Nieziemski świat Małgosi

x_o-n
1000p
1000p
Posty: 1203
Od: 5 maja 2008, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Fajnie, że już przyszły bo już się martwiłam, że może coś nie tak :?
Mini Marka zamawiałaś kwitnącego?
Awatar użytkownika
AUREA
100p
100p
Posty: 181
Od: 1 sie 2008, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Post »

Niestety ;:185 , żaden z nich nie kwitnie , wtedy to dopiero bym wydała piękną kwotę ;:154 .
Pozdrawiam cieplutko Małgosia.
x_o-n
1000p
1000p
Posty: 1203
Od: 5 maja 2008, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Gosiu pytam, bo zawsze mnie ciekawiło jak kwitnące phalaenopsisy ( a zresztą pozostałe storczyki również) znoszą przesyłkę. Wydawało mi się, że po takich "wrażeniach" atmosferycznych jakie przechodzą w trakcie podróży, do adresata trafiają już z opadniętymi pąkami i kwiatami albo wszystko opada zaraz po otrzymaniu przesyłki.
Awatar użytkownika
platynka80
500p
500p
Posty: 700
Od: 8 cze 2008, o 22:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

mój sabotek dojechał nienaruszony.do dziś kwitnie :))
platynka :)
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Ja jakoś nie mam odwagi żeby kupić katleję. :roll:
Orchideomaniak
500p
500p
Posty: 981
Od: 19 sie 2008, o 21:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

AUREA pisze:O! :D , ciesze się ogromnie , że do mnie zawitaliście . ;:138 Dziękuję Wam ;:80

Rozumiem ,że chciano wyłuskać z całości perełeczki wiadomości , ale przyznaję ,że żal iż tak tu się poważnie zrobiło . Nas przecież cieszy piękność kwiata , więc do pracy moi drodzy i róbcie zdjęcia ;:177 .
Orchideomaniak cattleye uwielbiam , cudownie jest patrzeć jak rozwijają się pąki , a kwiat jest wielkości dłoni , a czasem większy.
Adiana tak , często kupuję przez internet , wszystkie cattleye , a jest ich trochę kupiłam tą drogą.
Asieńko przyszły :D właśnie dziś , obie paczki , jutro cyknę zdjęcia .
No to giganty te kwiaty catley'i :o
Awatar użytkownika
Adiana
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 lip 2008, o 12:45
Lokalizacja: Przecław k. Szczecina

Post »

A w jaki sposób oni je zabezpieczają ? Mam chrapkę na kilka z allegro, ale boje się tej dostawy :roll:
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Czekam na przysłnie dwóch storczków. Jak dotąd kupiłam, a właściwie syn mi zamówił - 2 tacca, z których tylko jedna żyje. Sadzonki przyszły dobrze zapakowane w pudelku i w folii kulkowej. Jak będzie tym razem - zobaczymy, bo to od innego dostawcy. Encyclia i Cambria. Jak przyjdą, to zamieszczę fotki w swoim wątku.
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4110
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

witaj Małgoniu kochana. Chciałam Ci zakomunikować że Twoja duma jest piękna. I jeszcze jedno moja cambria byla takiego samego koloru jak ta która Ci kwitnie. Miłego dnia Małgoniu
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
AUREA
100p
100p
Posty: 181
Od: 1 sie 2008, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Post »

Mnie tu nie było :( , a tu tyle dziewczyn mnie odwiedziło :D .

Dziękuję Ci ślicznie Gosieńko i życzę by Cię szybko Twój storczyk obdarował kwieciem ;:196 .

Wanda przykro mi ,że tylko jedna Tacca wytrzymała , strasznie mi się ten kwiat podoba :D .
Z zabezpieczeniem jest różnie , ale ja zazwyczaj trafiam dobrze :D . Z przyjemnością obejrzę zdjęcia :D .

Dziewczyny ja wolę kupować nie kwitnące , ale wiele osób kupuje i w pąkach i w kwiatach .
Kupujemy phalaenopsis kwitnące w sklepach , przynosimy do domu , a one albo się szybko aklimatyzują , albo mamy obsypanie się kwiatów . To samo jest i z przesłanymi , jednym nic nie będzie , a drugie niestety odchorują drogę.
Większość sprzedawców bardzo dobrze zabezpiecza swoje roślinki , więc i ryzyko nie jest duże.
Jeśli mogę coś podpowiedzieć odnośnie zakupów szczególnie na Allegro to kupujcie od osób ,które mają kilka ofert.

Tak wyglądała jedna z paczek , czyli zabezpieczenie ;:112

Obrazek

to kremowe to pianka ;:112
Pozdrawiam cieplutko Małgosia.
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

orion pisze:Gosiu pytam, bo zawsze mnie ciekawiło jak kwitnące phalaenopsisy ( a zresztą pozostałe storczyki również) znoszą przesyłkę. Wydawało mi się, że po takich "wrażeniach" atmosferycznych jakie przechodzą w trakcie podróży, do adresata trafiają już z opadniętymi pąkami i kwiatami albo wszystko opada zaraz po otrzymaniu przesyłki.
Wszystkie moje, czyli aż ;) 4 storczyki kupowałam na allegro. Przyszły dobrze zabezpieczone, nie miały żadnych uszkodzeń. Miały wszystkie kwiaty i pąki, i nawet przy aklimatyzacji nie straciły ani jednego kwiatka czy pączka ;) Przeważnie sprzedawcy na allegro nie wysyłają paczek z kwiatami w czwartki i piątki, więc przynajmniej nie ma obawy, że roślina w pudle przeleży cały weekend gdzieś w jakimś pocztowym magazynie.
Jeżeli z moimi roślinkami działo się coś niedobrego, to była to tylko i wyłącznie moja wina... :(
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Szamanko, największe problemy są właśnie z pocztą. Zamówiona Tacca z winy poczty doszła dopiero w 5 tygodniu. W międzyczasie sprzedawca po moim telefonie w ramach reklamacji wysłał drugą, bo stwierdził, że ta pierwsza na pewno nie przeżyła. Sadzonka przyszła po 3 dniach. Ale o dziwo, przeżyła i ładnie rośnie ta wędrująca przez 5 tygodnie bez światła i bez podlewania.
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Wszystko widać zależy od szczęścia. Jednym razem dojdzie szybko, innym krąży przez miesiąc po całej Polsce.
Ja, odpukać, na razie nie narzekam ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”