Moje storczyki i ...masa pytań

Awatar użytkownika
platynka80
500p
500p
Posty: 700
Od: 8 cze 2008, o 22:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

w Obi bywaja takie, ja kupiłam za 9 zł :)
platynka :)
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Marta w mojej umieralni są takie po 10 zł :lol: szkoda ha ha żeś tak daleko
Awatar użytkownika
marta c
200p
200p
Posty: 387
Od: 7 cze 2008, o 01:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toronto

Post »

szkoda bo takiego to nawet z "umieralni" bym kupila
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

marta c pisze:
m81 pisze:a to moje ostatnie nabytki

Obrazek Obrazek
dlaczego ja nie moge takiego nigdzie spotkac :cry: wcale się nie dziwie ze się w nim zakochalas ,ja tez do niego wzdycham ;:226
ja także o takim marzę i spotkać nie umiem. widziałam kiedyś na wystawie zwykłych kwiatów, ale nie mogłam kupić dwóch... wzięłam ever springa, do którego też od dawna wzdychałam. ale znając życie nie spotkam takiego prędko. najszybciej na wiosnę, ale to stanowczo za długo.
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Monisiu wpadłam w zachwyt nad tym storczykiem ;:226
Obrazek
co ja się naszukałam tego zdjęcia, bo zapomniałam na czyim wątku go widziałam ;:183 cudo ;:154 zdradź tajemnicę , gdzie go kupiłaś :?:
i widzę, że też jesteś fanką miniaturek ;:333
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Tess pisze:Marta w mojej umieralni są takie po 10 zł :lol: szkoda ha ha żeś tak daleko
Byłam wczoraj w OBI i do dziś mam niesmak. To było straszne. Storczyki w bardzo kiepskiej kondycji stały na wielopiętrowych półkach, miały połamana pędy, niektóre zwiędnięte, niektóre całkiem przekwitnięte, ściśnięte jak sardynki w puszce.
Natomiast te wyeksponowane na wielkiej ławie zatopione co najmniej do połowy doniczki w wodzie. Kwiaty w pełnym rozkwicie, pędów na lekarstwo. :( Pewnie tamte na półkach już okres zalania mają za sobą. ;:110
I jedne i drugie sprawiały wrażenie, że tylko taka przyszłość je czeka ;:118
Ceny jednych i drugich po 29 zł, 34 zł, 45 zł.
Płakać mi się chciało. Może gdyby rozdawano za darmo, to wzięłabym by się dalej nie męczyły, ale i tak miałam wrażenie, że praca nad ich wyprowadzeniem do stanu rokującego nadzieję na przedłużenie życia może być syzyfowa.
Podjęłam postanowienie: NIGDY WIĘCEJ DO OBI!
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Ja dziś poszłam do piekarni. Obok są 2 kwiaciarnie. W jednej bywają storczyki przecenione. Kupiłam Cambrię po kwitnieniu, ale w bardzo dobrym stanie i kilkoma sporymi nowymi psb za 20 zł. Stało jeszcze marne Dendrobium, ze 3 Phalaenopsisy i chyba 2 Sabotki. Gdyby były o połowę tańsze, wzięła bym chyba wszystkie. A tak, to tylko jeden. Resztę zapewne wyrzucą.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ja do obi jeżdżę bardzo rzadko, raz w roku. jak ostatnio byłam, to były piękne storczyki. wtedy kupiłam tego seledynowego z rózowymi kropkami. tylko storczyki z poprzedniej dostawy, przecenione, przekwitające stały ściśnięte, przesuszone i w złym stanie na półkach. kupiłam jednego z tych normalnych i jednego przecenionego. nie był w najgorszym stanie.
Awatar użytkownika
m81
50p
50p
Posty: 95
Od: 27 sie 2008, o 12:44

Post »

soniu - ciesze sie że Ci sie podoba! :) gdybym tylko mogła to podzieliłabym sie z Toba nim,
na pewno znajdziesz gdzies podobnego ;:106
kupiłam go w zwykłej kwiaciarni (35 zl) teraz pomału kwiatki juz przekwitaja,ale jak widac na zdjęciach, na przedłuzonych łodygach zawiązały sie nowe pąki! mam nadzieje ze jeszcze troche pokwitnie :P
MoNiKa
Awatar użytkownika
m81
50p
50p
Posty: 95
Od: 27 sie 2008, o 12:44

Post »

Ja ostatnio byłam w praktikerze, myslałam ze cos sobie dokupie,ale juz zadnego wyboru nie było,tylko kilka sztuk i to na dodatek biedactwa prawie bez lisci, stożek wzrostu cały pognity i zasuszony,jeszcze kwitł i zastanawiałam sie nad kupnem,ale jezeli nie ma juz stoszka,to mozna go jakos odratować?spowodować ze pojawią sie świeze liscie?
MoNiKa
Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Jeśli storczyk nie ma stożka jest szansa, że z boku wyrośnie nowa roślinka. Mi się 2 razy tak zdarzyło, ale to raczej nie jest reguła. Pomimo to nie zdecydowałabym się na zakup rośliny w tak kiepskim stanie.
Awatar użytkownika
m81
50p
50p
Posty: 95
Od: 27 sie 2008, o 12:44

Post »

dlatego tez zrezygnowałam, zwłaszcza że nie było zadnej przeceny na nie,20zł i ani złotówki mniej
a mam jeszcze za małe doświadczenie,zeby probowac ratowac taka roslinke, tylko po prostu zal było patrzeć
ja to od razu jestem zła na te wszystkie panie w kwiaciarni jak moga doprowadzic do takiego stanu rosline :twisted:
MoNiKa
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Najgorsze jest to, że takich zupełnie przekwitniętych nikt nie kupi, oczywiście poza storczykomaniakami, a tych jest niewielu. Też jest mi niezmiernie żal takich roślin, szczególnie, gdy wiem, że z pewnością bym odratowała. One wolą wyrzucić, niż sprzedać za symboliczną cenę. W mojej kwiaciarni za nic nie chcą takich sprzedać poniżej 20 zł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”