Storczykowe początki - Ilonka

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kamyczek87
100p
100p
Posty: 170
Od: 7 cze 2007, o 18:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Proszę:
Obrazek ten ma chyba wśród przodków Phal. bellina ,ślicznie pachnie cytryną w godzinach przedpołudniowych,aktualnie wypuszcza łodygę kwiatową. :D

Obrazek ten oczywiście przekwitł,ale wypuścił 4 przyrosty,które ładnie sobie wzrastają.Liczę że latem będą kwiaty.

Szkoda,że obecnie nie mam teraz dostępu do cyfrówki,zakwitł mi po roku mój Phal.,którego dostałam od ojca,ma śliczne ciemnoróżowe kwiaty z wzorkiem na płatkach,jak wybuchający fajerwerk. :P A z jednego zdechalaczka jestem dumna,wypuszcza korzenie i liść po ponad pół roku reanimacji,ale warto,bo pięknie będzie kwitł. :) Przepraszam za zaśmiecanie Twojego wątku. :oops:
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Ilonka pisze:Tak, mam dwa.
Nie wiem tylko czy to sa dwa różne czy może ten mały to keiki(korzeniowe?) czy jak to nazwać.
Bardziej ciekawi mnie co ten maluch wypuszcza. Są to dwa pędy z czego jeden jet zielony a drugi pomarańczowy czy jakoś tak.
Czy sa to pędy kwiatowe?
I czemu mają różne kolory?
A może ten "niezielony" mi usycha?
czasami Phalaenopsisy (ale bardzo rzadko), puszczają odrosty spomiędzy liści. ale jak puszczaję keiki, to zwykle na łodydze kwiatowej.
Ilonka
50p
50p
Posty: 90
Od: 27 lut 2008, o 15:49
Lokalizacja: Nysa

Post »

Kamyczek87 pisze: Przepraszam za zaśmiecanie Twojego wątku. :oops:
Nie przepraszaj, sama Cię zaprosiłam :D . Piękności nam tu pokazalaś ;:215
Ilonka
50p
50p
Posty: 90
Od: 27 lut 2008, o 15:49
Lokalizacja: Nysa

Post »

Jeanne pisze:Czy chodzi o ten pęd na fotce i kropka? bo jeśli tak to na moje oko ten jeden wygląda właśnie na uschnięty :(
Tak to te pędziki przy kropku. Szkoda że usechł. Mam nadzieję, że chociaż ten drugi sie utrzyma. Będzie to mój pierwszy, własny Pędzik ;:87
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

szkoda, że zwiędła mu łodyżka, ale może ta druga się utrzyma...
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

No to trzymam kciuki żeby drugi pęd rósł w siłę ;:211
Ja jeszcze nie moge się pochwalić własnym pędem, na razie tylko miałam jedno kwitnienie z uśpionego oczka i teraz obserwuję wydłużanie starego pędu u mojego żółcioszka :tan
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

mi coraz częściej puszczają łodyżki u mnie. żółty jesienią puścił 2, które teraz kwitną. ale więcej niż 2 u mnie jeszcze nie puściły :///
Ilonka
50p
50p
Posty: 90
Od: 27 lut 2008, o 15:49
Lokalizacja: Nysa

Post »

2 nowe to i tak dużo jak na roslinę ;:16 tak mi sie wydaje...
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

w sumie to tak. mnie nawet 1 pąk cieszy, a co dopiero łodyżka...
Ilonka
50p
50p
Posty: 90
Od: 27 lut 2008, o 15:49
Lokalizacja: Nysa

Post »

Witam wszystkich,
mam pytanie:
chce moje cymbidium wystawić na lato na balkon, ewentualnie ogród i tu nie wiem co robic gdy pada deszcz?

Zabierać doniczkę pod dach czy zostawiać?
Ilonka
50p
50p
Posty: 90
Od: 27 lut 2008, o 15:49
Lokalizacja: Nysa

Post »

Pilnie potrzebuję podpowiedzi bo nie wiem co robic z moim cymbidium,

otóz bardzo przerastało z doniczki jednak kwitł więc go nie rszałam. Teraz kwiaty przekwitły więc go wyjełam z doniczki i oto co widzę: Obrazek
dodam, że dzis jest dzień podlewania więc nie mówcie ze ma sucho czy coś tam. Po prostu nie wiem co robic z tymi korzeniami? Jak je poluzować? Chciałabym roślinę podzielic na dwie części, ale nie wiem czy to mozliwe.

Czekam na pomoc z niecierpliwością ;:110
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

dużo korzeni... może wsadź go do większej doniczki? nie wiem, czy będzie się go dało podzielić na 2 części, ale możesz spróbować.
Ilonka
50p
50p
Posty: 90
Od: 27 lut 2008, o 15:49
Lokalizacja: Nysa

Post »

Witaj storczykowa, chcę go wsadzić do większej doniczki ale chciałabym dać mu też troche podłoża. Nie wiem czy na tym zdjeciu dokładnie widać ale podłoze kończy się w wyszej połowie doniczki. Od dołu cała wypełniona poplątanymi korzeniami.

Znalazłam linka na temat przesadzania cymbidium i tam wszystko proste, duzo luźnej "ziemi" i mało korzeni... a tu.......
Na razie wsadziłam je do wiadra z woda może jak sie napiją to sie poluzują i odejda od siebie...

Nie wiem czy dobrze zrobiłam....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”