Ewelinka - ...ach te storczyki ;) czyli moja galeria

Awatar użytkownika
orange30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1935
Od: 27 paź 2007, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Ewelinko, nadrobiłam zaległości, zaliczyłam wizytę u Ciebie, bo już dawno nie byłam. Wszystkie ochy i achy już powiedziane zostały, więc nie będę się powtarzała. Ja dodam tylko, że jak muszę podwiązać jakiegoś kwiatka lub storczyka a jest możliwe to spinam taką małą klamerką, inaczej mówiąc żabka, a jak używam wstążeczki to musi być koniecznie czerwona, żeby nikt nie urzekł, ładnie to wygląda. :)
"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówki do życia" - Halina
Mój spis wątków
Moje robótki
Awatar użytkownika
Ewelinka
100p
100p
Posty: 117
Od: 4 lut 2007, o 13:21
Lokalizacja: Mysłowice

Post »

Dziękuje Halinko za odwiedziny! :D Ja tez muszę nadrobić zaległości wizytowe :wink: ale przyznaję się że czasami się w tym nieźle gubię bo tyle już tu tych wątków że nie sposób spamiętać gdzie się już było a gdzie nie lub co komu miało sie napisać :roll: A z tym podwiązywaniem a w szczególności pędów to moim zdaniem zawsze są duże emocję- roślinka delikatna a my staramy sie jej pomóc by miała jak najlepiej :wink:
Pozdrawiam,
Ewelinka
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Masz rację. To wszystko z troski. W moim przypadku przesadnej, a to z powodu, że to był pierwszy, całkiem nowy pęd, którego się dochowałam. Nie posłuchałam Jovanki, która pisała, że w naturze nikt ich nie podwiązuje. Chciałam dobrze i delikatnie, aż mi się łapska trzęsły z emocji. I wyszło, jak wyszło. Do dziś wyć mi się chce.
Awatar użytkownika
Ewelinka
100p
100p
Posty: 117
Od: 4 lut 2007, o 13:21
Lokalizacja: Mysłowice

Post »

Kochane, tak to niestety jest! Ciężko znaleźć ten jeden złoty środek :roll: Z jednej strony lepiej nie ingerować w naturę a z drugiej niektóre zabiegi są konieczne... Ja np. musiałam storczyka podwiązać bo pęd stale by go przeważał i za pewne gdyby się tak przewracał sam by się złamał... Pozostaje nam uczyć się na własnych błędach i budować ciągle nowe doświadczenia :wink: :D
Pozdrawiam,
Ewelinka
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Post »

Tak czytam wasze problemy związane z podwiązywaniem;ja swoje podwiązuje jak są jeszcze małe wtedy łatwiej je nagiąć,bo są bardziej giętkie
Obrazek
pozdr Dorota
Moje storczyki
Awatar użytkownika
platynka80
500p
500p
Posty: 700
Od: 8 cze 2008, o 22:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Dorelo, a co Ty robisz,że wypuszczają Ci tyle bocznych pędów?
platynka :)
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Post »

To są dwa pędy białego z różową warżką ,tak sobie stoją od zeszłej jesieni,najpierw urosły dwa listki,a teraz Phal. widocznie stwierdził, że czas na kwiatki :D tyle mojej zasługi ,że go w międzyczasie przesadziłam
pozdr Dorota
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Ewelinka
100p
100p
Posty: 117
Od: 4 lut 2007, o 13:21
Lokalizacja: Mysłowice

Post »

Dorelo! Gratuluje taki wspaniałych pędzików 8) :D Mój faluś lada dzień chyba zacznie rozwijać pierwszego pączka :D Mam nadzieje że pozostałe storczyki wezmą z niego przykład i też zechcą wypuścić coś kwiatowego :lol:
Pozdrawiam,
Ewelinka
Awatar użytkownika
Ewelinka
100p
100p
Posty: 117
Od: 4 lut 2007, o 13:21
Lokalizacja: Mysłowice

Post »

Dawno już nie było w tym moim wątku żadnych kwiatów więc postanowiłam wam pokazać coś troche nie w temacie (mam nadzieje że to nic złego). Spójrzcie co mi zakwitło :D

Obrazek

To sukulent z rodzaju Stapelia. Kwitnie mi dość często (czasami nawet 2, 3 razy w ciągu roku) i choć kwiaty wyglądają ładnie to niestety cuchną zgniłym mięsem :? A więc o trzymaniu jej w pokoju w tym czasie nie ma mowy :lol:
Pozdrawiam,
Ewelinka
Awatar użytkownika
renata75
1000p
1000p
Posty: 1604
Od: 5 kwie 2008, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Witaj Ewelino,
kwiaty faktycznie sa ładne, ale zapach fatalny, kiedys go miałam ,kwiatuszki super.

Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Znam ten zapach. :roll:
Awatar użytkownika
Ewelinka
100p
100p
Posty: 117
Od: 4 lut 2007, o 13:21
Lokalizacja: Mysłowice

Post »

Wracam po małej przerwie ale za to spójrzcie co mam! Nareszcie nowy storczyk ;:1 i tym razem już nie różowy ;:112
Na jakimś wątku widziałam takiego ale nie pamiętam gdzie...Pisało za to że warżka i ta obwódka przypomina komuś gołąbka- Rzeczywiście, ja też to teraz widzę ;:113
A oto zdjęcia mojej nowej dumy- miłego oglądania :D 8)

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam,
Ewelinka
x_o-n
1000p
1000p
Posty: 1203
Od: 5 maja 2008, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Śliczności :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”