Lana i storczykowe towarzystwo.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

to może ten Phalaenopsis musi miec takie kwiaty.
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Tak jak obiecałam wstawiam maluszka
Obrazek
Obrazek
A tu już w zbliżeniu
Obrazek

Soniu jednak coś było na rzeczy z tymi paskudami, dzisiaj zauważyłam na górnych pączkach jakieś malutenkie (milimetr może), kremowe, coś szybko biegające - prawdopodobnie wciornastki. Nie mam czym tego opryskać, jutro dopiero kupię Provado, mam nadzieję, że pomoże.
Ostatnie zdjęcie samego kwiatu trochę prześwietlone, w rzeczywistości to ciemnoróżowy neonowy kolorek.
Awatar użytkownika
Aankaa
500p
500p
Posty: 574
Od: 11 kwie 2008, o 12:31
Lokalizacja: dolnoślaskie

Post »

Mini z dużymi liścmi 8)
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Aniu czyli z nim wszystko jest w porządku i one tak wyglądają ? Proszę nie dziw się mojemu pytaniu, bo jak do tej pory w takich rozmiarach widziałam tylko Mini Marka.
Awatar użytkownika
Aankaa
500p
500p
Posty: 574
Od: 11 kwie 2008, o 12:31
Lokalizacja: dolnoślaskie

Post »

Nie mam pojęcia...Jest słodziutki ale nie wiem czy to normalne :( ....jestem początkująca.... :oops: Prosze zajrzyj do mnie i mi pomoz z moim nowym nabytkiem....
Awatar użytkownika
Aankaa
500p
500p
Posty: 574
Od: 11 kwie 2008, o 12:31
Lokalizacja: dolnoślaskie

Post »

Wygląda na zdrowego wiec mysle ze wszystko jest ok :)
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Aniu byłam tam przed chwilą, ale odpiszę ci tutaj, jeżeli pozwolisz. Takiego delikwenta trzeba dobrze obejrzeć, zgniłe korzonki obciąć i zasypać węglem drzewnym (jeżeli nie ma, może być cynamon). Następnie wsadzić do świerzego podłoża, musi być przewiewne. Dobre podłoża ma Orchidsklepik, do Phalaenopsisa grube. Podłoże powinno być lekko wilgotne, a podlewasz za około 10 dni. Właśnie to nie podlewanie ma sprowokować roślinę do wypuszczenia nowych korzeni. W stare podłoże raczej nie powinno się przesadzać roślin, jeżeli już w ostateczności musisz to zrobić, lepiej wyprażyć je w piekarniku (200 stopni przez 30min).
Nie wiem czy pomogłam, ale tych tematów jest dosyc dużo, wpisz w wyszukiwarkę słowo reanimacja i poczytaj jeszcze.
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ale słodziak :lol: nie wiem czy to miniaturka, raz "na oczy" widziałam te cudeńka na wystawie ale one też listki miały małe :roll:
Może gdy puszczał pęd miał za mało składników odżywczych :?: nie gniewaj się proszę za takie pytanie, bo ufam że dbasz o swoje roślinki :oops: ale czasem o tym zapominamy, lub boimy sie przesadzić z nawożeniem i w ogóle tego nie robimy :wink:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Aankaa
500p
500p
Posty: 574
Od: 11 kwie 2008, o 12:31
Lokalizacja: dolnoślaskie

Post »

Dziękuje bardzo:) Nastepnym razem tak zrobie bo...juz za pózno :( .... :? :oops:
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Lano :P

Jest wszystko w porządku z proporcjami tego storczyka.
Cudowne sa te małe kwiaty-to jest taka hybryda ciekawa.Jutro dam Ci przypuszczalny
rodowód.Ma swoją nzazwę.
Ponieważ jest to hybryda z udziałem Phalaenopsis equestris, nie ucinaj w ogóle pędów kwiatowych,potrafią je wydłużać po kwitnieniu ,odpoczywać i ponownie tworzyć pączki, na pozornie suchych pędach.
W moich warunkach szklarenki, rzut kwitnienia trwał przeszło rok na 3 pędach.
Teraz odpoczywa chwilowo.


pozdrawiam J :P OVANKA
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Lana ja właśnie widziałam w podobnych rozmiarach, jak pierwszy raz widziałam w OBI to wydawał mi się nieproporcjonalny, bo duże liście, a małe kwiaty, ale dziś w kwiaciarni pani mi powiedziała, że to są phalaenopsis o miniaturowych kwiatach ;:225
Twój jest uroczy, no a uroku dodaje mu to, że to Twoja zasługa, że on kwitnie ;:166
a te paskudztwa ;:214 to chyba jak piszesz wciornastki, bo one mają szybko uciekać - to akurat wyszukałam jak identyfikowałam moje paskudy ;:214 a provado powinno pomóc, wirtualnie Cię wspomagam ;:147
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Jeanne nie gniewam się wcale. Miło mi, że ktoś zagląda do mojego wątku i chce mi pomóc. Wydaje się, że dostawał wystarczającą dawkę nawozu (do każdego podlania), ale nigdy nie wiadomo. Kupiłam go dosyć dawno bez pędu kwiatowego, fiszki też nie było, ale za 10 zł nawet za bardzo dziury w brzuchu nie wierciłam. Żywotny jest dosyć bardzo, oprócz pędu z nierozwiniętymi pączkami idzie mu kolejny listek.
Jovanko bardzo się cieszę, że do mnie zajrzałaś. Jeżeli tak piszesz, że to taki wyjątkowy egzemplaż, to ogromnie się cieszę. Łodyżek moim milusińskim nigdy nie obcinałam, w naturze nikt tego przecież nie robi. Będzie chciał dalej kwitnąć to proszę bardzo.
Soniu jutro się z nimi rozprawię ;:134
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Lana, Jovanka dała (jak zawsze) fachową podpowiedź 8)
Ale mi się bardzo podoba, ten kolorek zwłaszcza :lol:
No i gratulacje dla Ciebie że go odratowałaś i że zakwitł dzięki Tobie ;:215
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”