Storczyki i ja, czyli moje upadki ! I wzloty ?

capo36
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 27 maja 2009, o 19:28
Lokalizacja: Poznań

Żółkniejąca Pseudo-bulwa Dendrobium

Post »

Hej, mam problem z moim dendrobium;( chodzi o to że wyrosła mi nowa pseudo-bulwa która zaczyna żółknąć, jest to dopiero rozwijająca się bulwa, liście są nadal zielone ale widać że bulwa marnieje, oprócz niej są jeszcze 3 inne bezlistne.Dendrobium stoi na południowo zachodnim oknie, podlewane jest regularnie co dwa tygodnie, podłoże dobrze przesycha.Proszę was o jakąś rade, może ktoś spotkał się z czymś takim?? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Witaj capo36 ( nie wiem jak się do Ciebie zwracać - 'on', czy 'ona' ?)
Pomocne byłoby zdjęcie storczyka. Nie wiemy też w jakim jest podłożu i jaki jest stan jego korzeni ?
capo36
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 27 maja 2009, o 19:28
Lokalizacja: Poznań

Post »

Witaj Art, zwracać jak do faceta;D a co do storczyka nie mam na razie jak zrobić zdjęcia;( Korzenie były bardzo zniszczone ale myślę że się zregenerowały gdyż jak ostatnio (około miesiąca temu) go wyjąłem to korzonki były zdrowe a te stare które były zgnite zaschły więc storczyk odżywał nie wycinałem tych zgnitych bo jego stan korzeniowy był przedtem tragiczny. Dendrobium jest już od jakiś 3-4 miechów w mieszance kory sosnowej z lekkim keramzytem, liśćmi dębowymi, mchem torfowca i jeszcze czymś.. W każdym razie jest to mieszanka kupiona w sklepie i tutaj muszę dodać ze włożyłem tam na sam wierzch takie dosyć duże kawałki kory dębowej która była odgotowana, i ta bulwa delikatnie była nimi obłożona. Przedtem dendrobium było w ziemi i to dosyć długo;/ (około roku). Muszę sprostować jeszcze pierwszy post ehs po prostu ja wiem to co się dzieje z relacji dziewczyny bo storczyk jest u niej ( po prostu ma lepsze warunki w domu podczas zimy no i u niej już został) i ta mała pseudo-bulwa ciemnieje tzn przeszła z zielonego w taki ciemnozielony już troszeczkę podchodzący pod brąz i jest dość miękka ale może to normalne przy dopiero się kształtujących bulwach... Przepraszam za mylną informacje. Może problemem jest podlewanie bo jest ono dosyć rzadkie raz na dwa tygodnie a obecnie słońce mocno praży;/ To się stało przedwczoraj bo efekty było widać wczoraj z rana a akurat w poznaniu bardzo mocno wtedy grzało tylko najdziwniejsze jest to że liście w żaden sposób nie ucierpiały...
capo36
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 27 maja 2009, o 19:28
Lokalizacja: Poznań

Post »

Ehh mam złe nowiny, dzisiaj liście zrobiły się takiego samego koloru jak bulwa tzn ciemna zieleń podchodząca pod brąz;( najgorsze że nie wiem czym jest to spowodowane:( Od wczoraj szukam informacji i nic:(
volcowitch
ZBANOWANY
Posty: 748
Od: 8 lip 2008, o 13:03

Post »

Jestem z Poznania. jak nie masz możliwości zamieszczenia zdjęć to moge się pofatygować i zobaczyć co jest nie tak. Nie obiecuję, że pomogę, ale postaram się coś zaradzić. Bo szczerze mówiąc ciężko wywnioskować z tego co do tej pory napisałeś.
capo36
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 27 maja 2009, o 19:28
Lokalizacja: Poznań

Post »

W sobotę wieczorem dodam fotkę dendrobium, nie będę Cię fatygować ale dziękuje:*
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Wobec tego czekamy na fotki, bo rzeczywiście z opisu trudno wywnioskować co się dzieje.
Dendrobia mają 'taką urodę', że lubią zrzucać liście nawet z młodszych pseudobulw, pozostają puste 'badylki''i przy nich dopiero wyrastają młode silniejsze przyrosty.
Jednak to brązowienie u Twojej rośliny jest niepokojące - szczególnie młodej psb. Liście, to już tylko następstwo...

Wiesz Capo, proponuję, żebyś przy okazji umieszczenia fotki, założył wątek np. pt. "Problem z Dendrobium typu phalaenopsis lub nobile (bo nie wiem jakie masz)" - gdyż Adiana może nie być zachwycona, że piszesz o swoich problemach w Jej wątku.
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Hej Adiano,
nadal Cię nie widać... Pewnie masz pełne ręce roboty ;)
Chyba maluszek już zawitał, a my tu ciągle nic nie wiemy...
pozdrawiam i czekam na wieści ;)
Ariadna
500p
500p
Posty: 807
Od: 17 lut 2009, o 21:50
Kontakt:

Post »

Bardzo ładna kolekcja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”