Storczyki i ja, czyli moje upadki ! I wzloty ?

Awatar użytkownika
Adiana
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 lip 2008, o 12:45
Lokalizacja: Przecław k. Szczecina

Post »

Czego to nie jesteśmy w stanie zrobić dla nich... 8) Ale moje jeszcze będą zabiedzone przez ok

miesiąc - lekarka powiedziała, że wtedy powinny mi przejść dolegliwości...aha, widziałam fasolkę,

ma prawie 6 milimetrów :D Normalnie gigant no :D
Awatar użytkownika
menia
500p
500p
Posty: 778
Od: 30 lip 2008, o 21:36
Lokalizacja: MAKÓW MAZ

Post »

Gratuluję Adiano " fasolki". Zapewne wyrośnie mały storczykomaniak lub mała storczykomaniaczka :)
Awatar użytkownika
Adiana
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 lip 2008, o 12:45
Lokalizacja: Przecław k. Szczecina

Post »

Oby :D Żeby tylko swoje zapędy zaczęło praktykować w wieku lat kilku a nie nastu miesięcy,

zrzucając doniczki skąd popadnie :D
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Hej Agnieszko :)
Co słychać u Twoich storczyków? A może masz jakieś nowe okazy? ;)
Ja jestem pełna podziwu, bo żadnego nie kupiłam od dłuższego czasu ;)
Awatar użytkownika
Adiana
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 lip 2008, o 12:45
Lokalizacja: Przecław k. Szczecina

Post »

To tak jak ja, nie kupuję, bo patrzeć na nie nie mogę...ale już mi nieco lżej...

Przekwitają mi te z pierwszej dostawy. A jeden, co opuścił oiom ma już całkiem spory pęd, ale liście mocno

pomarszczone, te dolne...takie już były gdy go kupiłam i nic się nie zmienia. Puszcza za to sporo korzonków,

więc chyba przeżyje. Reszta moich storczyków nadal intensywnie pracuje nad korzonkami i listkami. My za to

zaczynamy dziś 11 tydzień ciąży :D I z tego też powodu mało mnie tu ostatnio było.

Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

No to trzymaj się Mamuśka, odżywiaj zdrowo i często się śmiej, wtedy maleństwo urodzi sie pogodne i radosne.
Pozdrawiam
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

No nareszcie :)
Tak też myślałam, że jest jakiś konkretny powód Twojej nieobecności ;)
Mam nadzieję, że czujecie się dobrze i wszystko jest OK ;)

Ja się jednak złamałam i przybył mi nowy lokator ;) Śliczny biały storczyk z fioletowymi brzegami :) Napatrzeć się na niego nie mogę. Reszta przedłuża pędy i listeczki.
Awatar użytkownika
Adiana
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 lip 2008, o 12:45
Lokalizacja: Przecław k. Szczecina

Post »

Mi sie jeszcze nigdy nie zdarzyło aby coś przedłużyło pęd....właśnie podlewam swoje sztuki, hurtem

po 5. Wiem, że to ryzyko, ale stoją u mnie już tyle czasu i nie chorują. Zaraz idę obejrzeć Twój nowy

nabytek - rozumiem, że fotka musowo jest w wątku ;)


A jak sie czujemy - już nieco lepiej...ale męczą mnie mdłości i zbierające się w jelitach gazy, z rana mam

prawie płaski brzuch a od południa wyglądam jak w zdrowym siódmym miesiącu...i te ciągłe odbijanie,

czasami aż mi wstyd :D

Wando - staramy sie staramy, eksperymentuję z jedzeniem, co mi pomaga a czego nie toleruję....ale

nadal echo we wnioskach.
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Hej Adianko,
mam nadzieję, że u was wszystko w porządku :) Coś się mamusiu nie udzielasz ostatnio, nie piszesz co u Twojego Maleństwa, ani co u Twoich roślinek, czy już lepiej na nie reagujesz? ;)
Trzymam kciuki, żeby wszystko było OK.
pozdrówki
Szamanka
Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Szamanka pisze:Hej Adianko,
mam nadzieję, że u was wszystko w porządku :) Coś się mamusiu nie udzielasz ostatnio, nie piszesz co u Twojego Maleństwa, ani co u Twoich roślinek, czy już lepiej na nie reagujesz? ;)
Trzymam kciuki, żeby wszystko było OK.
pozdrówki
Szamanka
Też jestem ciekawa co u Ciebie słychać :?: Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Adiana
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 lip 2008, o 12:45
Lokalizacja: Przecław k. Szczecina

Post »

Witajcie ;)

Ano nie ma mnie, mało czasu, jeden syn, drugie w drodze - ponoć córka :D Teraz jeden temat w głowie,

wyprawka - matko ile to kosztuje :D Skończyliśmy już 26 tydzień ciąży i wszystko gra i huczy.


Moje storczyki......jeden mi umarł, prawie, stracił cały korzeń, nie wiem czemu...pozostałe masowo tworzą

łodygi, dwa już otworzyły pąki, dwa mają jeszcze nie otwarte - ogólnie jestem z nich bardzo zadowolona,

dzielnie pracują nad moją uciechą....Tylko Oncidium coś nie bardzo współpracuje...ma już dwie nowe psb

a łodygi ni śladu :roll:
Awatar użytkownika
Adiana
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 lip 2008, o 12:45
Lokalizacja: Przecław k. Szczecina

Post »

Witajcie ;)

Dostałam od męża Miltonię - mix i widzę, że żółknie jej jeden liść, na całej długości a na kilku ma kropeczki,

wyglądają bardziej jak opryskane żywicą lub czymś takim niż jak łuska pasożyta...ale nigdy nie wiadomo.

Mogę ją jakoś zabezpieczyć ? Czytałam o warunkach uprawy - obecnie stoi na parapecie nad grzejnikiem

obok innych storczyków - same Phal. Doniczka była przelana, ma mokre podłoże...nic z tym jeszcze nie robiłam.

Jak dla mnie to ono jest za mokre, ale kieruje się jedynie moimi domysłami na bazie uprawy Phal. Macie jakieś

rady ?

Zdjęcie nowego lokatora stawie jak tylko bateria naładuję w aparacie.
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Taaa... Miała wstawić fotę i nie wstawiła ;)

Miesiąc minął Adiano, jak tam Twój nabytek? Ja w tym temacie nie pomogę, bo nie miałam z takimi okazami do czynienia. Ciągle próbuję falenopsisy ujarzmiać ;)
A w ogóle, to może napisałabyś - o ile to nie tajemnica, kiedy mniej więcej nasze grono zasili nowy/-a storczykomaniak ;)

Ja ostatnio jakoś rzadziej na Orchidarium siedzę ;) Teraz na zioła i ogrody się przerzuciłam ;) Zdrowy tryb życia próbuję uskuteczniać ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”