Moje storczyki - Phragmipedium i inne

Olla
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 14 maja 2008, o 12:06
Lokalizacja: Szczecin

Moje storczyki - Phragmipedium i inne

Post »

Witam wszystkich bardzo serdecznie - tym razem we własnym wątku :)

Chciałabym przedstawić Wam moją kolekcję storczyków. Na początek najnowszy nabytek, wprost ze szczecińskiej wystawy.
Jest to Phragmipedium besseae x sargentianum.

Jeśli macie jakieś doświadczenia w hodowli tego kwiata - napiszcie :D

Obrazek

Obrazek
Był tylko jeden kruczek... paragraf 22.
Awatar użytkownika
Ewelinka
100p
100p
Posty: 117
Od: 4 lut 2007, o 13:21
Lokalizacja: Mysłowice

Post »

Witaj wśród storczykowo zakręconych! ;:1 Twój Phragmipedium jest przepiękny! Tutaj takiego chyba jeszcze nie było ;:111 myślę, że będziesz musiała poczytać o nim na stronach storczykowych a tak na początek bo tylko tyle wiem o tym gatunku to to że są dość wymagające i potrzebują więcej wilgotności niż inne. Twój to hybryda więc pewnie łatwiej będzie Ci znaleźć wymagania dotyczące jednego z rodziców ale to w większości wystarcza :D poszukaj może tutaj http://www.storczyki.pl na galerii. Powodzenia! :wink:
Pozdrawiam,
Ewelinka
Olla
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 14 maja 2008, o 12:06
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Cześć Ewelinko!

Do tej pory znalazłam informacje o Phragmipedium besseae i niestety wynikało z nich, że roślina jest dość wymagająca (wbrew temu, co twierdził pan na wystawie :x ). Gdy ją kupiłam, to już kwitła i dodatkowo miała 2 pąki. Po ok. 1,5 tygodnia spadł pierwszy kwiat (chociaż nic nie wskazywało na to, że już przekwita) i dopiero wtedy rozwinął się kolejny pąk. Zobaczymy, jak to dalej będzie :)
Był tylko jeden kruczek... paragraf 22.
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Pierwszy jest śliczny. Czekam na następne, by cieszyć oczy.
Awatar użytkownika
miluck
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2491
Od: 22 lut 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Police

Post »

Witam Cię serdecznie Ollu!
Cieszę się bardzo ,że jesteś z moich stron!
Okaz, który nam przedstawiłaś cudny , i dużo mniej rozpowszechniony.
Na pewno znajdziesz na naszym forum osoby,które posiadają tego storczyka i doradzą Ci w sprawie jego hodowli.
Czekam z niecierpliwością na przedstawienie reszty Twoich podopiecznych storczyków.
Jagoda :P
marta83
100p
100p
Posty: 160
Od: 23 kwie 2008, o 10:41
Lokalizacja: woj.łódzkie

Witaj

Post »

hej, bardzo ładny okaz, zapewne Jovanka udzieliła by Ci odpowiednich porad, czekaj a na pewno się odezwie w Twoim wątku. pozdrawiam i powodzenia
martuś
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post »

piękny :P bardzo ciekawy kolorek, szczerze mowiac to jeszcze takiego chyba nie spotkalam , ale mam niewielkie jeszcze doświadczenie ze storczykami
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj Ollu :P

Dostojne to kwiaty -nie da się ukryć :D

Mam dwa własne okazy od roku .Powiem, ze do łątwiejszych nie należą - ale cóż, storczyki są nieprzewidywalne , więc zawsze jest większa szansa na powodzenie.

Dobrze będzie jak skrobniesz :mrgreen: coś o swoich doświadczeniach ze storczykami.
Istotne , ponieważ Phragmipedium należy do tych *inaczej :P * koniecznych do prowadzenia.
Coś :roll: przygotuje w tym temacie, póki co.....

CIESZ SIĘ KWITNIENIEM ,oczywiście i naturalnie kwitną SOLO -następny rozwija się po opadnięciu pierwszego.Więc nie ma powodu do iepokoju.
Dbaj o stałą wilgotność podłoża -to musi być .

W międzyczasie poszperaj w internecie, są informację i trzeba je złożyć w stosik własnej
wiedzy .Bo teraz kwitną ,a póżniej zacznie się już TWOJA uprawa=rola ,
To będzie dopiero zadowolenie, osobisty sukces.

pozdrawiam JOVANKA
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Witaj Olla :) Piękny ten Twój storczyk, takie same podziwiałam na wystawie :) Z jego uprawą - to faktycznie skok na głęboką wodę :)
Pochwal się pozostałymi swoimi podopiecznymi - bo ten Phragmipedium nie jest jedyny przecież :)
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

witaj! ładne i ciekawe to Phragmipedium! Nigdy takiego storczyka nie miałam, ale ładny jest. pokaż też fotki i napisz coś o pozostałych swoich storczykach :)
Olla
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 14 maja 2008, o 12:06
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Witam!

Cieszę się, że spodobała się Wam moja roślinka. Mam tylko nadzieję, że za jakiś czas będę mogła pochwalić się własnoręcznie wyhodowanymi kwiatami (Jovanko, liczę na Ciebie :wink:).
Wkleję jeszcze fotkę podłoża, bo jest ono dość nietypowe (przynajmniej ja nie miałam nigdy z takim do czynienia).

Obrazek
Był tylko jeden kruczek... paragraf 22.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

może Phragmipediatakie muszą mieć? nie wiem, nigdy nie miałam ani nawet nie widziałam takiego storczyka. ale jak w takim jest wsadzony, to znaczy, że musi takie mieć.
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Na wrocławskiej wystawie sporo roślin sprzedawanych przez SO miało właśnie takie podłoże.
Pozdrawiam
Magda
LINKI
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”