Storczyki u Skatli

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Ja chce, zeby moj parapet tez juz tak wyglądał! ;:98 ;:98 ;:98 ;:98
Awatar użytkownika
skatla
50p
50p
Posty: 53
Od: 14 mar 2008, o 20:59
Lokalizacja: Kutno

Post »

Storczykowa pisze:super parapet! i storczyki wyglądają super w tych osłonkach (ja je trzymam w zwykłych doniczkach, bo w osłonkach mogłyby łatwiej zgnić...). ale w osłonkach ładniej wyglądają niżw zwykłych doniczkach, ale dla mnie dobro storczyków jest wazniejsze niż ładna doniczka. ale ogólnie, super są te twoje storczyki!
Mh.. nie pomyślałam o tym. Ale jeśli roślina ma duży kwiatostan, to dzięki osłonce jest bardziej stabilna. Plastik dłużej trzyma wilgoć, to fakt, ale zawsze można regulować czas podlewania.:)
Nie spiesz się, nie przejmuj się. Wpadłeś tu tylko z krótką wizytą, przystawaj więc i wąchaj kwiaty.
Walter Hagen
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ja dlatego nie mam osłonek, że wtedy nie ma jak patrzeć na korzenie i łatwiej o przelanie. ale w osłonkach wyglądają ładniej. ale ja nawet jakbym chciała, i tak bym nie mogla mieć osłonek, bo mam troche więcej storczyków... (obecnie 44)
Awatar użytkownika
skatla
50p
50p
Posty: 53
Od: 14 mar 2008, o 20:59
Lokalizacja: Kutno

Post »

Imponująca liczba, ja na szczęście mam w sobotę giełdę staroci, gdzie osłonki kosztują 4, 5 zł, a do tego bawię się czasami techniką decoupage, więc sobie ozdabiam, co widać zresztą na zdjęciu- te doniczki w kwiatki są oklejone serwetkami.
Nie spiesz się, nie przejmuj się. Wpadłeś tu tylko z krótką wizytą, przystawaj więc i wąchaj kwiaty.
Walter Hagen
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

wow... ja czasem w kwiaciarniach i sklepach widuje osłonki (doniczki ceramiczne), ale są drogie. w domu posiadam 2 ceramiczne doniczki, ale nie wkładam do nich storczyków, bo nikt i tak ich nie widzi, a poza tym nie chcę, by mi pogniły.
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Skatla, wspaniałe "rękodzieło" ;:215 też trzymam storczyki w osłonkach, po pierwsze ładniej wyglądają :lol: a po drugie np woda z podstawek z keramzytem nie podsiąka co właśnie CHRONI przed gniciem.

Storczykowa, jeśli osłonka jest odpowiednio luźna, doniczka storczyka nie styka się z jej ściankami, a na dno ułożysz jakieś kamyczki lub chociażby korki od plastikowych bytelek to korzeniom się nic nie stanie :!:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
skatla
50p
50p
Posty: 53
Od: 14 mar 2008, o 20:59
Lokalizacja: Kutno

Post »

Jeanne pisze:Storczykowa, jeśli osłonka jest odpowiednio luźna, doniczka storczyka nie styka się z jej ściankami, a na dno ułożysz jakieś kamyczki lub chociażby korki od plastikowych bytelek to korzeniom się nic nie stanie :!:
Dokładnie, w każdej osłonce na dnie mam keramzyt, albo odwrócony mały podstawek, albo rozłupane kawałki osłonki ( zrzuconej przez mojego kota) . I gdy na dnie jest troche wody, to sobie ona paruje, a nie ma styczności z korzonkami. Jak dotąd nic złego nie zauważyłam. A gdy podlewam, to wyjmuje z osłonki i wkładam do miseczki, więc i tak kontroluję stan korzeni.
Nie spiesz się, nie przejmuj się. Wpadłeś tu tylko z krótką wizytą, przystawaj więc i wąchaj kwiaty.
Walter Hagen
Awatar użytkownika
Ewelinka
100p
100p
Posty: 117
Od: 4 lut 2007, o 13:21
Lokalizacja: Mysłowice

Post »

skatla pisze:
Ewelinka pisze:Pięknie zagospodarowany parapet! :tan A białasek też super- oby Ci kwitł jak najdłużej bo daje naprawdę dużo satysfakcji, wiem po sobie :wink: widzę że masz tam jakieś dendrobium z wrzecionowatymi psb. Mogłabyś zrobić mu zbliżenie albo opisać jakie to i jak kwitło bo wydaje mi się że mam podobne tylko kupiłam je przekwitnięte i nie wiem co to :roll:
Pierwsza to Dendrobium kingianum, kupiłam ją niedawno, jest zdolna do kwitnienia , więc czekam,
Obrazek
a ta druga roślinka to Dendrobium phalaenopsis, kwitła jesienią na biało, po zimie ma dużo młodych przyrostów i …też czekam. Na wierzchołkach ma zgrubienia, może zakwitnie , mam taką nadzieję.
Obrazek
JAk znajdę więcej czasu to zrobie zbliżenia.
Pozdrawiam
Wygląda zdrowo więc na pewno zakwitnie :wink: Jestem ciekawa jakie okaże się moje dendrobiu. Zamieszcze zdjęcie w swoim wątku to będziesz mogła zobaczyć i porównać... Ja też jestem zdania, że osłonki nie szkodą gdy nie są za ciasne. Właściwe to mają same plusy bo zapobiegają wywracaniu się storczyków, a poza tym łatwo na ich dno nasypać keramzyt i to dodatkowo sprzyja storczykom. O gniciu nie ma mowy no chyba że ktoś by lał tyle wody że doniczka z rośliną by w niej pływała! a to chyba jest bardzo niemądre... Tak czy inaczej Twoje osłonki są śliczne i nie rezygnuj z nich :D
Pozdrawiam,
Ewelinka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”