz 2008, o 10:25
Lokalizacja: Łódzkie

Post »

:D Witam! mam do Was kilka pytań ,ponownie liczę na Waszą pomoc .Przy zakupie phalaenopsis miał piękne duże kwiaty ,a teraz jest już u Mnie 2 lata i kwiatki nie są już tak duże jak przy zakupie i barwa kwiatów też jest jaśniejsza,jaka jest tego przyczyna?Dlaczego pączki opadają,obsychają?Dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

u mnie też zwykle kwiatki są mniejsze przy powtórnym kwitnięciu niż w chwili kupienia. w hodowli storczyków może je pędzą jakimiś nawozami i coś z nimi robią, by miały duże kwiaty. w domowych warunkach zawsze są trochę mniejsze. pączki mogą opadać z powodu zimna (a przynajmniej u mnie opadają z tego powodu), bliskości owoców, wysuszonego powietrza, zmiany warunków...
rozagaik
50p
50p
Posty: 54
Od: 8 wrz 2008, o 10:25
Lokalizacja: Łódzkie

Post »

:D ślicznie dziękuje
rozagaik
50p
50p
Posty: 54
Od: 8 wrz 2008, o 10:25
Lokalizacja: Łódzkie

Post »

Witam! bardzo proszę o pomoc czy uratuję mojego storczyka ,a jak tak to proszę o porady.Oto fotki chorych liści Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Jak miewa się Twój chory storczyk :?: Pozdrawiam Ania
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”