Storczyki Joasi

Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Paphiopedilum cudne. ma może listki w kratkę? a jak tam twoje Vandy?
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Piękny sabotek, taki delikatny pastelowy kolorek :wink:
gratuluję pędów na cambrii i keiki, fajnie wygląda taka rodzinka :lol:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
joannna
200p
200p
Posty: 335
Od: 29 mar 2008, o 21:51
Lokalizacja: Gravesend

Post »

Marto ,Agness,Wando dziekuje dziekuje i jeszcze raz dziekuje za odwiedziny i miłe słowa
Dorciu ,dwa keiki ,a u jednego widac już pęd i mam nadzieje ze bedzie kwitł razem z mama .
Duska ,Vandy maja się ok ,jedna przekwita ale pojawiaja sie młode liście .a Sabotek ma liście zielone .
Basiu masz rację ktoś im odtrąbił pobudkę
a tu jeszcze dwa
Obrazek

Obrazek
x_o-n
1000p
1000p
Posty: 1203
Od: 5 maja 2008, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Asia ale będzie kwitnienie :D
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Duska ,Vandy maja się ok ,jedna przekwita ale pojawiaja się młode liście
to dobrze, że rosną listki. Vandy niestety nie kwitną tak długo jak Phalaenopsisy. moja, ta, co sobie na wystawie kupiłam, jeszcze kwitnie.
x-k-a
200p
200p
Posty: 383
Od: 11 wrz 2008, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

ale ślicznie wyglądają 2 keiki na Phalenopsisie ;:165
oj dzieje się u ciebie dzieje.... może przez te nasze 'przyrosty storczykowe' to i za oknami wiosna szybciej przyjdzie ;)
Awatar użytkownika
ljlj100
100p
100p
Posty: 186
Od: 1 paź 2008, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Post »

Czy przyczyną harmonijkowego wzrostu liści u Cambrii może być coś innego niż nieprawidłowe podlewanie? Moje 3 Cambrie stoją obok siebie i są identycznie pielęgnowane, a tylko jedna z nich ma harmonijkowo zwinięte liście. Jest zdrowa i ma nawet już ładny pęd kwiatowy, tylko te liście takie nieestetyczne. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy akurat u tej jednej? Czy u Was też to się zdarzało? Bożena
Awatar użytkownika
joannna
200p
200p
Posty: 335
Od: 29 mar 2008, o 21:51
Lokalizacja: Gravesend

Post »

witaj Bożena ,jedyną znazą mi przyczyną harmonijkowych lisci jest zła gospodarka wodna .Ja mam dwie ,ale pielęgnuje je inaczej .Mysle ze musisz poeksperymentować ,a na pewno znajdziwsz przeyczyne za mało wody czy za dużo . a może ktos zna też inne przyczyny .
pozdrawiam aska
Awatar użytkownika
ljlj100
100p
100p
Posty: 186
Od: 1 paź 2008, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Post »

Asiu, czy swoje Cambrie podlewasz tak samo jak np. Phalaenopsisy, t.zn. po przesuszeniu podłoża mniej więcej co 10-14 dni?Moje 2 inne nie mają harmonijkowych liści, ale bardziej ścisłe podłoże. Może więc ta jedna bardziej mi przesycha. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam. Bożena
Awatar użytkownika
joannna
200p
200p
Posty: 335
Od: 29 mar 2008, o 21:51
Lokalizacja: Gravesend

Post »

tak jest zasada podlewać jak podśłoże przeschnie ale nie można doprowadzic do calkowitego wysuszenia ale jeśli chodzi o moje Cambrie to ja nie podlewam zbyt czesto ,co 15 -20 dni ale u mnie jest inna wilgotnośc powietrza .''''''jak słusznie zauwazyłas pewnie ma za sucho .pozdrawiam aska
Awatar użytkownika
joannna
200p
200p
Posty: 335
Od: 29 mar 2008, o 21:51
Lokalizacja: Gravesend

Post »

witam serdecznie
Moje rośliny znowu zatakowały ziemiórki ,ale tym razem to jest plaga ..Po 15-20 na każdej żółtej tabliczce i jeszcze latają . Ale dopiero dzisiaj wpadłam na to z kąd sie wzięły,Ostatni musiałam przesadzic kilka storczyków ,kupiłam nowe podłoze ,podobno dobrej firmy .ale tylko podobno.Podłoże okazało sie nie sterylizowane i sama sobie do domu przyniosłam robactwo.
.A na tym super ,dość drogim podłożu żadnej informacji .Nic...producent powinien umieszczać na opakowaniu takie informacje .
a pytanko do was takie jak najlepiej sterylizować podloże w domu ,piekarnik czy para wodna a może jeszcze jakis inny pomysł
pozdrawiam aska
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Wywalam z worka na gazety i na balkon. Podeschnie kilka dni, ewentualny dodatek piachu się osypie i zbieram to z góry. Ziemiórki lubią wilgotne podłoże. Jeśli mi atakują, to tylko rośliny na parapecie. Tych w głębi pokoju jakoś nie. A na parapetach mam teraz głównie storczyki oraz bananka i passiflorkę. Powtykałam czosnek i praktycznie mam spokój. Czasem jakaś pojedyncza się pokaże, ale rzadko.
Awatar użytkownika
joannna
200p
200p
Posty: 335
Od: 29 mar 2008, o 21:51
Lokalizacja: Gravesend

Post »

Witam po dłuższej przerwie ,nie będę sie rozgadywac
życzę wszystkim wesołych i spokojnych Świąt
pozdrawiam aska

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”